Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Прешлени за сняг' вместо вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Всъщност чифт вериги струват 30-40-60 лева. Разбира се, има и по 300 и по 500 лева, но за тези пари според мен трябва сами да се монтират на гумите.
    Aко ми намериш вериги за 215/70/16 за 30-40 лв ще те черпя като кръстник
    Пак да кажа че това не замества веригите. Ползва се тогава, когато не можеш да сложиш веригите, когато си затънал. Руснаците ги ползват и при кал.... абе имат си предимства
    А метално въже с обтегач сигурно е най-здраво, ама ще направи на нищо джантите. Аз реших да подсигуря закопчалката с допълнителна катарамка, а коланчетата ще вървят двойни.
    Има ги тия "прешлени" да се продават, но в
    http://www.escadra.bg/прешлени-сняг-...inger/i337.htm
    цената хапе
    Мисля утре да съм готов с един брой тестова самоделка

    Коментар


    • #17
      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

      Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
      Aко ми намериш вериги за 215/70/16 за 30-40 лв ще те черпя като кръстник
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138283

      Тези "прешлени" ги гледах някъде по 22 лв комплекта но трябва да се ровна къде беше
      Лудак

      Коментар


      • #18
        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

        Ами имало ги преди време на промоция за 35 лева в Бриколажа - поне така докладва един колега тук:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...17#post1734517
        Размер 120, че като гледам 130 ще са ти големи, а 110 - малки.
        Ама промоцията със сигурност вече е свършила.
        Иначе аз моите размер 130 ги взех от един магазин на ул. Симеон. Не помня точна цена, но бяха не повече от 50 лева. Даже ми ги дадоха с опция да ги пробвам и ако не станат да ги върна, че размерът 235/75/15 не е отбелязан на кутията.
        Ако си от София и имаш интерес, мога да ти дам адрес на магазина - на лични или скайп, за да не нарушаваме правилата за реклама тук.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #19
          От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

          В една друга тема споделих впечатления от подобно нещо:
          За излизане от паркинг и за къси разстояния с лек автомобил върху лед и сняг съм ползвал по-долу сниманото и съм доволен. Лесно и бързо се монтира, върши работа идеално. Комплекта съдържа 2 бр, по едно на гума. Фирмата от която е купено 'нещото' залезе......
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15022012112.JPG
Прегледи:2
Размер:168.6 КБ
ID:5350076
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #20
            От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            В една друга тема споделих впечатления от подобно нещо:
            За излизане от паркинг и за къси разстояния с лек автомобил върху лед и сняг съм ползвал по-долу сниманото и съм доволен. Лесно и бързо се монтира, върши работа идеално. Комплекта съдържа 2 бр, по едно на гума. Фирмата от която е купено 'нещото' залезе......
            [ATTACH=CONFIG]421426[/ATTACH]
            Аз пък си мисля, че където върши работа това, спокойно може и без него...

            Коментар


            • #21
              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Ами имало ги преди време на промоция за 35 лева в Бриколажа - поне така докладва един колега тук:
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...17#post1734517
              На тия ме смущава надписа "за леки автомобили", за 4х4 има друг стандарт явно. Приличните вериги са тук: http://www.escadra.bg/pdf/Verigi_za_sniag_4x4.pdf

              Пък и идеята на прешлените е друга.
              Дал съм каишките на един обущар да ги сдвои, за по-голяма сигурност. Утре мисля да ги пробвам вече.

              Коментар


              • #22
                От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                Аз пък си мисля, че където върши работа това, спокойно може и без него...
                Разликата е, че аз съм го ползвал неколкократно, а ти само си го мислиш....
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #23
                  От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                  Ето едно купешко изпълнение как работи

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                    Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
                    На тия ме смущава надписа "за леки автомобили", за 4х4 има друг стандарт явно. Приличните вериги са тук: http://www.escadra.bg/pdf/Verigi_za_sniag_4x4.pdf

                    Пък и идеята на прешлените е друга.
                    Дал съм каишките на един обущар да ги сдвои, за по-голяма сигурност. Утре мисля да ги пробвам вече.
                    Да, за леки автомобили са, не са за джипове, т.е. не са усилени. Могат да се скъсат по-лесно. При мен: 2 слагания за по километър черен път+сняг+лед на Фронтера (2400 кг нето) не са мръднали и ме измъкнаха.
                    Със сигурност са по-здрави от лентата и механизма за натягане на прешлените.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Разликата е, че аз съм го ползвал неколкократно, а ти само си го мислиш....
                      Не ми се спори...с две думи-не бих си купил таквоз произведение...

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                        Че кой говори за купуване.
                        10лв за колан, синджир и болтове.

                        Коментар


                        • #27
                          НЯ

                          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                          Не ми се спори...с две думи-не бих си купил таквоз произведение...
                          А някой насилва ли те да го купиш или да даваш мнение за нещо, което не си виждал?!?
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #28
                            От: НЯ

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            А някой насилва ли те да го купиш или да даваш мнение за нещо, което не си виждал?!?
                            А теб някой да коментираш мненията ми?

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                              Мога да споделя от личен опит,че съм ползувал такива подобни произведения,естествено самоделни.
                              Та бях се направил от каишки за кучета по 2бр.на колело и без вериги или пластмаси.Направо прекарвам каишката през джантата ,а втората срещу нея.Никакъв проблем за скъсване или откачане.Дори като се посуче загребва снега по добре.
                              Разбира се съм ги ползувал само на сняг/при нас дал господ/,не на асфалт.

                              Друг вид вериги ,също самоделни мога да споделя като опит,но там е малко по-сложно.Работех в един завод и си бяхме направили доста колеги такива.Имаше поточна линия ,която де задвижваше от четириредови вериги./Това е все едно да наредиш четири вериги за колело една до друга/.
                              На стари износени гуми,със стари джанти,отпихваш гумата ,поставяш съединитела на веригата и помпиш здраво.Нямаха грешка докато стъпиш на сухо или там където няма сняг.На сухо спирачният път,пък и управлението бяха ужастно отвратитело опасни.Другото неудобство беше,че трябва да носиш още един комплект гуми.Карал съм такива на първата ми собствена кола-Шкода 120Л децата много се кефеха как си се разхождам из преспите.
                              Последно редактирано от чаро 4х4; 21-02-12, 19:24.
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                                Ето тук има реални тестове :
                                http://avtocomf.ru/cp4453-testy-otzy...materialy.html

                                При братята руснаци вариант за "джип" се продава за 15-20лв. Ако и тук ги имаше за тия пари, нямаше да си струва да се правят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X