Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

    МО пусна на 14 февруари процедура за сключване на обществена поръчка с предмет „Оценка на техническото състояние и издаване на заключение за удължаване на ресурса (назначения и междуремонтен календарни срокове на експлоатация) на самолети МиГ-21”.
    Според документите за участие, се цели удължаване на ресурса на четири изтребителя МиГ-21бис до 31 декември 2012 г. Четирите самолета са бордове 114, 243, 392 и 358. Крайният срок за подаване на офертите е 29 март 2012 г. Работата по оценка и издаване на заключение за удължаване на ресурса трябва да се извърши в рамките на 30 дни след сключването на договора. Крайният срок за извършване на оценката е 30 април 2012 г. Очаква се работата да бъде дадена на оригиналния производител РСК МиГ, независимо през коя българска посредническа фирма ще стане това.
    Според документацията за участие в конкурса, четирите МиГ-21 са произведени през 1982 г. и имат назначен технически ресурс от 30 години и 2400 часа. Машините са произведени между май и юли и имат само няколко месеца до брак, но имат голям остатъчен ресурс по часове – между 891 и 1109 и остатъчен ресурс по часове до следващ ремонт – между 151 и 519.
    В края на миналата година ВВС пуснаха малка обществена поръчка за оценка на техническото състояние и удължаване на ресурса на една спарка МиГ-21УМ. Процедурата бе спечелена от фирмата „Авиостарт” ООД.
    С тези пет МиГ-21 командването на ВВС планира да се продължат полети през цялата 2012 г., като дори се чуват гласове за продължаване на експлоатацията на типа и през 2013

    http://svodka.start.bg/article/Voenna_informaciia/18118
    LZ1ZAH

  • #2
    От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

    Ех носталгия!Главата ми сцепваха от Доброславци, а сега ми липсват та ходя да си ги гледам във Военно историческия със Синчето!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

      21 е имало в Доброславци от 75 до 78 година,след това са 23 ки.

      Коментар


      • #4
        От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        21 е имало в Доброславци от 75 до 78 година,след това са 23 ки.
        Е така де ,на 46 лета съм !Помня ги и15,17, 21 , 23 и 27Сотка идваха и 25 от Съюза за учения , щурмоваци Су, имаше и много транспортни от Ил-2 до Ан 12,24,26,30,но не всички бяха на базиране познавах много от лудите летци на 23 и 27 сменяха ги периодично.Правеха много учения с цялата летателна техника за времето си. Какви изпълнения правеха над квартала ,минаваха често на форсаж с бръснещ полет над къщите, на една къща помня че и сменяваха стъклата и керемидите за сметка на ВВС.Стрелби по наземни цели провеждаха по един връх над с.Зимевица в Балкана ходил съм там ,защото съм от тоя край,събирах си гилзи от оръдията,след стрелба по стари камиони и кабини!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Е така де ......
          Аз пък съм работил на летището и нещо някои неща не ги помня, не казвам че си ги чел в книги и гледал във филми, сигурно аз съм ги забравил.....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            ...нещо някои неща не ги помня...
            Като МиГ 27, да кажем...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

              27-ците ги оставете, ами кажете как да отидем до Санкт Петербург за 100 год. на руските ВВС. Въртят ми се едни такива еретични мисли, но май ще си останат само мечти, а шоуто определено ще си заслужава.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #8
                От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                `Що бе, какъв толкова е проблемът с отиването, та чак и мисълта е еретична?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                  Събитито ще бъде открито в Питер, в някакъв експоцентър. А самото авиошоуто ще бъде в едно летище близо до Москва /забравих името/. Та по близо е.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Аз пък съм работил на летището и нещо някои неща не ги помня, не казвам че си ги чел в книги и гледал във филми, сигурно аз съм ги забравил.....
                    Живея на 1.5км. от летището ,а от квартала много хора работеха там.Един от аверите работеше като радист на контролната кула и друго, чети точно, пиша че някои от самолетите може да са идвали за учения на временно базиране,за военни паради ставаше страшно! Ако си работил там колко години, защото аз си спомням още от дете,реалист съм не съм ги гледал на филми и в книги!Сините и Червените връзки в Училище ни ги раздаваха на това летище на Миг 17 и на Миг 21!А на Ан 30 разузнавателния съм се возил лично с башка ми ти пагонаджии до Долна Митрополия и обратно с имитация на аварийни кацания на Враждебна дето му е другото базиране там срещу цивилните требва да го знаеш!Мои приятели работят там като авиомеханици ,пилоти и щурмани!Ако искаш мога да ти кажа с какво правеха парашутните скокове,за да си провериш системата "свой-чужд"!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Един от аверите работеше като радист на контролната кула .........
                      Брей каква блага работа "радист"... По мое време това бяха наборни воиници....а кулата дали не беше "дупка" в Ломски форт или Божурище
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      А на Ан 30 разузнавателния съм се возил ....
                      Правело се е някога с дечица за да се изградят "правилно", и приказки са им разказвали как самолета е буууу, ама те като пораснат ще го управляват за благото на Родината....
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Живея на 1.5км. от летището ...реалист съм....!Мои приятели работят там като авиомеханици ,пилоти и щурмани
                      Верно е реално, те летището го закриха отдавна, ама щом още работят....ами да са живи и здрави да го докарат до пенсия...
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      .... авиомеханици ,пилоти и щурмани!Ако искаш мога да ти кажа с какво правеха парашутните скокове,.....
                      Авиомеханици ,пилоти и щурмани правят парашутни скокове на Дброславци...иш аллах....проспал съм го....Помня само онзи идиот (полковник Н'ам кой си) който правейки се на мъжага, (и като висш шеф парашутист) беше качил и някакви жени в бабаАна (Ан-2) и скочил ....и парашута не му се отвори докрай, и му събраха парчетата тихо и кротко в УАЗ-ката...
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      ....мога да ти кажа с какво правеха парашутните скокове,за да си провериш системата "свой-чужд"!
                      РАКИЯЯЯЯЯ
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                        А пьк аз познавам един добьр пилот от близкото минало
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                          Аз понеже 2 години (1988 - 1990) обикалях по летищата от Пловдив надолу та имам някакви спомени . Летателния състав минаваше парашутната подготовка още в Долна Митрополия и после ходеха май пак там на някакъв катапулт тренажор . Това съоръжение аз не съм го виждал но пилотите казваха че е страшно . Летателния състав не скачаше по една проста причина много са скъпи на тая държава за да ги рискуват с глупости обучението на един пилот беше най скъпото по онова време и струваше с пъти повече от колкото примерно на един лекар . За тая работа си имаше парашутна бригада където казваха че при една по голяма операция над 70% отиват курбан . Имаше си и гламави от пилотите и механиците които се занимаваха със спортен парашутизъм но то и сега сигурно има такива .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Брей каква блага работа "радист"... По мое време това бяха наборни воиници....а кулата дали не беше "дупка" в Ломски форт или Божурище Правело се е някога с дечица за да се изградят "правилно", и приказки са им разказвали как самолета е буууу, ама те като пораснат ще го управляват за благото на Родината....Верно е реално, те летището го закриха отдавна, ама щом още работят....ами да са живи и здрави да го докарат до пенсия...Авиомеханици ,пилоти и щурмани правят парашутни скокове на Дброславци...иш аллах....проспал съм го....Помня само онзи идиот (полковник Н'ам кой си) който правейки се на мъжага, (и като висш шеф парашутист) беше качил и някакви жени в бабаАна (Ан-2) и скочил ....и парашута не му се отвори докрай, и му събраха парчетата тихо и кротко в УАЗ-ката... РАКИЯЯЯЯЯ
                            На въпросния самолет съм се возил точно в преходните години между Вар.дог. и НАТО защото съм свой човек с тези хора тогава имаше малка свободия,а и всичко беше с разрешение отгоре!И никой не казва ,че авиомеханици и там други са скачали с парашут,а парашутистите с кво са скачали!Радиста ако искаш мога да ти го включа ако не е в командировка!Дежурен радист за извънредни ситуации ,ако се наложи, иначе разправяше ,че се збърква от висене и скука!Атам контролна си има и още си стои!От летището даже миналата година искараха танкове с влекачи,гледах ги от един хълм!И въобще спора е безмислен,важното е че Миговете ще летят още като няма друго!!Относно РАКИЯ , не си падам много, случва ми се 3,4 пъти в годината по празници !!/е сега са празници, ама е жега и става за бира /
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Удължават експлоатацията на МиГ-21 до края на 2012 г.

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              ...... точно в преходните години между Вар.дог. и НАТО ....тогава имаше малка свободия...
                              Това обяснява много неща. И безмозъчни пребазирвания, и работата на кулата заради закрити командни пунктове, и дори превозването на външни лица.....Верно имаше малка свободия (по-късно прераснала в голяма, та чак до пълно безхаберие и грабеж)това в крайна сметка доведе до унищожаването на българските ВВС и до тези смехотворни напъни на сега действащите "шапкари" някой трети да поеме отговорността за 21-ците....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X