Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Класификация на 4Х4 по дисциплини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Класификация на 4Х4 по дисциплини

    Сравнително широкообхватна класификация на видовете дисциплини в офроуда.
    Ще бъда благодарен, ако някой модератор с по-добър руски да преведе текстовете.













































































    Това последното - каране по пресечен терен със завързани очи само по устните насоки на навигатора ми се вижда доста интересно!

    от тук: http://extrim.spox.ru/ru/blog/1749.4...oud_.html#read
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

  • #2
    От: Класификация на 4Х4 по дисциплини

    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
    Сравнително широкообхватна класификация на видовете дисциплини в офроуда. ...
    Доста спорна и неясна класификация. Някои категории изобщо нямат нищо общо с офроуда, като напр. т.нар. "рали ІІ категория", дърпането на въже или трактор, драг рейсинг или чисто пистовите състезания (track racing).

    Други се припокриват и са просто различни имена на едно и също нещо. Примерно, аз не виждам каква ще да е разликата между "джип крос", "джип спринт" и "трофи спринт" или пък между "фри стайл" и "траял".

    Също така е мъгляво що за отделни дисциплини са "Трофи ориентиране" и "крос кънтри ориентиране", още повече, че ориентирането като такова е задължителен елемент в състезанията от типа "трофи" и "рали рейд".

    "Дисциплината" 4х4 офроуд пък е тотално безсмислена, доколкото е много широко понятие, което включва всички останали.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Класификация на 4Х4 по дисциплини

      По-скоро, това е едно изчерпателно описание, на съществуващите имена.
      Като такова е доста ценно.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Класификация на 4Х4 по дисциплини

        Това последното покава срабтването м/у пилот и навигатор.
        Има ли шанс да го видим в България?
        Нищо не мога,и нищо не знам...

        Коментар


        • #5
          От: Класификация на 4Х4 по дисциплини

          И на мен ми се иска да организирам един такъв "сляп траял",но нали се сещате,че всички екипажи трябва да имат радиовръзка пилот-навигатор.
          Сигурен съм,че ще бъде голямо шоу:"Наляво,наляво,....другото ляво,бе!" и т.н.
          Може да пробваме тази година,ако има желаещи.Ще го направим на едно от старите траялни трасета на Нова Черна,без претенции ,без класиране,само да видим кой екипаж как се е сработил.
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X