Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви пиньони да сложа?

    в някви чуждестранни сайтове пише че на ендуротата могат да се сменят пиньоните съответно с 1 зъб повече отпред и 1 зъб по малко отзад...
    та по този начин си оставаш с оригиналната верига и печелиш по голяма скорост и по малко разход--има ли такова нещо и как стоят нещата около промяната в броя на зъбите ??

    п.п. - това най вече го гледам че го пишат за супермото-та
    п.п. 1 - има ли гума 100/90 21"

  • #2
    Зависи какъв ти е мотора. Не знам в кои чуждестранни сайтове си чел ама по принцип веригата се сменя с пинъоните, в Сащ са супер евтини китовете (верига + пиниони), но в бг е друга работа Ако не те бърка максималната скорост слагай малък отпред и голям отзад. Понеже моето сузуки не е много мощно, стандартно беше 14 отпред и 42 отзад, а аз го направих на 12 отпред и 47 отзад - страшна разлика имаше - на втора се изправя на едно колело почти от място и много по удобна е мощността по тесните пътечки, а и мога като с по-мощен мотор да минавам локвите с леко повдигане. НО максималната скорост падна от 125 км/ч до около 90км/ч, като обикновено карам с 80 най-много щото 90 не е никак комфортно за мотора, като го слушам.
    За разхода - идея си нямам, ама ясно е че ще е малко по-висок, но аз лично не усетих промяна.
    No bike - no fun!

    Коментар


    • #3
      Важно е най-подходящото предавателно число мажду двата пиньона и веригата да е такова, че да ти е добре като го караш тоя мотор на off road, ако е ендуро. Махни го разхода. Ако караш асфалт най-вече, сложи малък пиньон отзад и карай, но преди няколко години намалих така задния на Африката си за едно пътуване в чужбина с 3 зъба и от 7/100 разходът се вдигна на 8.5/100, а скоростта нарастна само с 5 км/ч. Освен това температурата на двигателя се вдигна, което показва, че той не работи по-разтоварено, така че не можеш безкрайно да намаляш задния пиньон
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        не съм залетял да сменям нищо...просто ми стана любопитно защото на няколко места го прочетох и викам да питам...

        но дори и да го правя ще е заради това да смъкна малко разхода...

        иначе моя си вдига 90 без особен проблем

        Коментар


        • #5
          когато намаляш броя зъби на задния "удължаваш" скоростите
          т.е. мотора развива по висока скорост но отдава по нисък въртящ момент на задното колело
          когато увеличиш предния -постигаш същия ефект само че по драстичен -един зъб отпред се равнява все едно си намалил задната с3 -3,5 зъба
          това да увеличиш предната с 1 зъб е по икономично защ предните са по евтини а и веригата ляга на по голяма площ

          Коментар


          • #6
            начи ако съм разбрал правилно най оптималния вариант е да барна предниоя с 1 зуб повече и да не пипам задния....

            а веригата същия размер ли ще си остане или..

            бтв някъв по самата верига пише ли й каква е и колко звена е че в мануала нищо не пише по тоя въпрос

            Коментар


            • #7
              Е, ще отпуснеш малко назад, но един зъб не е фатално, стига веригата вече да не се е разпънала толкова, че да не може.
              Ако е станало така, то тя е за смяна
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                като увеличиш предната с 1 зъб дори ще трябва да отпуснеш малко веригата и даже и да е износена ще имаш още място да я опъваш

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                  Е, ще отпуснеш малко назад, ako ще намаляш предната, но един зъб не е фатално, стига веригата вече да не се е разпънала толкова, че да не може.
                  Ако е станало така, то тя е за смяна
                  Всъщост ти пък ще я увеличаваш заради икономии.
                  Не вярвам да се получи, но пробвай!
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Вериги и пиньони

                    Може ли да микажете колко трябва да си увелича веригата защото промрних броя на зъбите. Оригинално ми бяха: отпред 15 отзад 48 а сега съм взел отпред 14 а отзад 52. И сега не знам колко точно трябва да е новата верига, старата ми беше 112 звена, чух че трябва да я увелича с 6 звена, но ще потърся и Вашето мнение.
                    Иво Георгиев
                    Gworkshop

                    Коментар


                    • #11
                      лелеее много си му спънал скоростите
                      сега ше рипа на задна на пета с ниски обороти
                      не удължавай веригата вземи направо нова и я скъси ако е необходимо
                      вземи 120звена верига или 118
                      и ако трябва скъси малко
                      повечето мотори крос и ендуро са с 116-114 верига

                      Коментар


                      • #12
                        Нещо не мога да разбера за какво ти е така "спънат" мотор ?
                        Обикновено промени се правят само с 1-2 зъба отзад или 1 зъб отпред разлика от заводските.
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Вериги и пиньони

                          Първоначално публикуван от Husaberg
                          Може ли да микажете колко трябва да си увелича веригата защото промрних броя на зъбите. Оригинално ми бяха: отпред 15 отзад 48 а сега съм взел отпред 14 а отзад 52. И сега не знам колко точно трябва да е новата верига, старата ми беше 112 звена, чух че трябва да я увелича с 6 звена, но ще потърся и Вашето мнение.
                          Колега, тея зъби ми се струва, че ще ти дойдат в повечко с тоя Хюсаберг, защо не пробваш първо само с единия пиньон , а пък после ако не ти хареса му смени и другия.

                          Коментар


                          • #14
                            пиньони

                            Ами старите ми вече не приличат на зъбни колела а по скоро на метален кръг и си поръчах тези за които писах по горе, ще опитам с тях и ше видим какво ше стане
                            Иво Георгиев
                            Gworkshop

                            Коментар


                            • #15
                              Ще се вири на пета и ще вдига 70.
                              Ама пък 1вата ще ти е супер на бавните триалски места.
                              Той Жоро се оплаква от първата на Хондата,но може би защото не знае другата крайност-като ти е много дълга първата.То са полусъединители и чудесии...
                              К. Кулев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X