Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Може пък и до серийно производство да го докарат.
    А дано! Ама надали!
    Няма какво да добавя към твоето мнение!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      А дано! Ама надали!
      Няма какво да добавя към твоето мнение!
      Абе аз самият имам.... Ама веднага ще ме обвинят в русофобия, долно про западно мислене и куп други смъртни грехове. Според мен това е платена публикация на Краус Мафей Вегман, за да накарат поляците най накрая да подпишат за ъпгрейда на техните Леопард2А5......
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #18
        От: Нов руски танк

        Само не разбрах на тия двамата в кърмата каква им е функцията?
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #19
          От: Нов руски танк

          Меркавата отзад има отделение за превоз на хора . Разработено е за спасяване на екипажите от ударени машини .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Нов руски танк

            Руснаците от 2-3 години насам сериозно говорят за реорганизация и модернизация на армията си! Генералния им щаб е напълно наясно с реалното ниво на въоръжението им към момента (не ми се рови за статии по въпроса - има достатъчно)! До скоро им липсваха парите да го направят, но вече не! Кризата в Близкия Изток и Северна Африка, според някои наблюдатели е осигурила стотици милиарди долари - бонус на братушките, които компенсираха доставките на нефт за Европа.Не е само цитирания танк. Започва подмяна и на личното стрелково оръжие и екипировка. Модернизация на ПВО и ПРО и т.н. Както виждаме и ГЛОНАСС набира скорост, а що се отнася до системата за "боен мениджмънд" - разработена и внедрена е от няколко години, като непрекъснато се модернизира и усъвършенства. Готови са разработките им и за авиацията - в отговор на F22 Raptor и Eurofighter. Медведев още миналата година заяви, че една от първостепенните задачи е модернизирането на руската армия. Като знаем кой ще го замени, поне за мен няма съмнение, че това ще се случи със сигурност. Остаряло е схващането и, че руснаците са назад в областта на електрониката! Подобна теза е била вярна в края на миналия век, но не и днес! Имат страхотни специалисти, а останалото просто се купува и копира, или се поръчва в Китай... Не трябва да се съмняваме, че на всякъде където е имало военен конфликт с участието на войски на НАТО през последните 20 години, е имало и руски военни специалисти и анализатори. Навсякъде се воюваше срещу руска техника или нейни производни. Не трябва да има и капка съмнение, че изводите са направени. Русия все още си остава империя - с имперски интереси...

            Коментар


            • #21
              От: Нов руски танк

              тук руснаците го имат отдавна този дизайн и още един подобен техен танк
              п.п а тук има инфо за почти всички руски танкове.
              Лопата - друг солдата!!!

              Коментар


              • #22
                От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ... Остаряло е схващането и, че руснаците са назад в областта на електрониката! Подобна теза е била вярна в края на миналия век, но не и днес! Имат страхотни специалисти, а останалото просто се купува и копира, или се поръчва в Китай... Не трябва да се съмняваме, че на всякъде където е имало военен конфликт с участието на войски на НАТО през последните 20 години, е имало и руски военни специалисти и анализатори. Навсякъде се воюваше срещу руска техника или нейни производни. Не трябва да има и капка съмнение, че изводите са направени. Русия все още си остава империя - с имперски интереси...


                То принципно си прав, ама в случая не баш

                Специално онез жироцигарени кутийки, в никой Китай няма да намериш за момента.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                  То принципно си прав, ама в случая не баш

                  Специално онез жироцигарени кутийки, в никой Китай няма да намериш за момента.
                  Говоря за компоненти, а не за целите кутийки! Нали не си мислиш, че всичката унищожена съюзническа техника във Ирак и Афганистан е била под натовски контрол през цялото време..?! И тук говорим за електронни жироскопиращи системи.. А има такива и механични, които са доста здрави, точни и не се влияят от нищо, а по една случайност руските са най-добри, защото развитието им не е прекъсвано от самото им създаване до днес! И преди да ми кажете, че механичните жироскопи са големи колкото камион, поинтересувайте се какво има в бойните глави на системите за реактивен залпов огън, които се водят най-добрите в света към момента...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов руски танк

                    Тази теза -"Ще си купят от Китай" съм я чувал доста пъти, но за съжаление (на руснаците) в нея няма много истина. Все още има доста технологии, практически недостъпни както за КНР така и за РФ. Давам пример с термалната технология - в западните армии такива средства има вече на ниво взвод, да не говорим за ниво "машина"- примерно в бедна България подобни прибори се продават за ловци от няколко години.Нито руснаците нито китайците до сега са успели да ги откопират - защо? Защото производителите на т.нар. "матрица" са точно тчетири- Райтеон и ФЛИР в САЩ, Юлис - Франция и Елоп Израел. Дори да "чопнеш" един прибор - самата технология на изработката ще си остане точно толкова тера инкогнита за теб колкото и преди. Друг пример са средствата за свръзка- там все още 99% от руските разработки са на нивото на американските от 90 те години на миналия век. Глонас е също добър пример- как в 2011 г. Русия въвежда "водеща" технология която на запад отдавна е достъпна и за цивилни. Да не говорим за системи за боен мениджмънт, C4I STAR система за комуникация и управление и разните му там нетсцетрикови палавости.
                    Като цяло в последните 20 години руската оръжейна индустрия се е показала като много добра в изкарването на прототипи (сещам се за К 50) , които си остават произведени в три броя. Има един майтап по темата за Ми 28 - че се казва Ми 28 защото от него са произведени точно 28 броя и не се очаква да станат повече- официалното твърдение е че са 52 ама не е баш така...
                    Великият им изстребител пето поколение Пак Фа дори някога да бъде пуснат в серия има сериозно да поработи докато достигне 187 броя летящи Ф 22 и към момента на серийното си производство и стада от Ф 35.
                    Русия за момента може да иска и да е супер сила , но е супер сила само по параграф ядрени бомби и успешно изнудване чрез спиране притока на въглеводороди.
                    Последно редактирано от Mad Dog; 18-02-12, 12:54. Причина: допълване
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Говоря за компоненти, а не за целите кутийки! Нали не си мислиш, че всичката унищожена съюзническа техника във Ирак и Афганистан е била под натовски контрол през цялото време..?! И тук говорим за електронни жироскопиращи системи.. А има такива и механични, които са доста здрави, точни и не се влияят от нищо, а по една случайност руските са най-добри, защото развитието им не е прекъсвано от самото им създаване до днес! И преди да ми кажете, че механичните жироскопи са големи колкото камион, поинтересувайте се какво има в бойните глави на системите за реактивен залпов огън, които се водят най-добрите в света към момента...
                      Има чипове на Тексас инструментс.... Продадени с любезното съгласие (или по- точно затваряне на очи) на федералното правителство. Аз съм твърдо ЗА руската военна индустрия да мине на американски и изобщо натовски компоненти , абе директно целите модули за управление да вземат. Така ще се знае със сигурност, че при война срещу НАТО или партньор на НАТО руската техника няма да лети , стреля или каквото там трябва да прави. Или колегата не е чувал за ДРЕК/ЧББ ? Давам жокер - Дигитално разузнаваем електронен компонент /честотно блокиращ блок.

                      А руските системи за залпов огън се водят най добри за момента, защото някак на запад не уважават "поразяване на площ" поради големия брой "нежелани" жертви. И изобщо руската и оръжейна и военна мисъл в последно време едва стопли че са малко назад с някой разбирания.
                      И отделно колега - нека не бъркаме жиро стабилизиращите блокове и жиро телеметричните такива- нямат особенно общо по между си.
                      Последно редактирано от Mad Dog; 18-02-12, 15:34.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов руски танк

                        (за триене)
                        Последно редактирано от p-pleven; 18-02-12, 13:10. Причина: дублирано със следващия пост
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов руски танк

                          ... Някой да пита за т.нар. "КПР" в системите на МиГ-21 в контекста на ДРЕК/ЧББ... че малко се почна на "строго секретни" съкращения...
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов руски танк

                            На фона на написаното :

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            ...Великият им изстребител пето поколение Пак Фа дори някога да бъде пуснат в серия има сериозно да поработи докато достигне 187 броя летящи Ф 22 и към момента на серийното си производство и стада от Ф 35...
                            може би ще е интересно да се прочете и това:

                            Според австралийски анализатори перспективният изтребител F-35 е провал
                            09.02.2012, 16:55
                            Подкомисията по отбрана към Обединената комисия по външни работи, отбрана и търговия (JSCFADT) на Австралия проведе заседание с цел да се оцени необходимостта от закупуване на американските изтребители F-35 Lightning II за нуждите на ВВС на страната. Както съобщава влиятелният The Canberra Times, на заседанието на подкомисията са присъствали и представители на аналитичната агенция (think tank) Air Power Australia и на компания RepSim, на които им е бил предоставен един час да изложат мнението си. На 30-та минута пет души от подкомисията са напуснали заседанието. Двете компании, които се занимават и с производство на симулатори, са заявили, че САЩ и Австралия се занимават с разработването на „неправилния самолет” и той не трябва да се купува. Според тях програмата F-35 е провал, създаваният изтребител не отговаря на заявените характеристики и завършване на проекта ще отнеме още доста време. Основната грешка на американските специалисти е в идеята да се разработят три модификации – с конвенционално излитане и кацане, палубен и със съкратено излитане и вертикално кацане.
                            В хода на презентацията RepSim представиха резултатите от симулиран въздушен бой между 240 изтребителя F-35 и същото количество Су-35С, който „се провежда” в крайбрежието на Тайван през 2018 г. по данни на компанията само 30 F-35 са оцелели. Проведени са симулации на противопоставяне между 240 240 F-22 Raptor и Су-35С и между F/A-18E/F Super Hornet и Су-35С. В първия случай 101 F-22 са свалени, а при втория – всички Super Hornet са били унищожени. Според представителите на двете компании австралийското правителство трябва да се откаже от закупуването на F-35 и да започне преговори за закупуване на F-22. - Видео
                            Членове на подкомисията са приели резултатите от симулацията като „интересни”, но са изявили желание да им бъде предоставено повече информация и какви допускания са направени. Официален доклад за мнението на подкомисия по повдигнатите въпроси се очаква в средата на март.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов руски танк

                              Ето и ''сърцето'' на новия руски танк: http://www.network54.com/Forum/21183...en+Armata+tank

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов руски танк

                                А ... те Кенгурата отдавна имат такива мераци, барабар с Израел и лудите японци. Много се дразнят че правителството на САЩ за момента не разрешава продажбата на Ф 22 на други нации.Тези симулации единствено доказват колко много искат да купят Ф 22. Поради простата причина, че подобна симулация е нереалистична. Защото в момента има точно 11 Су 35С с поръчка за още 48 машини до 2015. 240 машини със същите темпове може да има в средата на века . Дето се вика - на война количеството също е качество.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X