Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване на мотора при ход на по-ниски обороти на Нисан Терано 2.7TDI-Interkoler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Прекъсване на мотора при ход на по-ниски обороти на Нисан Терано 2.7TDI-Interkole

    С каква система е тераното? BOSCH или Zexel? Между дюзите метални тръбички ли има, или маркучета?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Прекъсване на мотора при ход на по-ниски обороти на Нисан Терано 2.7TDI-Interkole

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Имаш друг проблем, и подгряването е само кръпка. Бориш се със следствието, а не причината.

      Сега на топлото ако махнеш подгряването, прекъсва ли?
      Компресия мерена ли е на тоя двигател?
      Свещите със сигурност ли са читави?
      Клапани регулирани ли са?
      Извънградско като го настъпиш вдига ли 140?
      Съгласен съм, че подгрева не е решение на проблема,но тази зима свърши работа.Сетих се за топлата нафта, когато забелязах, че като загрея двигатея, после го изгася ГНП спира да се охлажда от нафтата и започва да се затопля.След това паля, и двигателя заработва по равномерно и не прекъсва в движение.
      На топло време без подгрев не прекъсва.
      Компресия несъм мерил. Свещите са в норма, но скоро ще премеря и тока, защото на мултиметъра не му се доверявам при ниско съпротивление, въпреки че го проверих.
      Клапани не съм регулирал, ако се стигне до там аз и помпата ще сваля за проверка, че ми е малко съмнителна.
      Извънградско вдига 170, двигателя работи добре, просто понякога нещо ми се прави на сърдит.

      Коментар


      • #18
        От: Прекъсване на мотора при ход на по-ниски обороти на Нисан Терано 2.7TDI-Interkole

        Моето терано 2.7тди има тоя проблем с прекъсването , когато го запаля сутрин прекъсва пропушва ( бяло ), когато му подам газ все едно неможе да нареди цилиндрите , когато позагрее се оправя но при рязко подаване на газ прави едно прекъсване и пропушване , също и в движение . Например съм на 3та и карам нормално наложи се да изпреваря задавам му газ прекъсва леко и тръгва .Нямам никаква идея какъв е проблема филтри масло ваичко е сменено цедката н гнп-то също съм я изчистил .Моля за помощ

        Коментар


        • #19
          От: Прекъсване на мотора при ход на по-ниски обороти на Нисан Терано 2.7TDI-Interkole

          Колеги, отскоро моето Терано започна да гасне след запалване. В началото авт. смукач поддържа около 1100 оборота, но след около 2 минути оборотите рязко падат под 500 и започва да глъхне и гасне! Мотора е 2,4 бензин, имам и газова уредба, моноинжекция. Проблема с падането на оборотите се влошава след потегляне-гасна при отнемане на газта по кръстовища, светофари....Скоро открих, че един О пръстен на една от дюзите е спукан и пръска бензин оттам, смених всички О пръстени и маркучи към дюзите и си мислех, че това е бил проблема довеждащ до падането на оборотите, заради спад в налягането....Но греда! Продължи отново, даже се влоши. Смених масло, горивен, маслен филтър, филтър на купе, възд. филтър...проверих налягането-всичко е О'К. Не знам дали моята модификация има ламбда сонда?! Възможно ли е да е някой температурен датчик??Дебитомер? Не знам какво може да го причинява това, получава се и при студен и при загрят мотор, и на бензин, и на газ е същото! Помогнете със съвет, не знам за какво да се оглеждам.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X