Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Календар 2012 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Календар 2012 ?

    Откровено, никак не ми се искаше, първата тема, която пускам , да съдържа, точно този въпрос.
    Миналата година календара е обявен на 17-ти февруари, а за 2010-та се обсъжда още през октомври 2009-та.
    Имаше години, когато шампионата започваше на трети март.
    Ако не беше обявеното намерение на г-н Тодор Христов/моето уважение!/, вероятно щях да нарека темата "Нулева година?".
    Питането ми е лишено от всякакви пристрастия, просто ме е грижа!
    Със сигурност, за хората, които знаят повече не е интересно, но все пак ... малко информация няма да навреди.

    Накрая - за форумните веселяци: - интересувам се като човек от публиката, който посещава шампионата, повече от 9 години, почти неотлъчно.

    Благодаря, и бъдете здрави!
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

  • #2
    От: Календар 2012 ?

    Ще има 4 състезания от шампионата според календара на БФАС: Май 2012 - Варна; Юли 2012 - Баха 550Дупница; Балкан маратона - Август 2012 и Бургас офроуд Ноември 2012, Правилника е като миналогодишния; Промяната е, че ще има еднократни лицензи за всяко състезание - 60 лв. за всеки пилот/навигатор
    sigpic

    Коментар


    • #3
      От: Календар 2012 ?

      Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
      Ще има 4 състезания от шампионата според календара на БФАС: Май 2012 - Варна; Юли 2012 - Баха 550Дупница; Балкан маратона - Август 2012 и Бургас офроуд Ноември 2012, Правилника е като миналогодишния; Промяната е, че ще има еднократни лицензи за всяко състезание - 60 лв. за всеки пилот/навигатор
      Благодаря!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Календар 2012 ?

        Слави, хубаво е, че имаш инфо, ма да вземат организаторите да споделят малко повече, че да сложим тези състезания в Календара на Форума най-отгоре. Засега официално инфо има само за Маратона
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: Календар 2012 ?

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Слави, хубаво е, че имаш инфо, ма да вземат организаторите да споделят малко повече, че да сложим тези състезания в Календара на Форума най-отгоре. Засега официално инфо има само за Маратона
          Инфото го видях от сайта на БФАС, така, че може да се смята за официална информация(предполагам)
          sigpic

          Коментар


          • #6
            От: Календар 2012 ?

            Варна 2012 - Offroad & Fun ще се проведе на 28-30 Април.

            Подробностите - съвсем скоро.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            [url]www.4x4varna.com[/url]

            Коментар


            • #7
              От: Календар 2012 ?

              За съжаление ще съм в Гърция на състезание по това време ,както и много други състезатели. Жалко ,миналат година беше хубаво състезание.Ще чакаме снимки.
              WWW.FBRALLYRAID.COM

              Коментар


              • #8
                От: Календар 2012 ?

                Колеги, sorry за спама, но не мога нито тук (а го гледах наскоро и с търсачката не става...), нито в сайта на БФАС да открия регламента за Т1 и Т2 .
                Повредата явно е в "моя телевизор"
                Моля за линк.

                Коментар


                • #9
                  От: Календар 2012 ?

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Колеги, sorry за спама, но не мога нито тук (а го гледах наскоро и с търсачката не става...), нито в сайта на БФАС да открия регламента за Т1 и Т2 .
                  Повредата явно е в "моя телевизор"
                  Моля за линк.

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113464

                  За тази година не е променян правилника.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Календар 2012 ?

                    Мерси!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Календар 2012 ?

                      Въпросът ми е към Чавдар (V93), ако му се занимава, но го задавам тук, защото другата тема е заключена.
                      • "РЕШЕНИЕ НА УС НА БФАС ОТ 28.08.2012
                        В продължение на поредицата от мерки за поевтиняване и масовизиране на автомобилният спорт, УС на БФАС реши:
                        Разрешава се изработката и монтажа на предпазни клетки, при условие, че строго се спазват изискванията на приложение „J” относно вида на клетката, монтажни точки и минимален диаметър и дебелина на стената на тръбите.
                        Тръбите за изработка на клетката трябва да бъдат задължително безшевни, от студено валцована стомана.

                        Схемата на предпазните структури и начина на техния монтаж трябва стриктно да отговаря на посочените в приложение „J”.

                        В случай, че на състезателен автомобил е монтирана индивидуално изработена предпазна клетка, следва да се представи оригинален (не се допуска копие) сертификат за материала на тръбите, както и подготвен от БФАС и попълнен и подписан от заварчкика документ, удостоверяващ монтажа на предпазната клетка на съответния автомобил. Към документите следва да се приложи и копие от документ за правоспособност на заварчика, извършил монтажа."

                        Как да се разбира "документ за правоспособност" - като диплома от училище, курс или сертификат от федерацията?

                        И ако може втори въпрос. Плановете ми (поне засега) са кола клас Т2 за 2013г.
                        Има ли отделно класиране (като различните класове в рали, затворен маршрут и т.н) за клас Т2 на всяко състезание и на края на шампионата ? И ако да , може ли линк към сайта на БФАС, че не го намирам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Календар 2012 ?

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Как да се разбира "документ за правоспособност" - като диплома от училище, курс или сертификат от федерацията?
                        • И ако може втори въпрос. Плановете ми (поне засега) са кола клас Т2 за 2013г.
                          Има ли отделно класиране (като различните класове в рали, затворен маршрут и т.н) за клас Т2 на всяко състезание и на края на шампионата ? И ако да , може ли линк към сайта на БФАС, че не го намирам.
                        Ще уточним въпроса за документа с федерацията.

                        Относно класирането. Да, прави се класиране за Т2, както за конкретното състезание, така и за шампионата. Съгласно сега действащия специален правилник ...

                        14.4. Групи се сформират при участие на най-малко 7 автомобила. За случаите, когато не се сформират групи, се получават 50% от точките в класирането.
                        В актуализираната през м. юли Наредба на БФАС прагът за броя на автомобилите е намален на 5, така че има вероятност за догодина тази промяна да се пренесе и в нашия правилник.

                        Сайтът на БФАС е на адрес http://www.bfas.bg
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Календар 2012 ?

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Как да се разбира "документ за правоспособност" - като диплома от училище, курс или сертификат от федерациятa?
                          Без да съм наясно с правилника на БФАС мога да чажа четейки това което си извадил от там е, че документа за правоспособност е на заварчика, който се изисква е "Свидетелството за правоспособност по заваряване" издаден от лицензирана фирма имаща право да прави професионални обучения по заваряване. Казвам го от опит с изграждането на метални конструкции в строителството, където също се изисква този документ.
                          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                          BMW F650CS
                          Радо о885 5о 59 5о

                          Коментар


                          • #14
                            От: Календар 2012 ?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Наредба на БФАС прагът за броя на автомобилите е намален на 5, така че има вероятност за догодина тази промяна да се пренесе и в нашия правилник.

                            Сайтът на БФАС е на адрес http://www.bfas.bg
                            Мерси за отговора, аз питах за друго, но не съм се изразил правилно. Ето тук : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135197 на 10 място е класиран автомобил клас Т2 и е в общо класиране с Т1. Това много ме озадачи, нормално ли е ? Шесте точки излиза, че ги е взел в един клас с Т1, а не би трябвало мисля. Не трябва ли, ако е бил първи в Т2 и е нямало достатъчни бройки да вземе 12.5 точки (50%) и да е в съвсем отделно класиране.
                            Аз знам сайта, но в него не мога да намеря по отделно класиране за 2011г. за Т1 и Т2.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Календар 2012 ?

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Мерси за отговора, аз питах за друго, но не съм се изразил правилно. Ето тук : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135197 на 10 място е класиран автомобил клас Т2 и е в общо класиране с Т1. Това много ме озадачи, нормално ли е ? Шесте точки излиза, че ги е взел в един клас с Т1, а не би трябвало мисля. Не трябва ли, ако е бил първи в Т2 и е нямало достатъчни бройки да вземе 12.5 точки (50%) и да е в съвсем отделно класиране.
                              Аз знам сайта, но в него не мога да намеря по отделно класиране за 2011г. за Т1 и Т2.
                              Всички участват в генералното класиране, а отделно има и по групи, но само ако има достатъчно участници, за да се сформират такива.
                              За 2011 правилникът с изискванията за Т2 беше новост и просто нямаше достатъчно коли, които да влязат в тази група.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X