Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какви пиньони да сложа?

    Търся информация!
    Намират ли се по-големи пиньони за Ямаха Серол- 225 с оригиналното захващане и стъпка?
    Ще бъда много благодарен да получа отговор! Възрастен новобранец съм.

    Коментар


    • От: Какви пиньони да сложа?

      Първоначално публикуван от Васята Преглед на мнение
      Търся информация!
      Намират ли се по-големи пиньони за Ямаха Серол- 225 с оригиналното захващане и стъпка?
      Ще бъда много благодарен да получа отговор! Възрастен новобранец съм.
      Едно мнение над твоето е отговора колега.....
      Карловски пиньони.... обаждаш се и си поръчваш с колкото зъба искаш... ако искаш и 100 зъба ще ти направят..., същата стъпка ,оригиналното захващане...
      п.п в сайта има и каталог с марка,модел,година и оригинален брой на зъби на преден и заден пиньон....от там нататък с колко + и колко - зъба , ти решаваш - те правят...
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • Honda CR 250 въпрос за пиньони

        Здравейте,
        предстои ми смяна на веригата и пиньоните на мотора и тъй като в момента е с 13/48 и основно се кара едндуро смятам да сложа 13/51 или 13/52
        Може ли някой да сподели дали е пробвал такава конфигурация, колко пада максималната скорост и дали се кара по-добре в бавните участъци.
        Благодаря предварително.

        Коментар


        • От: Honda CR 250 въпрос за пиньони

          Привет,когато взех моят CR250 венците ми бяха като твойте и в засукани пътеки се налагаше повече полусъединител отколкото ми се искаше . След смяна с 13/50 нещата значително се подобриха, но при нормалното каране скоростите ми идват къси.Смятам като понадобрея още малко,да върна старата конфигурация за проба. Уточнявам, че съм си аматьор.Успех.

          Коментар


          • От: Honda CR 250 въпрос за пиньони

            Първоначално публикуван от jimy85 Преглед на мнение
            Здравейте,
            предстои ми смяна на веригата и пиньоните на мотора и тъй като в момента е с 13/48 и основно се кара едндуро смятам да сложа 13/51 или 13/52
            Може ли някой да сподели дали е пробвал такава конфигурация, колко пада максималната скорост и дали се кара по-добре в бавните участъци.
            Благодаря предварително.
            Ситуацията е както я е обяснил колегата. Повече полу съединител на засъкани пътеки с по-малките пиньони и тн. Бих го допълнил само ,че наистина пада скороста и ако имаш компания с по-малки пиньони (ендуро мотори) и карате по дълги прави те са на малко над средните обороти то ти си вече близо до критичните и това нее препоръчително за мотора да ги задържаш там. Според мен избери усреднения вариант,ча да не съжаляваш. Аз изказвам мнение с 13/51 и сега мисля да мина на 13/49или 50 не съм решил още ,но 13/52 това ще забави много мотора.
            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

            Коментар


            • От: Honda CR 250 въпрос за пиньони

              Благодаря колеги и аз съм аматьор но имам мотора от почти 3 години не карам много и затова много ме уморява с тези пиньони. Ще мина на 13/50 или 51 и да видим.
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Смяна на пинион

                Здравейте искам да попитам какви пиньони да сложа на хонда цр125 кара се и еднуро ама нещо явно не са ми така както трябва пиньоните в началото дърпам като луд след това постоянно карам на 5 6 скорост даже вече като съм на 6 в критични (рядко го карам до там и не го държа пускам газ-та ) ме бяга 85 ца но той е с по малък пиньон??
                eat my dust

                Коментар


                • От: Какви пиньони да сложа?

                  С какви си в момента колега, преди 125-цата я карах с 13-50

                  Коментар


                  • От: Какви пиньони да сложа?

                    Отпред е явно 13 отзад 53 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5677598
                    eat my dust

                    Коментар


                    • От: Какви пиньони да сложа?

                      Аз бях доволен от моята комбинация ,ако искаш я пробвай. Смятам ,че ще е доста по-добре и ще ти се удължат скоростите.

                      Коментар


                      • От: Какви пиньони да сложа?

                        Колеги...Изправен съм пред дилема какви пиньони да сложа...Искам от мотора повече ряз..Хонда ХЛ 250/26 коня ....В момента е с 14/45...На 1-ва прави 40....На 2-ра 75....Максималната скорост е 140 с 6 скорости е....Кой пиньон да сменя и с колко...Искам от мотора да се вдига,но не с цената на прекалено къси скорости...

                        Коментар


                        • От: Какви пиньони да сложа?

                          Ето много полезен сайт в който можете да си изчислите какво бихте постигнали при промяна на стандартните пиньони/зъбаци за вашия мотор:

                          http://www.gearingcommander.com/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X