Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За смяна ли е дистрибуторната капачка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

    Здравейте,
    Днес като си сменях капачката и видях вътре в кутийката зад палеца една букса на която сякаш и липсва женското кабелче, колата си работи няма проблеми ама е странно при вас тъка ли е?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140407_154127palec.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5576862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140407_154133palec.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5576863
    Honda CR-V B20Z 2001

    Коментар


    • #32
      От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

      От 99г. нататък взимат сигнал за тахометъра за оборотите на ДВГ-то от ECU-то, а не от дистрибутора, но не знам дали това е някакъв неизползван остатък от тези години.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #33
        От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

        Здравейте,
        Днес пак разгласях разни неща и махнах дист. капачката и пружинката падна зад стартера. След много мъка и 5-6 цигари я извадих. С незнам кои акъл реших да я сложа върху air-bag-а пасажера и тя се изтърколи в парното под стъклото........... много разглобях но не я намерих.........
        На края сложих една медна от газов клапан.
        @krasi-mir ти много пъти си писал за тази пружинка, нали не е проблем,че съм сложил друга?

        Някой наяква идея как да си извадя оригинална пружинка от парното??!?
        Honda CR-V B20Z 2001

        Коментар


        • #34
          От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

          Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
          Някой наяква идея как да си извадя оригинална пружинка от парното??!?
          Пробвай със зъболекарска пинсета или с желязна тел и до нея прикрепен як магнит, така съм вадил успешно от трудно достъпни места винтчета и т.н

          Коментар


          • #35
            От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

            Нямам представа. Ама ... така, като се замислим ... друг материал, съпротивление, разширяване/свиване, искрене ... БаЛиМааМу ... "тоците" не са ми сила.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #36
              От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

              Що се мъчиш бре, вземи си пружинката от старата капачка Ама чакаи сега, ти няма как да изгубиш само пружинката , изгубил си отпред и графитения електрод.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #37
                От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                Славиййй, спиш, не става въпрос за пружинката на капачката, а за тази, дето стърчи от бобината.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #38
                  От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                  Здравейте,
                  Точно тази дето стърчи от бобината е ама и с тази от газовия винтил си върви перфекно. Иначе за да извадя старата пробвах с магнит възан на свинска опшка обаче целия възоховод е от ламарина и магнита се лепи навсякъде. С пинсета не става защото няма място и стъклото пречи, а и пружинката не се вижда, сигурно е паднала нй-отдоло където и да е това. Мисля да не я търся повече, разглобих вентилатора и видях, че няма как да падне там и съм спокоен.
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • #39
                    От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                    Верно спя а тая в парното хич не я търси, сложи там пружинка квато намериш, нищо специално няма в нея, ще върви със всякаква, стига да не е пластмасова
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                      Здравейте,

                      Имам HONDA CR-V 1 - 2.0 - 147 коня. Моля, ако е възможно, за съдействие със следния проблем:

                      На втори и трети цилиндър, почти не се подава ток към свещите. Подава се приблизително 1 от 10. Не засичам закономерност.

                      Вече смених дистрибуторна капачка, палец и кабели.

                      Срещал ли е някой аналогичен проблем и каква в била причината?

                      Благодаря предварително!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X