Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

    Говори се че пак ще има обществена дискусия окло съдбата на паметника на проф. Старчев, "1300 години България" , пред НДК.
    Макар че е е обсъждано и по други места, интерсно е какво мислят съфорумниците.
    Прецених, че е по-добре да публикувам темата в подфорума "Изкуство и култура", а не в обществено-политическия подфорум.
    Трудно ми беше да намеря по-хубава снимка на паметника. А иначе сегашния му вид всеки го знае.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pametnika pri otkrivaneto.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5963961
    112
    Да се възстанови на сегашното си място.
    29.46%
    33
    Да се премести на друго по-подходящо място, и да се възстанови.
    7.14%
    8
    Да се унищожи.
    63.39%
    71
    Последно редактирано от ctef; 07-03-12, 13:42.

  • #2
    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

    Аз отдавна имам конкретно предложение за него - да се превърне в стена за спортно катерене. От уникална на България недомислица ще се превърне в уникално за Европа спортно съоръжение. Вероятно дори ще си върне и инвестицията, нещо което не би се случило нито със събарянето му, нито с превръщането му в нов паметник на нищото.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

      Там някога имаше друг паметник. По-добре да бъде възстановен той, вместо осмоъгълния петохуйник на Старчев.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pametnik_NDK.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5354076
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-03-12, 14:15.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

        От анкетата не ми харесва нито един от отговорите! Да се мисли в посока както icerunner казва съм и аз. А сега да се мести паметник ми звучи несериозно особено с размерите на този пред НДК, да се построй нов, напоследък не се строят паметници или може би бъркам? Не знам, но мойто лично мненние е да се запази това което е, да се спре разрушаването му на което всички сме свидетели и да се мисли какво може да се направи в момента. +1 за идеята на icerunner включи го в анкетата като възможен отговор.
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #5
          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

          За съжаление анкетата не може да се корегира, а и вече има гласували и в този и вид, така че няма да е правилно.

          А паметните плочи ги помня. Прочетох статията. Добре е че все пак са запазени. Не знам кое е най-подходящото място за тях. Но при добра воля, сигурно ще се намери.

          Коментар


          • #6
            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            За съжаление анкетата не може да се корегира, а и вече има гласували и в този и вид, така че няма да е правилно.

            А паметните плочи ги помня. Прочетох статията. Добре е че все пак са запазени. Не знам кое е най-подходящото място за тях. Но при добра воля, сигурно ще се намери.
            За момента събарянето "води" в анкетата. Ще ще си позволя да предположа, че тази операция би струвала повече от превръщането му в нещо полезно и уникално.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

              Подкрепям предложението на icerunner.
              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

              Манол Денев

              Коментар


              • #8
                От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                Да се събори не! Да се ликвидира и спомен да не остане.
                Мързи ме да пускам нова тема, ама е интересно бъдещето на НДК. Май някой "наш човек" си го е харесал и върви акция по ликвидация??? "А дали е така, кой ще ми каже..."
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                  Интересна е идеята на Сашо, но едва ли някой ще може да я реализира. За мен това е изключително грозно съоръжение в хубавия парк. Ще бъде много по-приятно място без него.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                    Че едва ли някой ще го направи - сигурно е така. Но между другото един от най-големите производители на катерачни стени в света е българска компания със завод във В. Търново.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                      Абе като се сетя какви са били реакциите по отношение на Айфеловата кула например, или пирамидите на Лувъра! Знам ли, може след 30-40 години да е атракция!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                        "Да се възстанови на сегашното си място." --- Естествено, защо трябва да губим паметниците си ??
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                          Да не забравяме все пак по какъв повод е построен този паметник , сега хубав или грозен е ,въпроса е субективен и пречупен от призмата на времето все пак 30 г. са минали и вследствие липсата на подръжка естествено да заприлича на едно нищо ,най лесно е да се разруши нещо направено
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            Че едва ли някой ще го направи - сигурно е така. Но между другото един от най-големите производители на катерачни стени в света е българска компания със завод във В. Търново.
                            Ето добър и възможен вариант - например инициативен комитет, с участник въпросната фирма, да внесе предложение, при който стопанисва паметника - вероятно Столичната община.
                            Така, хем ще се запази каквото е останало, и много хора ще могат да го ползват за нещо полезно.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                              Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                              Да не забравяме все пак по какъв повод е построен този паметник , сега хубав или грозен е ,въпроса е субективен и пречупен от призмата на времето все пак 30 г. са минали и вследствие липсата на подръжка естествено да заприлича на едно нищо ,най лесно е да се разруши нещо направено
                              Паметниците се правят по традиция с такива материали и технологии, че да издържат без особена поддръжка поне няколко стотин години. Щом не е направен така, значи, не е проектиран и изработен като истински паметник, а като временно съоръжение - тоест няма вече стойност.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X