Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

    МиГ 21 е много добър за времето си самолет . Към момента единствените му предимства са че всичките ремонти са усвоени отдавна в завода в Граф Игнатиево и поддръжката му ни излиза евтино . Другото е че все пак нашите пилоти поддържат все пак някаква летателна форма на свръх звуков реактивен самолет . Реално за целите за които се използват все още са достатъчно добри . По линия на така наречената въздушна полиция едва ли ще дойде нарушител изтребител 5+ поколение . Може пък и да дойде време в близко бъдеще да се купят и нови самолети .
    Последно редактирано от sek.1; 01-05-12, 10:06.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

      Не знам до колко въобще има смисъл от цялата работа..?!! В техническо отношение сме толкова назад - имам предвид Миг 21 съпоставен с изтребител на единствения (колкото и хипотетично да звучи) евентуален близък противник - Русия (спомнете си конфликта в Южна Осетия и наличието на наш боен кораб в териториалните води на Грузия), че според мен е едно излишно набутвани на пари, които и без това нямаме! Работите вървят на там, че у нас скоро САЩ е напълно възможно да имат и своя ВВС база, а нашите ВВС да прекратят съществуването си след окончателното изтискване на наличната техника (която извън задачите по опазване на въздушното ни пространство и обучението и поддържането на форма у летците ни, се използва единствено за обучение на натовски пилоти за евентуално противоборство с руската техника във въздуха)! Нещата с нашите Миг 29 умишлено бяха пре*бани още в началото на прехода, въпреки примера на германците, които запазиха ескадрилите си от Миг-29, след съответното преоборудване по натовските стандарти! Родните ВВС не бяха саботирани от Руснаците, както усилено се твърди, а именно от новите ни съюзници, които имат пряк интерес да закупим "новите" си самолети от тях... Падането на 29-ката онзи ден представлява предсмъртната конвулсия на бълграските ВВС! Много скоро мъките ще свършат...

      Коментар


      • #18
        От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

        Дано устоят ,защото си струва големи традиции,големи професионалисти в тези условия!Миговете са възможност за летене,за трупане на летателни часове и поддържане на летателна кондиция,че много летци от ВВС избягаха навън да си търсят реализацията.Дано и вярвам , че ще ги има независимо от факта ,че сме брънка във веригата НАТО,доколкото знам ценят летците ни доста!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Това обяснява много неща. И безмозъчни пребазирвания, и работата на кулата заради закрити командни пунктове, и дори превозването на външни лица.....Верно имаше малка свободия (по-късно прераснала в голяма, та чак до пълно безхаберие и грабеж)това в крайна сметка доведе до унищожаването на българските ВВС и до тези смехотворни напъни на сега действащите "шапкари" някой трети да поеме отговорността за 21-ците....
          По времето когато си бил в Доброславци ,надали си виждал да бутат камион за стартиране на самолет,защото няма акумулатор,не си вярвах на очите!А относно външни хора не е било практика, само за много свои хора с които си израснал и им знаеш кътните зъби,не всеки може да иде там,требва да заслужи доверие и да се докаже като приятел,тогава работех в малък сервиз в квартала и им правех колите на някои!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            ...камион за стартиране на самолет...
            Вика му се "АПА"
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #21
              От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Вика му се "АПА"
              Ъхъ и е монтирано на камион "Урал" ( по-старите бензинови, по-новите дизелови) искали са, бутали са.........
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bulgarian_Air_Force_Mikoyan-Gurevich_MiG-21bis_Lofting-1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5731430

                Без коментар!

                Коментар


                • #23
                  От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                  Нали си имаме тема - Стари автомобили на служба........да взема да пусна тая снимка там та да си е на мястото
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                    А за квалификацията на пилотите да кажеш нещо?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                      Нямам думи и там ма сьм го казвал - потомствени пилоти с бащи инструктори захвьрлиха ммммм то не е и летенето,че не летяха ми работата си,занаята един вид и до там.Самолети ако намерят пари от някьде лесно се купуват,после какво ги правим,подпираме се на тях,то пилот така за 3 седмици се става...............ма не ми се пише,че ме е яд.

                      Ако говориш за тия на снимката то да,от тоя ьгьл добре изглежда.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                        ...и затова - "Без думи".

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X