Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

    Колеги, този проблем го имам откак я купих фронти, но в последно време почна много ме дразнят тези вибрации в купето, значи дали ще е в движение или на място да изфорсирам, това става след точно 3500 оборота, тогава по седалките, изобщо все едно съм в гигантски вибратор, какво да гледам за да ги отстраня тези пусти вибрации

  • #2
    От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Колеги, този проблем го имам откак я купих фронти, но в последно време почна много ме дразнят тези вибрации в купето, значи дали ще е в движение или на място да изфорсирам, това става след точно 3500 оборота, тогава по седалките, изобщо все едно съм в гигантски вибратор, какво да гледам за да ги отстраня тези пусти вибрации
    Най вероятно имаш проблем с тампоните на двигатела погледни и този на раздатката
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

      Ами колега качвай повече девойки и дръж Фронтито на 3500 оборота доволни ще останат!!Това в смисъла на гигантския вибратор А иначе по проблема много вероятно е да е от тампон........но можеш да провериш и за отхлабени болтове на гредата на скоростите както и да не би тръба на ауспуха да удря някаде по купето и от там да идват тези вибрации.....
      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
      LZ1NES

      Коментар


      • #4
        От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

        Привет колеги, значи проверих гърнетата, навсякъде където трябва си има съответните тампони и не видях някъде да опира или да е близо до купето, тампона на раздатката почти не мога да го видя в какво състояние е, но при положение че при потеляне, спиране лоста за скоростите не играе, което ми навежда на мисълта че тампона би трябвало да е здрав, тампоните на двигателя и преди съм ги гледал, не са скъсани, не са се опряли двете ламарини, остава вероятността че гумата е много твърда от старост, ако знам че ще е от тампоните проблема, ще купя оригинални тампони за да знам че съм сложил нещо качествено и да не се занимавам, но понеже 3 броя тампони ще ми излезе към 500лв как мога да съм сигурен че вибрациите ми ще изчезнат. Май ще е по-добре да си купя мощна музика за тия пари и си реша въпроса Други съвети да ми дадете?
        Последно редактирано от Еделвайс; 22-02-12, 08:21.

        Коментар


        • #5
          От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

          Тампоните на двигателя не винаги се виждат че са скъсани!!!!На мойта бивша Фронтерка КБ тампона се беше отпрал от долната ламарина и видимо всичко си беше ок защото си лежеше без проблем от тежеста на мотора докато не се наложи да се измъкне леко двигателя нагоре.Тогава се разбра че е скъсан......долната ламарина си остана на мястото докато горната с гумата си излезнаха.Колкото до това аз си купих тампон за 50лв от моргата
          и несъм имал пороблем!(това го казвам само ако искаш да поспестиш някой лев в тези времена!)
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #6
            От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Колеги, този проблем го имам откак я купих фронти, но в последно време почна много ме дразнят тези вибрации в купето, значи дали ще е в движение или на място да изфорсирам, това става след точно 3500 оборота, тогава по седалките, изобщо все едно съм в гигантски вибратор, какво да гледам за да ги отстраня тези пусти вибрации

            Колега , щях да пусна линка към темата "Тампон на двигателя" , за да четеш там . Хем е залепена за удобство.
            Гледам обаче , че и там си писал за проблема си . Не е лошо да я изчетеш цялата , щото там пише как се проверява за разбити тампони , плюс ред други полезни нещица .
            Другия вариант ( ако не ти се чете ) е да отидеш в сервиз . Не ми се сърди , но тукашното гадаене е излишно .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Колега , щях да пусна линка към темата "Тампон на двигателя" , за да четеш там . Хем е залепена за удобство.
              Гледам обаче , че и там си писал за проблема си . Не е лошо да я изчетеш цялата , щото там пише как се проверява за разбити тампони , плюс ред други полезни нещица .
              Другия вариант ( ако не ти се чете ) е да отидеш в сервиз . Не ми се сърди , но тукашното гадаене е излишно .
              Не ти се сърдя, няма за какво, истината е че съм изчел цялата тема за тампоните, още преди като писах в другата тема проверих тампоните, даже и снимки направих и бях постнал, тампоните са здрави, проблема е доколко може да влияе самия тампон който е станал твърд с времето, без той да е скъсан, и от там дилемата за закупуване на нови без гаранция за разрешаването на проблема, мислех си да не е другаде проблема, затова и пуснах отделна тема, явно че трябва да посетя Лозан, само да намеря свободно време.
              Лек ден!

              Коментар


              • #8
                От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Не ти се сърдя, няма за какво, истината е че съм изчел цялата тема за тампоните, още преди като писах в другата тема проверих тампоните, даже и снимки направих и бях постнал, тампоните са здрави, проблема е доколко може да влияе самия тампон който е станал твърд с времето, без той да е скъсан, и от там дилемата за закупуване на нови без гаранция за разрешаването на проблема, мислех си да не е другаде проблема, затова и пуснах отделна тема, явно че трябва да посетя Лозан, само да намеря свободно време.
                Лек ден!
                Щом има опечен тампон все едно е опряло на метал и е въпрос на не много време да се откъсне , предполагам втърдил се е този до генерацията но най разумно е една консултация при Лозан
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  ....истината е че съм изчел цялата тема за тампоните, още преди като писах в другата тема проверих тампоните, даже и снимки направих и бях постнал, тампоните са здрави.....
                  И как констатира , че са здрави ?
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    И как констатира , че са здрави ?
                    По най-лесния начин, с маслен крик и с дебело парче дървена дъска под картера, вдигнах леко двигателя, тампоните не видях да са скъсани или отделени от металните планки.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      По най-лесния начин, с маслен крик и с дебело парче дървена дъска под картера, вдигнах леко двигателя, тампоните не видях да са скъсани или отделени от металните планки.
                      Това което се сещам сега е: я провери да нямаш някой хлабав клиновиден ремък и той да прави тази мизерия на високи обороти. И също така да не ти е блокилрало виското на перката и същата да е разбалансирана по пякякъв начин. Да не би да липсва парче от нея. Или някой да не е забил винт във виското, някога. И последното и най-лошото, за което се сещам е, да е блокирала оптяжната ролка на ангренажния ремък по някъкв начин и той да е хлабав. Имах такъв проблем с късичката ми фронтера, но вибрациите от ремака се усещаха, по-скоро като неприятен шум, отколкото като вибрации в купето. Нещо разбалансирва мотора. Въпросът е какво е. Мисля, че при 3500 оборота и то на място, не е от тампоните.
                      Последно редактирано от sony bono; 27-02-12, 23:10.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                        Карета на заден кардан.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Карета на заден кардан.
                          При положение че има вибраций и при работа на място не би трябвало да е от каретата......

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                            Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                            При положение че има вибраций и при работа на място не би трябвало да е от каретата......
                            Това съм го пропуснал
                            П.П. Редактирай се че влизаш при сенаторите.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гадни вибрации в купето след 3500 оборота....

                              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                              Това което се сещам сега е: я провери да нямаш някой хлабав клиновиден ремък...
                              Вибрациите изчезнаха, проблема се оказа разхлабени двата ремъка към виското и за хидравликата, не съм очаквал че от такова дребно нещо може така да разбалансира мотора, не е истина. Остана само високия шум който го отдавам вече на задно неоригинално огроомно гърне и при смяната им мисля че ще заспи джипката, благодаря за помоща ви!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X