Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магнитно оръдие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Магнитно оръдие

    Много обичах railgun-а в Quake 2

    Ей тука го обясняват


    и последния прототип

    Коментар


    • #32
      От: Магнитно оръдие

      Китайците също са на тази вълна: http://world.actualno.com/news_233723.html

      Коментар


      • #33
        От: Магнитно оръдие

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Гранулопресите във фуражния завод, в който работех през 91-ва консумираха над 1500 А/380 В по време на развъртане на двигателя и около 600-700 А по време на нормална експлоатация, а са екранирани колкото всеки ел. мотор. Не съм чул някой от операторите да е имал някакви здравословни проблеми заради магнитното поле.
        Тук не става дума магнитното поле да е страничен ефект от постигането на въртящ момент. Ще бъде умишлено добито, в големи количества, понеже снарядът няма да има като ротора собствено магнитно поле, а ще е просто парче желязо. Научната фантастика отдавна го измисли това оръдие, да видим сега как ще се приложи в действие.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #34
          От: Магнитно оръдие

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ... понеже снарядът няма да има като ротора собствено магнитно поле,....
          А защо не?
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #35
            От: Магнитно оръдие

            Смея да твърдя, че въртящото се магнитно поле в ел. двигателя не е страничен ефект на въртящия момент ... По-горе се дискутираше въздействието му върху организма на човек, а там е все едно от къде се е появило.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Магнитно оръдие

              Към настоящия момент нямаме технология за създаване на толкова силни магнитни полета, че да са опасни за здравето.

              Коментар


              • #37
                От: Магнитно оръдие

                Бе, имаме. Така наречената магнитотерапия, има ебати скръбните странични съдови ефекти.

                Коментар


                • #38
                  От: Магнитно оръдие

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Бе, имаме. Така наречената магнитотерапия, има ебати скръбните странични съдови ефекти.
                  Ааа, недей така. Мен напримар добре ме повлия. Е, вярно, беше в комбивация с електрофореза и "Нивалин".
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Магнитно оръдие

                    Това което аз съм виждал зареждаше заряд в кондензатори и ги разреждаше за части от секундата(не помня колко msek) през бобина и от създаденото магнитно поле гвоздея изхвърчаше. С ако не бъркам 0,4 фарада кондензатор пробиваше няколко кашона наредени един до друг или общо 5-6 техни стени. Щяха да го оптимизират но нямат време и смисъл вече.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Магнитно оръдие

                      На хартия наистина доста добре изглежда, но също би било доста скъпо и сложно. Не мога да твърдя, че съм експерт или да съм дори и малко компетентен колкото органите занимаващите се с проекта на това оръжие. Моето мнение е, че доста време трябва да измине, за да се наложи и подобри това оръжие, защото ако не стане това може да бъде доста гибелно, давам пример с ПТ-САУ фердинанд от втората световна. Мисля, че 90 произведени има, на хартия страхотни характеристики, броня, оръдие всичко, но в боя... нищо подобно. Затова си мисля ок да кажем ще построят 3 кораба с такива оръжия, но ще трябва огромна авиационна и противоракетна защита за тях поради цената им и дали ще може така да се каже да си "избият" парите... ами не мисля. Другото което е, ако беше толкова добро това оръжие не би трябвало да изтича никаква информация за него.
                      Лопата - друг солдата!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Магнитно оръдие

                        Парите никога не са били проблем за никого, който е в състояние да разработва нови военни технологии и да ги въвежда масово (разбирай като определени държави). Обогатяването на урана в началото също е било много бавен и изключително скъп процес, но това не пречи днес да има хиляди бойни глави натъпкани с тонове от него (на САЩ в началото им се е наложило да претопят почти целия си резерв от сребро от който са правили свръх проводими кабели за намотките на електромагнитните уранови обогатители)! Скъпото в едно такова начинание е изработването на работещ прототип, защото се набиват пари в нещо с несигурен и неясен финал! Прехвърли ли се този момент - пътеката вече е отъпкана и излишни пари не се харчат. Съдейки от видеото - нещата са на доста напреднал етап! Вижда се конструктивната разлика между лабораторните установки и прототипа, който е доста по-компактен и опростен поне на външен вид... Не съм на ясно какви материали ползват (а и да съм - все тая), но прави впечатление не големия брой проводници и тяхното сравнително малко сечение (лично аз очаквах да видя кабели - дебели колкото ръката ми), което ме навежда на мисълта, че тока който се използва не е е с чудовищни параметри (винаги съществува вероятността проводниците да са от някакъв нов свръх проводим материал, който не сме и чували...). И на края - никой не се фука с нещо (въпросните клипчета са именно фукане), ако не е убеден, че е достатъчно напреднал в разработката и останалите могат само да се страхуват, знаейки, че ще го догонят трудно! Разбира се, има го и елемента "звездни войни", но в случая не виждам кой е тоя който трябва да бъде увлечен в оръжейна надпревара за да фалира..?! Според мен това на клиповете е напълно реално, икономически оправдано и обезпечено до степен - почти пълна готовност за серийно производство! Иначе нямаше и да сме чули за него, камоли да го видим и коментираме...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Магнитно оръдие

                          Вече се говори за приемане на въоръжение http://fakti.bg/technozone/92695-vij...aign=firstpage
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #43
                            От: Магнитно оръдие

                            Наще са преписали от руския печат, но е интересно видеото.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #44
                              От: Магнитно оръдие

                              Всеизвестно е, че американците не могат да проектират сами и чеп за зеле, но щом братушките са се заели с въпроса, мисля е крайно време да обърнете сериозно внимание на темата
                              http://neutralen.com/rusnak-izobreti...vapros-video/#
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Магнитно оръдие

                                РенТВ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X