Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За смяна ли е дистрибуторната капачка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

    Хубав отговор ама лош! Сега остава и свещите да са наред, а като гледам само едната /втората отляво надясно нещо е по-бяла и с позачервен изолатор над резбата. Явно е по бедна сместа в трети цилиндър. Сега ги завъртях с първи. Иначе от цялата манипулация с почистването ефект никакъв. Ако не са свещите минавам на вариант газовите компоненти. Само да си намеря подходяща тема да цвъкам и в този форум. Славчо, я ме препрати някъде където си писал за газовите тук. Май ще почна от рейката на Рейл дето много а хвалех.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #17
      От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

      Чистил ли си дроселова клапа, EACV
      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

      Коментар


      • #18
        От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

        Ам то помня ли къде какво съм писал То всъщност къв ти е проблема че ровиш, и на газ и на бензин ли го има ?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #19
          От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
          .................. ............
          Газаджията предложи да ми даде оборотни Бриск с които да я тествам. Ще го направя до края на месеца.. ... ..
          ........... .......... ..
          Благодаря за страхотната идея!

          От утре купувам ДВА комплекта свещи и ... ще ги "давам" на моите клиенти. Предвид цената на Бриска ... леко ще се охарча .. около 15 лева на комплект, ама .... явно идеята е вървежна.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

            Не схващам иронията, ако я има разбира се, колега Car-test. Де да бяха повечето газаджии като него. Какъв е проблемът да ми даде четири гарантирани от него свещи, защо да не приема че има по-специално отношение към мен? Не бих имал против и депозит за тях да му оставя докато тествам.
            Слави, проблемът ми е придърпване в диапазона 2200-2900 оборота само на газ. На празен ход не долавям прекъсвания.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #21
              От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

              На снимката на палеца гледам оная пружинка, дето стърчи от бобината, и ми се струва подозрително къса.
              Сигурен ли си, че дава добър контакт с капачката?!

              п.п. ЗемИ си едни японски NGK, и не се занимавай с глупости. Не че аз не съм с френски NGK в момента!
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #22
                От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                Не схващам иронията, ако я има разбира се, колега Car-test. Де да бяха повечето газаджии като него. Какъв е проблемът да ми даде четири гарантирани от него свещи, защо да не приема че има по-специално отношение към мен? Не бих имал против и депозит за тях да му оставя докато тествам.
                Слави, проблемът ми е придърпване в диапазона 2200-2900 оборота само на газ. На празен ход не долавям прекъсвания.
                По ел. частта всичко ти е ок , виж си датчика на дросел и най вече газовото и сместа му и не и се тресете чак толкова на дестрибуторната капачка , освен почистване на нагара и окисите по електроди и централния графит/пружина/. При електронните запалвания високото напрежение е е двойно по голямо от обикновенното , боли го оная работа , че с 5 десети електродите са намаляли.
                Единственно при по модерни бобини има риск от изгарянето им , но разстоянията между дестрибуторните полюси трябва да са значително по големи.Това е валидно и за прекалено голямо разстояние и на запалителните свещи вследствие износване на електроди , обикновенно при непоглеждане дълго време.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #23
                  От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                  Може и да няма връзка с проблема на Експлоръра ... ама нали си говорим за прекъсвачтокоразпределителя ...

                  Бобината на Хонда е ... как даго кажа ... леко капризна.
                  Дори и едно завъртане на двигателя с един изваден кабел на свещ може да я приключи.

                  За 3 г. и нещо смених 4 бобини.
                  Първата - някой английски майстор беше забравил да сложи пружинката, която споменах. Лятото ОК, силния ток си е прехвърчал през ония повече от 5мм. разстояние, ама как започна да вали есента, и паднаха температурите ... бобината аут.
                  Тва с пружинката го разбрах на втората бобина, понеже си купих ново делко, и чак тогава видях, че там трябва да има пружинка
                  После, на следващата Хонда, същата пружинка - ръждясала, цялата окислена, не контактуваща ... нова бобина.
                  После, два кабела - единия напълно прекъснат, другия почти ... нова бобина ...

                  Таа, тетака с бобините и силните токове.

                  п.п. Експлорър, почисти ли все пак палеца?! Като го гледам е доста рошав!
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #24
                    От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Може и да няма връзка с проблема на Експлоръра ... ама нали си говорим за прекъсвачтокоразпределителя ...

                    Бобината на Хонда е ... как даго кажа ... леко капризна.
                    Дори и едно завъртане на двигателя с един изваден кабел на свещ може да я приключи.

                    За 3 г. и нещо смених 4 бобини.
                    Първата - някой английски майстор беше забравил да сложи пружинката, която споменах. Лятото ОК, силния ток си е прехвърчал през ония повече от 5мм. разстояние, ама как започна да вали есента, и паднаха температурите ... бобината аут.
                    Тва с пружинката го разбрах на втората бобина, понеже си купих ново делко, и чак тогава видях, че там трябва да има пружинка
                    После, на следващата Хонда, същата пружинка - ръждясала, цялата окислена, не контактуваща ... нова бобина.
                    После, два кабела - единия напълно прекъснат, другия почти ... нова бобина ...

                    Таа, тетака с бобините и силните токове.

                    п.п. Експлорър, почисти ли все пак палеца?! Като го гледам е доста рошав!
                    Нормално ..........и аз имах един Фокус не бях поглеждал свещите/над 3 мм.разстояние/ и отиде бобината , а тя оная си е вътре с електроника и си разпределя сама токовете по цилиндрите щото няма делко , входа и букса от само три крачета от , които взима команди от компа.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                      При мен имаше неравномерна работа на двг. на празен ход, с падане на оборотите почти до нула и последващо качване(мъчително с притрисане)до нормалните 600-700(според оборотомера).Понякога моторът направо си гаснеше.Почистих моторчето за празния ход,клапанчето за вентилацията на картера,смених свещи, възд. филтър, но проблемът си остана. Дистрибуторната капачка(оригиналната, според мен,на 210 000 км.) имаше съвсем леко, приемливо износване.Смених я и нея и палеца и о чудо!!! Няма притрисане ,мотора не работи , а пее!!!Остана едно падане на оборотите на около 300-400 след форсиране и отнемане на газта, и след това заспиват на около 700, но мисля това е от настройките на газта.Сега и разходът ако падне...почти пълно щастие!!!
                      Та така, темата е много полезна.Капачката и палецът си искат смяна!За 50 лв. (толкова ги взех) можете да си икономисате много главоболия, или пък не - както се казва - изборът е Ваш. И само да допълня - сменяйте капачката и палецът винаги заедно, защото износването на палеца е трудно да се прецени, а разстоянието м-у електродите на капачката и палеца няма как да се види.
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #26
                        От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                        Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                        При мен имаше неравномерна работа на двг. на празен ход, с падане на оборотите почти до нула и последващо качване(мъчително с притрисане)до нормалните 600-700(според оборотомера).Понякога моторът направо си гаснеше.Почистих моторчето за празния ход,клапанчето за вентилацията на картера,смених свещи, възд. филтър, но проблемът си остана. Дистрибуторната капачка(оригиналната, според мен,на 210 000 км.) имаше съвсем леко, приемливо износване.Смених я и нея и палеца и о чудо!!! Няма притрисане ,мотора не работи , а пее!!!Остана едно падане на оборотите на около 300-400 след форсиране и отнемане на газта, и след това заспиват на около 700, но мисля това е от настройките на газта.Сега и разходът ако падне...почти пълно щастие!!!
                        Та така, темата е много полезна.Капачката и палецът си искат смяна!За 50 лв. (толкова ги взех) можете да си икономисате много главоболия, или пък не - както се казва - изборът е Ваш. И само да допълня - сменяйте капачката и палецът винаги заедно, защото износването на палеца е трудно да се прецени, а разстоянието м-у електродите на капачката и палеца няма как да се види.
                        Имал си пукнатина или в палеца или в капачката от , където се е пръскал тока на някъде не е било от износване.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #27
                          От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                          Разстоянието от палеца до електрода не може ли да се изчисли?! А има ли изобщо данни, колко трябва да бъде?!
                          И само моят оборотомер ли започва от 400?!
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #28
                            От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                            Сега се сещам, след смяна на капачка и палец не трябва ли да се провери предварението на запалването със стребоскоп, и възможно ли е изобщо да се получат разлики в предварението при смяната на тези части? Компютърът коригира ли подобни грешки и доколко?
                            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                            Коментар


                            • #29
                              От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                              Не трябва да се проверява предварението, нищо не се изменя при замяната на капачка и палец. Те колегите от другия форум с подобни проблеми но на акорд се спукаха да въртят делкото за да бъзикат предварението на газ но компа после догонвал и тъй. А при теб това падане на оборотите и бавно възстановяване може да е от замърсена дроселова клапа.
                              Към Краси- пружинката що да е къса, тя е нахлузена на нещо като графитче вътре да не би при теб да е излязла от него и затова да ти се струва по-дълга?
                              Сега видях че съм пропуснал да сложа снимка на свещите, ей я на. Както съм ги вадил от цилиндрите като застана пред колата. Тая втората отляво надясно ми е съмнителната, ама кой ме би по главата да си изхвърля старите. Май е по бедна сместа в тоя цилиндър щото изолатора на централния елетрод е доста по светъл от тези на другите свещи. А над резбата както писах гледам има оранжево пръстенче, което май е от претопляне.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • #30
                                От: За смяна ли е дистрибуторната капачка?

                                Здравейте колеги, имам развитие по проблема с прекъсването и няма да повярвате колко прост е бил той. Вчера отидох на тест с чисто нови свещи Бриск силвър дадени за тест от газаджията Илия/ продължавам да твърдя че е супер коректен човека и трета кола да газифицирам пак при него ще отида. След теста се оказа че проблемът остана. Преминахме на вариант да сложим чисто нова рейка с инжектори за тест и .... тогава изскочи заека- гумените мъркучи от рейка към дюзите се бяха така огънали и попречупили с времето от температурните амплитуди, че явно блокираха газта особено на средните цилиндри където бяха по къси/ едната свещ както и подозирах работеше с една смес/. Последва смяна на всички мъркучлета и бърз тест със старата рейка. Еми какво да кажа колата излетя, няма прекъсвания ускорява плавно и вдига обороти по-добре от бензин. Колко прости са понякога нещата....
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X