Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничител на обороти YZ 450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ограничител на обороти YZ 450

    Колеги ,искам д апитам ,дали мотора ми yamaha yz450f 2008,има ограничител на оборотите.Въпроса ми е предизвикан от това,че вчера паднах в едно дере и мотора падна от 5-6 метра варху кормилото си,или по точно на дясната дръжка,при което си даде газ и така 4-5 сек. докато го изгася.След удара то е ясно че ще трябва ново кормило за което ще ви помоля да ми препорачате марка и модел,но на следващото палене мотора не работеше както преди,и при отнемане на газта пука в аспуха.Мисълта ми е дали има ограничител на оборотите за да не се префорсира и да удари някои клапан или незнам .Дали трябва да го разглобя и да проверя нещо по двигателя,ако някои може да помогне,нека помагането започне сега ,че от два дни не мога да спя

  • #2
    От: Ограничител на обороти YZ 450

    Разбира се, че има прекъсвач. От 4-5 секунди нищо не може да му стане, НО все пак мисля, че е не е препоръчително да се стига до тези обороти.
    Последно редактирано от speedrifter; 13-03-12, 16:03.
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #3
      От: Ограничител на обороти YZ 450

      Колега че има ограничител има но за това че е работил с много газ 5-6 сек. нищо му няма.Относно това че пука като върнеш това значи че сместа му не е добре.Според мен проблема идва от карбуратора виж разглоби го и провери дали всичко е наред.
      0878424143
      0887424150

      Коментар


      • #4
        От: Ограничител на обороти YZ 450

        Пука , когато е бедна сместа. Карбураторът от падането едва ли се е развалил . По - скоро провери дали ти е уплътнен ауспухът добре(кривка , задно гърне) - да не издиша след удара от някъде. При наличието на пробойна в изпускателната система някои мотори пукат , след като върнеш газта . Провери първо това , а после пипай карбуратора.

        Коментар


        • #5
          От: Ограничител на обороти YZ 450

          Аз залагам че от удара е пострадал CDI модула и на това се дължи гърменето в ауспуха.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #6
            От: Ограничител на обороти YZ 450

            Днес огледах добре ауспуха и му няма нищо на парво четене,но мотора звучи все едно има проблем в ауспуха,чува се някакав резонанс,задното гарне е сгънато на едно място все едно спирачния апарат на задната гума го е ударил,което е малко вероятно но ще проверя и гърнето.А за модула как да го диагностицирам,имам приятел с 250 същата година дали мога да пробвам с неговото?
            А за кормило какво ще ми препорачате?
            Благодаря за барзите отговори

            Коментар


            • #7
              От: Ограничител на обороти YZ 450

              Според мен човека се е шашнал(както и аз бих направил де) и него е палил повече.Докато мотора е седял на опаки се е задавил яко още повече бензин е влезнал в ауспух при гасенето и после при паленето е пукал и ако няма проблеми по изпускателната система както спомена Пешо, трябва да се управи като загрее повторно!Това е сценария според мен!
              Последно редактирано от V.R.R.; 13-03-12, 20:36.
              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

              Коментар


              • #8
                От: Ограничител на обороти YZ 450

                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                Аз залагам че от удара е пострадал CDI модула и на това се дължи гърменето в ауспуха.
                Комутаторът загива , ако се счупи ограничителят на долния тройник и ботушът на предницата го удари. От падане съм виждал такива последствия , но моторът не запали повече , защото комутаторът беше разцепен. Ямаха , синя , ужасссс .......

                Коментар


                • #9
                  От: Ограничител на обороти YZ 450

                  Може камък да е ударил комутатора ,някой път дори повреден продължава да работи но почва да прекъсва на моменти двигателя.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ограничител на обороти YZ 450

                    А за кормило какво ще ме посъветвате,засега съм си харесал на фирмата ZAP по високо от нормалните с 15мм. ,или да заложа на renthal.Въобще по какви критерий да си го избера,не намерих нищо подходящо по темата в форума.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ограничител на обороти YZ 450

                      Първоначално публикуван от kabasan Преглед на мнение
                      А за кормило какво ще ме посъветвате,засега съм си харесал на фирмата ZAP по високо от нормалните с 15мм. ,или да заложа на renthal.Въобще по какви критерий да си го избера,не намерих нищо подходящо по темата в форума.
                      Гледах в раздел ;продавам; кормила на старо ,вземи си едно ама да е право и си готов,поне ще е хубав оригинален рентал.
                      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X