Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero или Terrano

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Pajero или Terrano

    За вътрешния вид - може. Не съм виждала Терано отвътре ) На мен Паджерото и отвътре си ме кефи, но си признавам честно, че съм пристрастна. Съгласна съм, че и за повечето 2,5 ТДИ вероятно си е слабичък мотор с неговите 99 к.с. Предполагам, че по-голям двигател и вероятно бензин би вървял мноооого по-добре, би ускорявал по-бързо и т.н. На мен тези 99 к.с. си ми стигат обаче. Между другото, когато започнахме обръщането на волана (което беше необходимост, понеже се обърнах по таван в едно дере и си огънах малко ламарините), купих второ Паджеро - 2,4 бензин и 111 к.с. (не казвайте, че няма такъв, понеже има, даже си имам и ръководството и даже го сканирах и го качихме тук, във форума за ползване, заедно с няколко други колеги). Мога да кажа, че наистина вървеше мнооого по-добре, направо хвърчеше по магистралата. Но и папкаше много здраво, направо лошо да ти стане )
    Dodge Ram 2500 5.9 бензин, 172 kW (234 к.с.)

    Коментар


    • #32
      От: Pajero или Terrano

      Първоначално публикуван от mimo1 Преглед на мнение
      Незнам кво го захваляте тоя супер селект, със супер босото от към офроуд качества Терано едва измакнах такав кошник от Дунава. ...
      В същност Super select няма много общо с офроуд-а. Най-ценното на тази раздатка е възможността за full time 4х4, която е по-ценна на асфалта.

      А оценката на офроуд качествата на една машина според критерия "видях един закъсал" е абсолютно несериозна!
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Pajero или Terrano

        Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
        Подкрепям Спарки относно Паджеро Спорта,но все човек като мен 1.92см не може да се побере в спорта и багажника му е адски малък.Според мен Паджеро 3.5 бензин е най удачния вариянт(мое мнение) само жалкото е че трудно се намира читав
        Хм, не съм забелязал да е с нещо по-тясно от тераното, но може и да бъркам. Все пак съм някъде едни 5см по-къс. А багажника му със сигурност е по-голям от моя.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          Re: От: Pajero или Terrano

          Първоначално публикуван от mimo1 Преглед на мнение
          Незнам кво го захваляте тоя супер селект, със супер босото от към офроуд качества Терано едва измакнах такав кошник от Дунава.
          Иначе по темата на Тераното дизела според мен поне е един от наи добрите и безпроблемни двигатели слагани на 4х4 машини.
          Имаш ли идея, какво всъщност е суперселект и с какво (къде) се яде?
          Иначе сравнението между Спорта и Тераното е несериозно. Терано съм карал по-малко, но Спорт доста, та имам някаква база за сравнение.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Re: От: Pajero или Terrano

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Иначе сравнението между Спорта и Тераното е несериозно.
            И по-конкретно?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              Re: Pajero или Terrano

              Не ми се влиза в конкретика и спорове, Спарки. Всеки харесва нещо.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                От: Re: Pajero или Terrano

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Не ми се влиза в конкретика и спорове, Спарки. Всеки харесва нещо.
                Е като каза "А", кажи и "Б" де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  Re: Pajero или Terrano

                  Комфорт, возия, пътно поведение, обем, екстри.. Проходимостта също ми се струва по-добра. Надеждността не мога да коментирам, защото и двете никога не са се разваляли.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Pajero или Terrano

                    Да, в тия отношения е по-добро, но не драстично по-добро, за да е "несериозно" сравнението, още повече че возията и пътното поведение много зависят от това какво си нарил на съответните места, а надеждността по отношение на двигател е в полза на тераното.

                    Аз и горе казах - ако го имаше с по-смислен двигател сигурно щях да си купя като ми притрябва дълга база. Обаче при това положение дългата база няма да е нито терано, нито паджеро. Екстри освен климатик така или иначе не ми трябват, а спорта до колкото знам го няма в комплектация със супер селект и блокаж отзад, така че и в това отношение си няма нищо повече от тераното. Всъщност, много ми е чудно какво му е "спорт"-ното, с тая комплектация.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Pajero или Terrano

                      Изборът е индивидуален. Лично аз се чувствам по-добре в Мицубишито, като по никой начин не казвам, че Тераното е лошо.
                      Това, че е откровено грозно не е фактор.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Pajero или Terrano

                        Грозно, а?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2006-03-17_084622_boterrano5.jpg
Прегледи:3
Размер:42.8 КБ
ID:5367257
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Pajero или Terrano

                          Имах Терано 1 - 2.7тд 99 к.с. 5 врати(изключително доволен,но без Клима),но с тая цена на дизела и го продадох.Обмислям следващия джип,четох тук и там и съм се спрял на Паджеро 2 - 5 врати 3л в6 150 к.с. с идеята да се кара на газ.Защото - по-евтин разход,по-бърз,по-висок въртящ момент,супер селект,външен и вътрешен вид. Тойота 4 рънър 3л в6- нещо грозна,много харчела,гниела,няма части по морги;Паджеро спорт-нямал заден блокаж,рядко имали Супер Селект,повече паркетник от колкото офроуд,по-висок разход и данък от Паджеро 2!Терано 2 - 115 к.с. малко ми се виждат,по-нисък въртящ момент,грозноват ми е.
                          Моля за инфо - Вярна ли е информацията ми за моделите,които съм изброил ??? Всичко сравнявам с Терано 1 - от изброените мисля Паджеро след 94г е най-добър вариянт (кажете нещо за избрания двигател-читав ли е?) Аз лично,не се сещам за друг бензинов джип от тая година,с тея размери,доказана слава и възможности,а Вие ?
                          2,4 Бензин 115 к.с. на Паджеро - сега чувам,някво инфо за мотора,качествен ли е,да не са само с десен волан ?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Pajero или Terrano

                            Ако ще е бензиново, то да е П2 V6 3.5. Но рядко се намират читави, ако пък е читаво е или много скъпо или е десняк.....абе нема пълно щастие

                            Но сравнявайки дизеловите варианти Паджеро и Терано......може би най доброто ще е Теранския дизел 2.7 ТДИ да се комбинира с Паджерската трансмисия и всичко ще си дойде на място, а към черупката никви претенций

                            Коментар


                            • #44
                              От: Pajero или Terrano

                              Първоначално публикуван от _SouL_ Преглед на мнение
                              Имах Терано 1 - 2.7тд 99 к.с. 5 врати(изключително доволен,но без Клима),но с тая цена на дизела и го продадох.Обмислям следващия джип,четох тук и там и съм се спрял на Паджеро 2 - 5 врати 3л в6 150 к.с. с идеята да се кара на газ.Защото - по-евтин разход,по-бърз,по-висок въртящ момент,супер селект,външен и вътрешен вид. Тойота 4 рънър 3л в6- нещо грозна,много харчела,гниела,няма части по морги;Паджеро спорт-нямал заден блокаж,рядко имали Супер Селект,повече паркетник от колкото офроуд,по-висок разход и данък от Паджеро 2!Терано 2 - 115 к.с. малко ми се виждат,по-нисък въртящ момент,грозноват ми е.
                              Моля за инфо - Вярна ли е информацията ми за моделите,които съм изброил ??? Всичко сравнявам с Терано 1 - от изброените мисля Паджеро след 94г е най-добър вариянт (кажете нещо за избрания двигател-читав ли е?) Аз лично,не се сещам за друг бензинов джип от тая година,с тея размери,доказана слава и възможности,а Вие ?
                              2,4 Бензин 115 к.с. на Паджеро - сега чувам,някво инфо за мотора,качествен ли е,да не са само с десен волан ?
                              3.0V6 е приемлив, ама 3.5V6 е истинския. Мен трилитровия бензин и на терано 1, и на паджеро, нещо не ми е любим. Много газ иска за да върви. Иначе върви, уж. Само не знам дали паджеровия понася газ. Носят се едни слухове, ама колегите да кажат. 2.4-то на тераното е слабоват, ама пък търпи на газ, до колкото знам. В смисъл, не е проблемен двигател. И паджеровите не са проблемни. Само виж с газта как се разбират.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Pajero или Terrano

                                Паджерският 3.0 си е ОК с газта - карам такъв и затова знам. Разходът (обикновена АГУ) автоматик, варира от 13 до 17/100 в зависимост от много неща.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X