Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

    Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
    При неволно напръскване как най бързо да се възстановим? Вода препоръчителна ли е или друго за измиване?
    Необезмаслено мляко, олио, зехтин и пр. Водата облекчава болката, но не отстранява капсаицинът.

    Коментар


    • #17
      От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

      Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
      При неволно напръскване как най бързо да се възстановим? Вода препоръчителна ли е или друго за измиване?
      Има специални "антидоти" - къде течни къде във вид на напоена с течност кърпичка.За битова употреба разбира се далеч не са задължителни. Най лесният метод е обилното измиване (най-добре с директно подлагане на течащата вода) , бебешки или друг не лютящ на очите шампоан.
      Най правилно е това да стане на три етапа:

      1. Първоначално облекчаване и измиване- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със студена вода- топлата отваря порите и активното вещество ще проникне още по- навътре. Ако спрея е попаднал в очите - опитайте се да ги отворите - ако не става волево дори с пръсти ако трябва. измийте очите много добре и ги подложете на течащата вода.
      2. С хладка вода и бебешки сапун се постарайте да отстраните спрея от всякъде. Имайте предвид че ако ви остане в косата на първото къпане ви чака изненада. Попадането в....областта под пъпа независимо дали отпред или отзад е доста .... интересно изживяване.
      3. Отново почнете изплаквания със студена вода докато не усетите че ефекта от спрея почва да изчезва.

      Реално се разчита на естественото "изживяване" , а не на отстраняването на действието на капсациноидите. Антидотите водят до облекчаване по много по- бърз начин - обикновенно са от два компонента - първия за отмиване на спрея от кожата а втория за облекчаване "в дълбочина".
      Времето за възстановяване след измиване е около 7- 10 минути - без измиване - около 20-30.

      Все пак имайте предвид, че с ОС трайни увреждания на кожата или очите не могат да настъпят. Аз съм пробвал около 5-6 пъти от "полицейските" спрейове и още съм жив.
      Последно редактирано от Mad Dog; 12-03-12, 15:22.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #18
        От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

        Провокиран от темата веднага скокнах до най-близкия оръжеен магазин и взех 2 детски за жената

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03101.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5355039

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03102.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5355040

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03103.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5355041

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03104.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5355042
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #19
          От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

          Браво Дроба- правилната марка.....

          Да добавя за спрейовете "Гел"

          Този спрей съчетава най-доброто от струята и пяната- от една страна на дистанции го докарва до тези на струята , от друга страна има "локалното" въздействие на пяната без нейното "шупване" на по- големите отстояния.
          Още не съм го пробвал но твърдят, че ефекта е точно като от "Баба Пена".
          А от нея ефекта е... бррр....... колкото повече търкаш толкова по-гадно става и чувството е все едно те е наплюл Пришълеца. Т.е. имаш субективното чувство че си залян с киселина и кожата ти се свлича на парцали. Не е много весело.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #20
            От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

            И аз се зарибих доста и в скоро време мисля да тествам някои продукти. Ако може да препоръчате някой антидот - кърпичка май ще е най целесъобразно, че 20мин множко ще дойдат. Набирам опитни зайчета.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #21
              От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

              Тези са доста компактни и са перфектни за дамски чанти или якета - под 10 сантиметра са дълги, леки са и имат сравнително надежден "предпазител." От няколко години си дундуркам с мене един такъв.
              Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
              LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

              Fortune favours the bold.

              Коментар


              • #22
                От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                Сериозно се замислям да си купя Sabre red , тъй като често се случва да се прибирам по тъмни улички и никога не се знае с какво ще си имаш среща. Та въпроса ми е знаете ли от къде мога да си закупя Sabre red (не от интернет) в София? Ако отговора би прозвучал като реклама - отговорете на ЛС.
                First Man, then Machine!
                Lada Niva
                Honda XR 400

                Коментар


                • #23
                  От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                  Да кажа две три думи за т.нар. "Спрей тест" или "Спрей курс".
                  В тубата ще намерите доста филмчета на полицаи или военни които се пръскат едни други. Идеята не е чист мазохизъм (въпреки че се приближава).
                  Курса протича в две части- теория и практика. В теоретичната част ти обясняват що е то ОС спрей как се ползва , защо е ефективен, как точно работи. Пускат ти и доста видео материали какво става и кога. След това идва веселата част- практиката. Обучаемият получава (в повечето случаи малко) спрей - като обикновено се пръскат само очите (когато се пръска "не учебно" се пръска на Z с цел да се поразят едновременно очите, носа и устата). Някой полиции имат специални "учебни" спрейове (да не се бърка с инертните които са пълни с водица) с намалено съдържание на активно вещество. След това трябва да се изпълни някаква задача- да се блъска круша , да се брои на глас до определена цифра, често пъти в играта се включва и "разпознай кой е с пистолет" при който трима или четирима седят а ти трябва да видиш кой е човека с оръжието. Накрая следва измиване. Идеята е първо да се убедите че работи и второ, да знаете какво е чувството та ако се напръскате случайно (или ви напръскат не случайно) да не се панирате.
                  Основната разлика е, че когато човек е подготвен нещата са различни. Правил съм си експеримент- на едно занятие включващо спрей тест вкарах един от зяпачите "в танца". Човека гледаше как се държат другите и си мислеше че е ташак работата. Оказа се, че не е баш така.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                    Покрай моята работа ми се наложи да навляза в "дълбочина" относно всякакви лютиви истории! Когато правихме "Страх" имахме един епизод в който участваха травестити... Хрумна ми да ги накарам да изядат нещо безкрайно люто и започнах с експериментите! Самият аз обичам лютото и тествах няколко десетки вида различни люти чушки (най-лютото което може да се намери у нас), но въпреки едно-две жестоки попадения - все ми се струваше недостатъчно! Тогава реших да подходя научно е седнах да чета! От прочетеното стигнах до извода, че ми трябва концентриран капсацин с който да подправя нещо на пръв поглед безобидно за ядене! Последва разговор с катедрата по биохимия към БАН, от където ми казаха, че не биха могли нито да ми извлекат такъв, нито да синтезират изкуствен (оказа се, че не е никак проста и лесна тая работа с ензимите)! Но ми дадоха координатите на единствената лаборатория в САЩ, която ги може тези фокуси! Свързах се и с тях... Оказа се, че продукцията им е продадена за години напред и това чудо капсацина е по-скъпо от златото (говоря за чист концентриран капсацин)! От личното установяване на този факт си правя извода, че производителите на истински спрейове не би трябвало да са много! Просто основната съставка е доста скъпа и кът - реално производителят и е само един (това отнесено към 2009-та година)!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                      Интересна и полезна тема, аз поне научих доста. Гледам напоследък в няколко оръжейни магазина вече има от т.нар "анти мечешки" спрейове. Какво има вътре, че да отблъсне мечка, пак ли е същото? И като гледам колко са големи и с конична пръскалка, явно пръскат здраво( като за 120 и нагоре цена). Някой имал ли си е работа с такова нещо?
                      Последно редактирано от zzlatev; 13-03-12, 10:09.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                        Мечешките спрейове работят определено. НО- абсолютно е забранено прилагането им върху хора. Причината е че процента на капсациониди е около 2.2%. Ако ползвате подобно нещо срещу човек може трайно да го увредите- особено очите и лигавиците на носа и устата. На кратко - може да спре да има рецептори за дълго време.
                        Ето за меците пример:
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Просто основната съставка е доста скъпа и кът - реално производителят и е само един (това отнесено към 2009-та година)!
                          Грешен извод. За направата на спрейове не се ползва чист капсацаин, който има 15 000 000 единици по скалата на Сковил, а чушки от рода на Нага Морич, Бхут Джолокия (около 1 000 000 единици) и Тринидатски скорпион (около 1 400 000 единици). Такива чушки се отглеждат навсякъде, дори и в България. Имам познат, който си консервира Тринидатски скорпион.
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                            Грешен извод. За направата на спрейове не се ползва чист капсацаин, който има 15 000 000 единици по скалата на Сковил, а чушки от рода на Нага Морич, Бхут Джолокия (около 1 000 000 единици) и Тринидатски скорпион (около 1 400 000 единици). Такива чушки се отглеждат навсякъде, дори и в България. Имам познат, който си консервира Тринидатски скорпион.
                            Искаш да кажеш, че пръскат хората със ситно смляни чушлета..?! Аз си мислех, че ползват индустриална химия, а те пръскали хората с био продукти..?! Мераклия съм да го опитам този Тринидатски скорпион. Има ли начин - плащам си.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                              Мога да те уредя. В София имам познат който си отглежда от най-злите видове.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да си изберем спрей за самозащита. Обща информация.

                                Процеса на извличането на капсацин е скъп, не изходната суровина. За поне двама от производителите знам, че си купуват суровината и след това "сгъстяват" образно казано. До около 2 000 000 скотсвилски единици.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X