Обява

Свий
Няма добавени обяви.

daf xf 95-480 ebs моля помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • daf xf 95-480 ebs моля помогнете

    Извинявам се за раздела, но не знам къде да си задам въпроса.Имам DAf XF95-480 от 2 мес. имаме проблем с него ходех ме в даф сервиз взеха ни парите и 3000 км и пак проблем.Проблема е в EBS на камиона както върви и излиза на дисплея ,че са заклучени спирачките и изчезват спирачките спираш гасиш и пак палиш и се оправя но след 500 метра пак а може и след 1 сед. да не го направи тези в даф в пловдив казаха че било от кабел бил протрит ама маи не е така дайте някои съвет.Знам че тука пушат много грамотни хора ако някои има някаква идея

  • #2
    От: daf xf 95-480 ebs моля помогнете

    Колега ти още от самото начало си направил огромна грешка като си си дал парите за DAF и го казвам не защото съм привърженик на други марки (Scania Volvo) а защото имам опит с този боклук аз работя в една транспортна в холандия (няма да споменавам името й) която е собственик на 52% от DAF фактически ние сме собственици на завода в Eindhoven и в Westerloo. И ще ти кажа най-приателски ако твоя ДАФ е минал 1 100 000 км. тои вече за нищо не става това е момента в които ние ги изхварляме а спираме да ги подаржаме още като минат 800 000 км. Може да си се поблазнил от ниската цена която си платил за да го купиш но ти казвам или го закрепи колкото да го продадеш и да си купиш нещо по-добро например volvo до 1999г. със "C" мотор отва е един двигател бетон. Колкото до сервиза в София повече не ходи там само ще си даваш парите по добре сабери малко парички (незнам как си финансово) и вземи един курс до холандия в сервиза в Venlo и в Roermont са доста вещи и си разбират от работата колкото пати да сам закарал камион там винаги е излизал като нов и без понататачни проблеми цените на частите са еднакви в цела европа каквито са в България такива са и в Холандия и В Германия само сената на труда е малко по скапа 30-40евро на час но знаеш, че механика докато не ти направи камиона не ходи и до тоалетна не е като в София да се размотават по цял ден. Знам че в краина сметка не ти отговорих на вапроса но в България няма квалифициран персонал които да може да ти помогне

    Коментар


    • #3
      От: daf xf 95-480 ebs моля помогнете

      Имахме същия проблем с Актрос.Кабел захранващ компютрите се беше протрил и се губеше 1,5 в. поради което те се самоизключваха светваха лампи по таблото и при първо натискане няма спирачки.Ако задържиш педала обаче или го натиснеш по-силно спирачната система преминава от електронен в пневматичен режим и камиона спира,но с блокиране на гумите защото не може да се дозира усилието.Решението беше нов кабел(+) от акумулаторите до компютрите.

      Коментар


      • #4
        От: daf xf 95-480 ebs моля помогнете

        Колеги кажете кой е този кабел да Дафа защото имаме същият проблем .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X