Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Прешлени за сняг' вместо вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

    Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
    Ето тук има реални тестове :
    http://avtocomf.ru/cp4453-testy-otzy...materialy.html

    При братята руснаци вариант за "джип" се продава за 15-20лв. Ако и тук ги имаше за тия пари, нямаше да си струва да се правят.
    Лудак

    Коментар


    • #32
      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

      Ето го пак това Терано
      http://www.youtube.com/watch?feature...&v=YeT6LiXb-HQ

      А ето и мнението на собственика
      1. Если машина теряет способность двигаться на собственных колесах – браслеты помогут;
      2. Если решили найти засаду, то перед этим оденьте и браслеты, чтобы машина лучше ехала;
      3. Если вляпались по-крупному и колеса в воздухе, то сначала лучше лопатой поработать, а потом и браслеты помогут.
      Не искам да агитирам никого, на мен идеята ми харесва и ще си направя 6 бр такива нещица.
      Просто я споделям, защото ми се струва смислена. А също ми се иска да чуя и предложения за изпълнението.

      Коментар


      • #33
        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

        Колега както казват не се открива топлата вода.
        Идеята е хубава и според мен си заслужава.Дори някой да започне той да ги прави.
        Подобен вид вериги се изполва при камионите от години и вършат перфектна работа!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #34
          От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22022012.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5350221
          Ето какво измайсторих. Не съм му сложил шайбите и законтрящите гайки.
          Пробвах дали не закача - няма проблем
          Ще направя още едно и в събота ще ги пробвам на живо в някоя останала пряспа

          Коментар


          • #35
            От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

            Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]421715[/ATTACH]
            Ето какво измайсторих. Не съм му сложил шайбите и законтрящите гайки.
            Пробвах дали не закача - няма проблем
            Ще направя още едно и в събота ще ги пробвам на живо в някоя останала пряспа
            Човек не виждам какъв автомобил караш, ама си го направил като за Опел Корса. Проблема е че ако се скъса това нещо ще прави поразии.
            Минимума който ти е нужен за колан е оранжевите колани които ги дават за пристягане на багаж или такъв за теглене. На веригите не съм им запознат с размерите но ако отидем заедно в крепежи ще ти кажа кои ти трябват.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #36
              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

              Карам Корола 2008-а и Рав4-98-а
              Синджира е 5мм и е по-дебел от всички вериги, които се продават по бензиностанциите.
              Колана е точно такъв- за пристягане на багаж. Дават му 2000 кг натоварване
              Може разбира се и по-дебел, но ако карах нещо с тегло 3 тона
              Не ме притеснява скъсване, по-скоро закопчалката да не изпусне, макар че е самозатягаща.

              Коментар


              • #37
                От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                Muf малко теснички ми се виждат ..............
                Интересно ми е да се направи подобно нещо което да обхваща 1/4 от гумата с два пристягащи колана
                Последно редактирано от Людмил Кюковски; 22-02-12, 18:08.
                Лудак

                Коментар


                • #38
                  От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                  Не пречи да се правят и по-масивни. Гледал да са като тези:
                  http://jeeptoys.ru/media/catalog/pro...et_protiv3.jpg

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                    Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
                    Карам Корола 2008-а и Рав4-98-а
                    Синджира е 5мм и е по-дебел от всички вериги, които се продават по бензиностанциите.
                    Колана е точно такъв- за пристягане на багаж. Дават му 2000 кг натоварване
                    Може разбира се и по-дебел, но ако карах нещо с тегло 3 тона
                    Не ме притеснява скъсване, по-скоро закопчалката да не изпусне, макар че е самозатягаща.
                    Не, тея коланчета съм ги виждал. На този който имам тресчотката в разгънато положение е 20см., а ширината му е 5-6см.Ти си решаваш. Конете под капака са долу- горе същите въпреки че тежат по- малко колите ти.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                      Това не знам дали сте го виждали - http://mnogozle.com/video10801_genia...obretenie.html

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        Това не знам дали сте го виждали - http://mnogozle.com/video10801_genia...obretenie.html
                        Виж пост 15
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                          Него го бях видял и преди. И?

                          Коментар


                          • #43
                            От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                            Направих си такива работи и съм определено доволен. Само,че направо заварихме веригите за джантите като предварително спаднахме гумите за да може да са стегнати, сложихме по 5 вериги на гума веригите са много яки мерихме ги на кантара 1м беше към 5кг ако не се лъжа. Уазката минаваше навсякаде както беше пълна с дърва, става въпрос за сняг над метър и яки коловози от джуганите

                            Коментар


                            • #44
                              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                              Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
                              Направих си такива работи и съм определено доволен. Само,че направо заварихме веригите за джантите като предварително спаднахме гумите за да може да са стегнати, сложихме по 5 вериги на гума веригите са много яки мерихме ги на кантара 1м беше към 5кг ако не се лъжа. Уазката минаваше навсякаде както беше пълна с дърва, става въпрос за сняг над метър и яки коловози от джуганите
                              Ихааа............... я дай снимки че ми интерестно !
                              Лудак

                              Коментар


                              • #45
                                От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                                Да ти дам ама то тва беше когато го имаше снега веригите ги махнахме с флекса още миналата седмица та мога да ти снимам само веригите ма те едва ли ще са ти от полза.

                                Междо другото на асвалт няма каране с тея неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X