Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антични двигатели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антични двигатели

    http://www.youtube.com/watch?v=Vgjvs...feature=fvwrel
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Антични двигатели

    Интересно! Благодаря.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Антични двигатели

      Като говорим за антични двигатели-да се включа и аз с едни двигатели от моята област,които не се произвеждат вече-DOXFORD.Това са корабни дизелови двигатели.Много интересен двигател,който има по 2 бутала на цилиндър-насрещно разположени!Едното бутало е работно,а другото е компресионно. Фирмата фалира 80-та година след повече от 100 годишна история (1878 - 1980) поради невъзможността да са справи с конкуренцията и отказа да се откаже от вече остарялата концепция.Иначе за времето си са били много модерни.В един учебник бях чел,че така популярния Common rail е бил ползван от тази фирма още през 30-те години но в механичен вариант разбира се.Имал съм щастието да видя такъв двигател на живо.Закотвения под Варненския аспарухов мост кораб-ученба база "Петър Берон" е с такъв двигател.От няколко години се каня да отида и да ги помоля да ме пуснат пак вътре да направя малко снимки!
      http://www.youtube.com/watch?v=xka_Tfdti64
      Прикачени файлове
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #4
        От: Антични двигатели

        През войната, тези двигатели са достигнали апогея си. Имало е звездообразни (поскоро "триъгълнообразни") със три цилиндъра с по две бутала и три колянови вала, като модулите-секции са достигали до десетина. След войната са монтирани на първите дизелови локомотиви във Британия. Отпаднали са поради изключително сложната поддръжка.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Антични двигатели

          Devon County Show - Exeter, UK, май/2010-а.

          Малката ми ретро фенка





          И още нещо









          И единия от двигателите на London Bridge

          Последно редактирано от krasi-mir; 02-03-12, 23:33.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: Антични двигатели

            Колеги нека не забравяме че е имало и Българско производство на такива двигатели в завод Вамо http://pics.data.bg/categories/1/%d0...6627/img_1783/

            Коментар


            • #7
              От: Антични двигатели

              Когато бях дете, в София обикаляше парен циркуляр за рязане на дърва. Имаше сигнална парна свирка и съобщаваше за пристигането си. Когато нарежеше поръчката, собственикът местеше въртящия се каиш на ходовата ос и продължаваше обиколката.
              Старите алеи на Хиподрума са валирани с парен валяк.
              Някога в преславския балкан много ме впечатли камион с газ-генератор. Като свърши горивото спираха, за да си нарежат дърва...
              Е, все интересни, вече забравени неща.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Антични двигатели

                Първоначално публикуван от joromainata Преглед на мнение
                Колеги нека не забравяме че е имало и Българско производство на такива двигатели в завод Вамо http://pics.data.bg/categories/1/общи/d52596ecb1d2d8345b10c28167656627/img_1783/
                Може ли да посочиш някакъв източник за повече информация? Книга, списание, справочник? Това е много интересно, искам да науча повече!
                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                Коментар


                • #9
                  От: Антични двигатели

                  Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                  Може ли да посочиш някакъв източник за повече информация? Книга, списание, справочник? Това е много интересно, искам да науча повече!
                  За съжаление нямам снимки а и го продадохме доста отдавна
                  технически спецификации не знам много тежи към 680 кила едноцилиндров с бутало към 80 и нещо, дизел с 2 маховика и охлаждане тип чайник и мисля 18 коня но може и да греша
                  направено беше нашето на самоход с диференцял от волга скъсен с по 13 см на страна ,скоростна кутия от газ 51 ,Ппрофили , педали от комбаин , задни ресори от ремарке понеже много тежи предни волгови и каквото е имало по скрапа
                  мога да кажа само че много вървеше и докато работи на место изпуска тактове когато не е натоварено и гори много малко при работа на место с вързана за него помпа за вадене на вода
                  принципно като ново е било куплирано към остановка за вадене на вода и са работили по десетки по нашия край в помощ при напояването
                  за жалост сега дори инфо не може да се намери за тези двигатели

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антични двигатели

                    Да се включа и аз в темата. Правих основно почистване в къщата ни на село, и ето под едни стъпала какво изрових. Заинтригувах се много като видях надписите по него но нямаше магнет, резервоар, и нещо с което да се стартира. Първо го отворих за ревизия, вътре всичко светеше, бутало, чугунено между другото, цилиндър, маслена помпа с текстолитови зъбни колела които са перфектни, без никакви луфтове никъде. Добре че поне карбуратора си беше на него, целият заедно с кривката е бронзова отливка, с оловни гарнитури което предполага че и не загрява и това се оказа вярно след като го запалихме със синът ми. Магнет му куплирах от косачка, отпред му направих от тръба една шайба с две ремъчни каналчета за всеки случай, и място за стартиране с въже. Резервоарчето също го намерих из жилезорите но нямам още ауспух, което не пречи да го пробваме. Разпитах Баща ми който не живее при нас но и той знаеше малко, а само че отпред е бил фабрично куплиран генератор за ток и е светено с него през бомбардировките 1943 - 1944г. в София. Генератора няма и помен от него и предполагам защо, но поне през последните 40 години това нещо не е пипано. Предполагам че е произведен преди повече от 80, 90 години и мисля че е работил на газ( петрол), пали на бензин и прехвърля на газ, ще го пробвам и така но ми трябва такъв резервоар. За сега толкова.
                    http://www.vbox7.com/play:353964de83
                    http://www.vbox7.com/play:88f858fd44
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антични двигатели

                      Супер е, честито!! Тоест, честито преоткриване! Ето тук подобни на фирмата, май 1-2 модела може да се окажат като твоя: http://www.bungartz.nl/siemmotor.html


                      И аз имам немски генератор, но вероятно малко по-късен, от 1943 г. Военен, преносим, на Ауто Юнион - ДКВ. Даже и работи!
                      Прикачени файлове
                      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антични двигатели

                        Така гледам в момента! Поздравления.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Антични двигатели

                          Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                          Супер е, честито!! Тоест, честито преоткриване! Ето тук подобни на фирмата, май 1-2 модела може да се окажат като твоя: http://www.bungartz.nl/siemmotor.html


                          И аз имам немски генератор, но вероятно малко по-късен, от 1943 г. Военен, преносим, на Ауто Юнион - ДКВ. Даже и работи!
                          Благодаря много за линка колега, това е двигатела LM22 и го видях точно какво е представлявал като цяло с генератора. Ще го дооборудвам и надявам се и да върши някаква работа, или най малко ще го припалвам за да се радвам на звукът му. Изровил съм и едно много по малко двигателче, но за него също по късно като го пусна в движение.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X