Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED осветление за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LED осветление за къмпинг

    Ето какво си спретнах от 1м светодиодна лента на 12 в. Визуално свети като 100 ватова крушка. Мисля, че салатата и пържолите ще се виждат добре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 081.jpg
Прегледи:1
Размер:216.9 КБ
ID:5962540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 082.jpg
Прегледи:1
Размер:221.8 КБ
ID:5962541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 083.jpg
Прегледи:1
Размер:187.8 КБ
ID:5962542

  • #2
    От: LED осветление за къмпинг

    Какъв ток харчи това? Щото идеята ми харесва.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #3
      От: LED осветление за къмпинг

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Какъв ток харчи това? Щото идеята ми харесва.
      Казват че е 9.6 Вата. Та трябва да е под Ампер. Мултицета в момента не е у мен. А като цена излезе 14.4лв.

      Коментар


      • #4
        От: LED осветление за къмпинг

        Хммм, множко е за зарядни батерии...Или аз не смятам правилно..
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #5
          От: LED осветление за къмпинг

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Хммм, множко е за зарядни батерии...Или аз не смятам правилно..
          Аз ще го ползвам от запалката. Там, където обикновено ходим, 20м кабел стигат. А иначе не е необходимо да е толкова. Лентата е на групи от по 3 диода всеки по 0.08Вата. В случая са 120 диода в 40групи.

          Коментар


          • #6
            От: LED осветление за къмпинг

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Казват че е 9.6 Вата. Та трябва да е под Ампер. Мултицета в момента не е у мен. А като цена излезе 14.4лв.

            Сега го премерих. 610мА при 12.3Волта

            Коментар


            • #7
              От: LED осветление за къмпинг

              За автомобилен акумулатор е идеално!
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #8
                От: LED осветление за къмпинг

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Визуално свети като 100 ватова крушка. Мисля, че салатата и пържолите ще се виждат добре.
                Виждат се добре, но докато не ги засенчи нещо или някой. Мен поне ме тормози много светлината, която идва от една точка (лично мнение). Нощем на плажа или на поляната острото осветление вади очите, а сенките са супер остри и дълбоки, и в сянката не можеш го позна домат ли е, краставица ли е.

                За мен колкото по-меко е осветлението, толкова по-добре - затова от няколко години за къмпингарски нужди си хвърлям в багажа и една ахмашка гирлянда за елха с обикновени бели лампи. Връзва се на 220V или на инвертора, разпъва се по врати, греди, ванти или както ти е кеф - стига да е по-нашироко, поне на метър, метър и половина - и получаваш хем коледна джипка, хем меко и приятно осветление на софрата. Подозирам, че същото ще се получи и със светодиодната лента, ако се остави цяла, а не се групират диодите в един блок.

                Просто идея...
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  От: LED осветление за къмпинг

                  Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                  Виждат се добре, но докато не ги засенчи нещо или някой. Мен поне ме тормози много светлината, която идва от една точка (лично мнение). ...
                  В случая точката е с размери 25 на 4см. Светлината въобще не е остра и осветява поне 12м2 на които може да се чете без напрягане. И за карти и табла става. Идеята е да виси над масите, та няма кой да го засенчва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: LED осветление за къмпинг

                    Тази схема за лампа определено много ми харесва. Браво за идеята, колега. Ще кажеш ли нещо повече за тази диодна лента - някаква специална ли е, от определен магазин, или каквато и където има за 12V.
                    тел: 0885 301 724 - Радо | Toyota Hilux Surf 2,7i; 3RZ-FE

                    Коментар


                    • #11
                      От: LED осветление за къмпинг

                      Първоначално публикуван от kavarov Преглед на мнение
                      Тази схема за лампа определено много ми харесва. Браво за идеята, колега. Ще кажеш ли нещо повече за тази диодна лента - някаква специална ли е, от определен магазин, или каквато и където има за 12V.
                      Навсякъде ги има вече, включая и Бриколаж. Препоръчвам да си вземеш варианта "топло бяло" - съвсем различно усещане.

                      Малък кусур е че са с резистори, ама предвид цената ще се наравим че не го виждаме.

                      ...и не, 7.5 вата диоди категорично не светят колкото 100 ватова крушка. С малко късмет към 40-60, но 100 - твърдо не. Светлината е малко по-друга, яркостта е малко по-друга, петното е малко по-друго, и заблуждава. Ама това докато не светнеш 100 ватовата крушка в съседство.
                      Последно редактирано от sparkybg; 08-08-12, 12:20.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: LED осветление за къмпинг

                        Абе 7 не, ама 10 вата модерни диоди (12 с резисторите) си светят досущ като 100 вата ламба или като 70 вата халоген. А и се подобряват непрекъснато.

                        Коментар


                        • #13
                          От: LED осветление за къмпинг

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          ...(12 с резисторите)...
                          Да де - 12 вата с резисторите, светеща като 100, значи 7.5 с резисторите, светеща като 62.5.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: LED осветление за къмпинг

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            За автомобилен акумулатор е идеално!
                            Да, идеално е. По някои хижи в Балкана, дето зареждат акумулатори със слънчеви панели, нерядко си светят в помещенията по този начин.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: LED осветление за къмпинг

                              Ползвам зарядна лед-лампа. Зарежда се от USB, или соларно зарядно. Може и от 220V разбира се. Няколко нива на мощност според нуждата. Много лека, снабдена с връзка за закачане. Маскимално 280лумена, минимално по памет 30-ина лм.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X