Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Че едва ли някой ще го направи - сигурно е така. Но между другото един от най-големите производители на катерачни стени в света е българска компания със завод във В. Търново.
    Абе има хляб в идеята. Жалко че не я предвидих като вариант. Но не тук ще е мястото да се наложи. Не знам дали обществената дискусия за която чух вчера по радиото, няма да е поредния кьорфишек, но евнтуално там ще трябва да се лансира и отстоява тази идея.
    И не съм напълно съгласен че не е реалистична, особенно от гледна точка на конюнктурата в момента. И особенно ако крайното решение се вземе еднолично, или по указание. Сещате се какво имам предвид, нали Решението ще е достатъчно популистко. От една страна протегната ръка и мисъл за младото поколение. От друга страна, частично ще бъдат удовлетворени и противниците и привържениците на паметника, защото той нито ще бъде унищожен напълно, нито пък ще бъде запазен в сегашния си вид. И трето, може би това ще е наистина най-евтиния вариант за решаването на проблема, макар че едва ли парите ще са водещия фактор в крайното решение, но и те могат да се ползват като още един популистки аргумент.

    Коментар


    • #17
      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

      Абе това паметник ли е? толкова години да не мога да се сетя,а и пари сигурно са давани за това.....
      Не разбирам от изкуство ,но ако аз бях автор на това щях да си променя фамилията поне моите наследници да не страдат.
      Следващата тема да е какво да правим с тези кютуци/камъни/ по бул.Е Георгиев /по канала/не знам тези склуптури ли са какви са?-таланти на бездарието.
      Ето затова никой не ги отразява.Сега видях и резултатите от анкетата 40% да се въстанови-не благодаря ви другари,ама тези недоразумения си ги възстановявайте по вашите родни места,а не тук.
      Последно редактирано от the_trident; 08-03-12, 09:49.
      ПАВКО
      0888802068

      Коментар


      • #18
        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Абе има хляб в идеята. Жалко че не я предвидих като вариант. Но не тук ще е мястото да се наложи. Не знам дали обществената дискусия за която чух вчера по радиото, няма да е поредния кьорфишек, но евнтуално там ще трябва да се лансира и отстоява тази идея.
        И не съм напълно съгласен че не е реалистична, особенно от гледна точка на конюнктурата в момента. И особенно ако крайното решение се вземе еднолично, или по указание. Сещате се какво имам предвид, нали Решението ще е достатъчно популистко. От една страна протегната ръка и мисъл за младото поколение. От друга страна, частично ще бъдат удовлетворени и противниците и привържениците на паметника, защото той нито ще бъде унищожен напълно, нито пък ще бъде запазен в сегашния си вид. И трето, може би това ще е наистина най-евтиния вариант за решаването на проблема, макар че едва ли парите ще са водещия фактор в крайното решение, но и те могат да се ползват като още един популистки аргумент.
        Каква всъщност е идеята / повода за анкетата? Очаква се скоро взимане за решение от общината за съдбата на паметника или? Извинявам се, ако това е нещо известно, ама явно съм го пуснал покрай ушите си. Ако е така и идеята за превръщането му в спортно съоръжение допадне на форума може да се използва и медията и да се лансира предложението където трябва. Имам някакви стари контакти и с въпросната фирма която прави най-големите стени по света така, че може и да се подходи направо с идеен проект.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #19
          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

          Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
          Абе това паметник ли е? толкова години да не мога да се сетя,а и пари сигурно са давани за това.....
          Не разбирам от изкуство ,но ако аз бях автор на това щях да си променя фамилията поне моите наследници да не страдат.
          Следващата тема да е какво да правим с тези кютуци/камъни/ по бул.Е Георгиев /по канала/не знам тези склуптури ли са какви са?-таланти на бездарието.
          Ето затова никой не ги отразява.Сега видях и резултатите от анкетата 40% да се въстанови-не благодаря ви другари,ама тези недоразумения си ги възстановявайте по вашите родни места,а не тук.
          Скуплторите по канала бях чул че са дипломни работи на завършващи студенти(имаше и разни метални странни фигури) дето може да са голямо изкуство ама... но май част от тях ги махат, но да не изместваме темата от паматника на НДК, аз също твърдо съм против да се възстанови, но също и да се разруши, пак ще се повторя да се мисли в посока да се направи нещо полезно така да се каже, освен за катераческа стена което според мен е една много добра идея, е нещо от рода на огромна висяща градина(жена ми е ландшафтен архитект) и тя ми го предложи, не знам дали може да стане на такава височина но би било много красиво, само идеи трябва да търсим, а и тяхното реализиране също е важно.
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #20
            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

            icerunner
            Повода е, както споменах, че вчера по радиото чух че ще се вземат мерки за оправяне на пространството около НДК, премахване на някои от кафенетата, не всички, както и дебат около съдбата на паметника. Но както писах, това може да се окажат само празни приказки. И тъй като не съм съвсем безразличен към темата, реших да пусна тази анкета тук. И ето че в дискусията изплува едно предложение. Сега, как и къде може да бъде лансирано това предложение, не съм на ясно, но вероятно нищо не пречи да се проучи.

            Коментар


            • #21
              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              "Да се възстанови на сегашното си място." --- Естествено, защо трябва да губим паметниците си ??
              +1

              Все едно да искаме да изтрият част от историята ни, понеже не е Убава
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #22
                От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                Драги гости на столицата, вие вероятно не знаете как този "паметник" е известен сред местното население на този все по-селски град?
                Шестоъгълният петохуй, сори, ама е по-добре да си ходи. А като гледам качеството на изработката, си представям как 4 катерача го почват и гръмко се сриват сред прах и отломки
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                  Само да не се стига до конфронтация, моля!
                  Просто няма смисъл.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Драги гости на столицата, вие вероятно не знаете как този "паметник" е известен сред местното население на този все по-селски град?
                    Шестоъгълният петохуй, сори, ама е по-добре да си ходи. А като гледам качеството на изработката, си представям как 4 катерача го почват и гръмко се сриват сред прах и отломки

                    Е израстнала съм около Шестоъгълния петохуй, част от мойто детство е Изработката сигурно е била "Петилетката за три години" - и също толкова качествена Но... съм ЗА да остане, да го реставрират, да не падат плочи по пешеходците. Мое мнение
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                      Все едно да искаме да изтрият част от историята ни, понеже не е Убава
                      В същност, заради НДК и този "паметник" (на какво точно, освен на соц грандоманията?!?) на времето беше изтрита част от историята, като беше премахнат паметник на загинали във войните български войници ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        В същност, заради НДК и този "паметник" (на какво точно, освен на соц грандоманията?!?) на времето беше изтрита част от историята, като беше премахнат паметник на загинали във войните български войници ...
                        Така де, и ние продължаваме традицията да трием.... децата ни какво ли ще казват след 50г.
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          Е израстнала съм около Шестоъгълния петохуй, част от мойто детство е Изработката сигурно е била "Петилетката за три години" - и също толкова качествена Но... съм ЗА да остане, да го реставрират, да не падат плочи по пешеходците. Мое мнение
                          Мисля плочките ги махнаха вече
                          LZ1ZAH

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            Така де, и ние продължаваме традицията да трием....
                            А защо да не възстановим изтритото при соц-а?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              А защо да не възстановим изтритото при соц-а?
                              Нямам против, но в анкетата няма такъв отговор. Да възстановим без да рушим, дали е и възможно
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                                Да възстановим без да рушим, дали е и възможно
                                Колкото и да ти се иска и да звучи тип давайте жит дружна, не става. Некои неща трябва да си ходят,за да имамясто за новите (в случая добре забравените стари)
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X