Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    двата са предназначени за различни задачи.

    Имат се в предвид миг-31 и т-50, за неразбралите!
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #32
      От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

      Първоначално публикуван от nitro
      Въпросът ти е кой изтребител от пето поколение може да стреля с НУРС и 20/30 милиметрово оръдие по талибани, планинци с големи бради и подобни добродушни типове, нали ?
      Не, не си ме разбрал въпросът е кой изтребител от пето поколение може да окаже непосредствена въздушна поддръжка.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #33
        От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Не, не си ме разбрал въпросът е кой изтребител от пето поколение може да окаже непосредствена въздушна поддръжка.
        Ето малко по тези въпроси, мнение -
        “A-10 will always be better than F-35 in Close Air Support. In all the other missions the JSF wins” F-35 pilot says

        http://theaviationist.com/2015/04/09...as-a10-in-cas/
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #34
          От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          ...двата са предназначени за различни задачи...
          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Имат се в предвид миг-31 и т-50, за неразбралите!
          Хм, 130 налични бройки, за които бъдеща модернизацията е съвсем не виртуална, а напълно достъпна опция, са решение на невероятно много повече задачи, сравнени с по-малко от 10, при това с бъдеще в сферата на пожеланията...
          И това не само в рамките философията на конкретния оператор.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Хм, 130 налични бройки, за които бъдеща модернизацията е съвсем не виртуална, а напълно достъпна опция, са решение на невероятно много повече задачи, сравнени с по-малко от 10, при това с бъдеще в сферата на пожеланията...
            И това не само в рамките философията на конкретния оператор.
            Тя тяхната модернизация (БМ) не е нещо ново и отдавна е решено за нея, и бавно-бавно се изпълнява, така че...със всичко произтичащо по темата. А че сега пак се е появило "вестникарско заглавие" от тоя тип съвсем не е някакъв съществен индикатор за нещо си около т-50, колкото и да е примамлива идеята за някой. Както знаем и на ту-22м3 тече и в момента модернизация, и на ту-160, а както се писа наскоро, решили били и да поръчат трийсетина бройки миг-35, което си е на практика дълбока модернизация на миг-29. Така че тези дейности си вървят паралелно с изпитанията на т-50. А там са още кораби, подводници, сухопътна техника, вертолети, ракетни с-ми, та чак и стрелковото оръжие. И във всяка една от изброените области си вървят къде по-бавно, къде с ускорено темпо и модернизации, и по някой и друг нов проект.

            Ама на мен относно т-50 ми стана по-интересно за индийската електроника, дали колегата дето спомена за това ще даде повече подробности.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #36
              От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

              Не само електрониката, а и целият самолет са дотолкова индийски, доколкото без финансиране от нейна (на Индия) страна - няма да ги бъде. Поне в реално бъдеще. Като относно този точно самолет, индийските пари не са фактор единствено за финансиране въвеждането му на въоръжение в Русия, а изобщо за осъществяването му.
              Последно редактирано от davc; 15-04-15, 23:37.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Тя таа работа с „номенклатурирането" не е проста работа, се едно до „паката факата" има 50 Су-та.
                Не ги бъркайте руснаците с "черен Петър"!
                Не ми се пише надълго и широко,затова ще се пробвам с кратката версия:
                Във "фирмата Су" от много време е прието ПРОТОТИПИТЕ със стреловидно крило да се кръщават "С-нещо си"(от стрела) , а прототипите с делта крило да са "Т-нещо си"(от триъгълник). ПАК-ФА/Т50 е прототип! Когато(ако) бъде приет на въоръжение,той ще придобие името "Су-нещо си".Когато говорим за прототипи, често се случва така , че НАИСТИНА да има няколко десетки ( или поне няколко) проекта,по голямата част от които остават на хартия(в наши дни на харддиск) в различни стадии на разработване , поради причината , че са се оказали нерационални,скъпи или трудоемки.
                Имаше въпрос за МиГ.Подобно на Су и те си имат вътрешни правила-например гражданските проекти да са с четни номера , а военните с нечетни(миг-15,миг-17,миг-19,миг-21 и т.н. до миг-29).
                По въпроса за МиГ-31-това е тунингована версия на МиГ-25 , който от своя страна е правен като контра-мярка с/у SR-71 (и то доста успешна мярка-реално ,ако се не лъжа, това е единствения самолет на планетата които може да сгащи SR-71)-т.е. високоскоростен,височинен прехващач,който в последствие е доработен и за разузнавач и за разни други работи(това до колкото си спомням е единствения самолет който може да работи по спътници на ниска орбита-дори има реален пуск с отчетено попадение). Т.е. под никаква форма не могат да се сравняват МиГ-29 и МиГ-31-те просто са правени за коренно различни задачи(заради това сядох slowtraveler).
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #38
                  От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                  Тъй де, общо-взето, в конспект нахвърляш елементи от „кухнята" на номенклатурирането - в общи линии, да така е. Това и казвам, но в един „ленив" стил.
                  Само за прегледност (без да имам обструкции по същността на принципа) може ли да уточниш с конкретика за граждански самолети МиГ. Също така да уточниш кой МиГ - „25" или „31" - е този дето „може да сгащи SR-71".
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                    И американците и руснаците пенсионираха щурмовите си самолети, защото имат отлични щурмови хеликоптери, които са се доказали като по-добрата и по-универсална платформа за непосредствена огнева поддръжка! За останалото си има самолети и дронове, които могат да носят високоточно оръжие, което се насочва от земята (пехотата сама си просветва целите с лазерни маркери или по GPS...). Това, че пехотата става все по-тежко и по-гъвкаво въоръжена и все по-бронирана, също предопредели съдбата на тези прекрасни машини. Просто щурмовите самолети се оказаха глух клон на дървото на еволюцията. Това не пречи на тези които си ги имат, да си ги ползват до последно и то повече от успешно. Просто в един момент ще ги последва пенсиониране с почести, и ще бъдат претопени, а техни преки наследници никой няма намерение да прави...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Само за прегледност (без да имам обструкции по същността на принципа) може ли да уточниш с конкретика за граждански самолети МиГ.
                      Ами трудна работа , защото такива почти няма,но все пак-МиГ110 и донякъде МиГ-8 (въпреки , че той е по-скоро "летяща лаборатория").Може би грешно съм се изразил-по-правилно е да ги наречем "цивилни".


                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Също така да уточниш кой МиГ - „25" или „31" - е този дето „може да сгащи SR-71".
                      И двата,само дето МиГ-31 го прави по-добре.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        И американците и руснаците пенсионираха щурмовите си самолети, защото имат отлични щурмови хеликоптери, които са се доказали като по-добрата и по-универсална платформа за непосредствена огнева поддръжка! ...
                        За дроновете си прав - там е бъдещето, но към момента щурмовите самолети и вертолети си имат що годе различни задачи поради различните си параметри, и на много места не са взаимозаменяеми...
                        Неслучайно руснаците продължават да модернизират СУ-25 вместо да го пенсионират...
                        Да, навярно няма да пуснат нов щурмови самолет (въпреки приказките за Переспективния Щурмовик ПСМ към 2020г, който да замени СУ-25СМ), защото наистина пътя за развитие ще са дроновете...
                        Обаче отново остава 'специализацията' на самолетите...
                        Навярно следващото стъпало ще е хиперзвукови големи транспортни самолети, които да достигат целта за нула време, и разпръскват над нея 'супа' от изтребителни, бомбардиращи и щурмови дронове
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          За дроновете си прав - там е бъдещето, но към момента щурмовите самолети и вертолети си имат що годе различни задачи поради различните си параметри, и на много места не са взаимозаменяеми...
                          Неслучайно руснаците продължават да модернизират СУ-25 вместо да го пенсионират...
                          Да, навярно няма да пуснат нов щурмови самолет (въпреки приказките за Переспективния Щурмовик ПСМ към 2020г, който да замени СУ-25СМ), защото наистина пътя за развитие ще са дроновете...
                          Обаче отново остава 'специализацията' на самолетите...
                          Навярно следващото стъпало ще е хиперзвукови големи транспортни самолети, които да достигат целта за нула време, и разпръскват над нея 'супа' от изтребителни, бомбардиращи и щурмови дронове
                          Почти си познал! Само че, дрона ще представлява "умна бомба", а не летяща платформа и сам ще си разпознава и избира целите (ако не му ги посочват от земята или от въздуха), като БЧ се преконфигурира автоматично (две паралелни схеми за детониране) според конкретната цел! Разбирай, като една и съща БЧ може да работи и като тандемна кумулативна БЧ, и като ОФ. Идеята е едно такова нещо да се изстрелва от самолет или хеликоптер (а защо не и от дрон) като обикновена ракета. Джаджата долита до зоната където са лошите и започва да кръжи над нея, и да я сканира. Вижда вражеска пехота, артилерия или транспорт - треска ги като ОФ. Вижда вражеска бронирана техника - треска я като тандемна БЧ. В момента се гони възможност за "кръжене" над горещата зона от 40 мин. до 1 час! Американците развиват тази система сигурно от поне 20 години. Така само с едно високоточно оръжие покриват целия диапазон цели и задачи на щурмовия самолет. Хеликоптера има един огромен и незаменим плюс - може да остане буквално над главите на собствената си пехота колкото е нужно. Самолетите остават колкото могат... Говорим си за непосредствена поддръжка на пехотата, нали..?!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Неслучайно руснаците продължават да модернизират СУ-25 вместо да го пенсионират...
                            Защото нямат достатъчно щурмуви модерни хеликоптери, като другите. Ка-50 е в бутикови количества, а Ми-24, колкото и както да го модернизират е недомислица, с тази идея за летящо БМП.
                            Когато си попълнят авиацията с истински щурмуви хеликоптери, ще спрат да говорят за щурмуви самолети.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Защото нямат достатъчно щурмуви модерни хеликоптери, като другите. Ка-50 е в бутикови количества, а Ми-24, колкото и както да го модернизират е недомислица, с тази идея за летящо БМП...
                              Те и немците така са мислили ....
                              Та казваш хеликоптера си хвърка с 900км/ч и над 4км височина с няколко тона въоръжение?
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                                Не, не хвърка Ама може да излети и кацне навсякъде, може да седи в засада, може да го транспортираш с по-голяма машина, може да се базира на полянка и т.н. и т.н. - може много повече работи за непосредствена подръжка от самолета.
                                И защо са му няколко тона въоръжение като носи 16 Хелфайър или комбинация с два контейнера с "Хидри" ?

                                То общо взето тези 4 километра височина са идеални за ПВО на противника - просто чудесна и бавана (сравнително) мишена.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X