Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

    http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html трябва ми антена с кръгова диаграма и добро усилване и се чудех , дали този тип е подходящ, да речем с 2 или 3 елемента.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

    Много е подходяща, но се съмнявам че ще успееш да я изработиш и настроиш. Що не си купиш направо една X200 или направо X700?
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

      Щом конструкцията е подходяща значи има шанс .
      Ти пробвал ли си ? Заринал съм се с инструменти и боклуци , ще жертвам няколко метра коаксиален кабел и ппр тръба . Ако не стане ще мисля вариант за покупка .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

        Лично аз не, но тази идея е много популярна сред късовълновиците като многобандова антена. Има я в ebay.co.uk в късовълнов многобандов вариант, но е трудно разпознаваема заради дължините и броя на елементите. За съжаление не си спомням точно как се казва тази разработка, но отзивите са че работи добре.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

          Ето тук още малко по темата. Така, като гледам, твоя линк е взет и скейлнат от 70см версия на антената и съответно разлика в информацията няма, но никога не е излишно да имаш още един ресурс за проверка.
          Аз лично такова животно не съм правил. Режи внимателно и с максимална точност (дори 1мм може да те затрие)

          Коментар


          • #6
            От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

            hi,
            колега, ако ти се занимава с кооксяли ето ти една идея за двубандова антена. направил съм десетина от 50 омов кабел за компютърни мрежи. Ако си сръчен в ръцете и спазиш точно размера КСВ то е рамките на допустимото да не кажа идеално.
            ето го саита:http://www.qsl.net/pa0fbk/hampage_uk.htm
            антената е :FBK 2/70 portable coax antenna схемка:http://www.qsl.net/pa0fbk/hampage_files/fbk2-70a.jpg

            като я направиш я опъни да кажем на една дъска или ПВЦ търба за да я измериш.После термушлаух през цялата за да я фиксираш. незабравяи на "върха" да сложиш "уше" примерно от 20 см корда за косачка под шлауха става идеално. после в търбата .пяна или монтажен кит по избор в двата края и на покрива.

            успех
            Последно редактирано от bay-petko; 22-02-12, 10:14. Причина: правопис

            Коментар


            • #7
              От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

              Първоначално публикуван от bay-petko Преглед на мнение
              hi,
              колега, ако ти се занимава с кооксяли ето ти една идея за двубандова антена. направил съм десетина от 50 омов кабел за компютърни мрежи. Ако си сръчен в ръцете и спазиш точно размера КСВ то е рамките на допустимото да не кажа идеално.
              ето го саита:http://www.qsl.net/pa0fbk/hampage_uk.htm
              антената е :FBK 2/70 portable coax antenna схемка:http://www.qsl.net/pa0fbk/hampage_files/fbk2-70a.jpg

              като я направиш я опъни да кажем на една дъска или ПВЦ търба за да я измериш.После термушлаух през цялата за да я фиксираш. незабравяи на "върха" да сложиш "уше" примерно от 20 см корда за косачка под шлауха става идеално. после в търбата .пяна или монтажен кит по избор в двата края и на покрива.

              успех
              Темата беше за еднобандова,но ще си направя и една такава за проба .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
                Ето тук още малко по темата. Така, като гледам, твоя линк е взет и скейлнат от 70см версия на антената и съответно разлика в информацията няма, но никога не е излишно да имаш още един ресурс за проверка.
                Аз лично такова животно не съм правил. Режи внимателно и с максимална точност (дори 1мм може да те затрие)
                Гледам я и се чудя защо се използва този коефициент 0.66 в случая , та нали само оплетката играе роля на вибратор, а вътре трябва да е все едно как се движи вълната .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                  http://bfreebandingtalktheplanet.runboard.com/t2940 още един вариант според мен по-правилен .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                    Мммм... в момента давам прекалено на заето, за да мисля чак толкова Но определено ми се струва, че коефициент трябва да има, защото елементите не са ти във free space.
                    Сутринтта си направих експеримента да сметна общата дължина на антената (включая феритите) за 70см и за 2м при 8 елемента... Големи тояги! Айде, за "горе", 2.4м още е изпълнимо, но за "долу" отиде някъде над 7м... което определено ме разкандардиса, дори и за 4 елементния вариант Явно ще си остана с двуелементния вълнов канал за момента

                    VF-то е функция на диелектрика в коаксиала (и като качество и като количество). В този, последния, линк се цитира 0.88, но не казва какъв е типът на кабела.
                    Последно редактирано от avalanche; 22-02-12, 17:03.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                      Направих на Бай Петко антената наистина има добро ксв , но в момента няма с кой да я пробвам.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                        Е как да няма с кой, чакам те да се обадиш в радиоефира с новата придобивка
                        LZ1EPC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                          Стефане, ти вече я слуша в ефира, но явно не си разбрал . Виж в колко часа съм писал предишния пост, тогава всички спяхте .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                            Малко офтопик,

                            LZ1EPC в свързано по някакъв начин с EU PSK CLUB или е просто съвпадение?

                            73! LZ1NJS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подходяща ли е такъв тип антена за 2м .

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Направих на Бай Петко антената наистина има добро ксв , но в момента няма с кой да я пробвам.
                              Здравей,

                              дай, малко отзиви за антената . С какво я мери? или по скоро как? /като знам как се гъне и суче/

                              с две думи: как да кажа, чувствам се леко отговорен щото аз подхвърлих идеята.

                              поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X