Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Е третро кръгче няма да правим,предавам се за трети и последен път.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Е очаквах да 'прескочиш' електрониката и да ми дадеш механична алтернатива, ама като казваш - здраве да е... При първа възможност (но ще стане навярно след седмица-две) ще направя клипче за това как се държи съвременна кутия при изключване и включване на предавка по време на движение (макар и няма да е много добро, защото нямам стойка и навярно образът ще е доста подвижен).... Дано помогне за илюстриране на процеса...
      За по-старите кутии не мога да твърдя нищо, защото не съм ги анализирал и не съм шофирал/експериментирал с такава кутия достатъчно дълго време...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Е аз съм си наел кабрио след седмица,вариантите са само 2 - мустанг или Камаро,почвам да търся комповете за диагностика та ако клекне на магистралата да знам какво и е.

        след 2 дни обаче е по-интересно - среден клас кола,там вариантите са 6 и то ако ме уцелят,че последния път вместо Форд Фюжън ми набутаха Форд Транзит,че закъснях и само това имаха.От сега се чудя колко компа ми трябват за да съм подготвен.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 19-08-17, 08:45.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Benz, по-добре смени фирмата за коли под наем - явно ти пробутват боклуците Нямал съм проблеми с коли под наем (но е факт, че се падаха доста новички)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            На по 3 резервоара бензин........помниш ли го?

            Сменам тогава,от Хертз на кое да мина и забравяме за скенерите?


            Майтапчия си ти
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Че съм майтапчия - майтапчия съм, но съвсем сериозно - на твое място дори да не сменям фирмата, бих изписал доста писма за некоректно подадени автомобили... Все ще има някакъв ефект...
              Това, което споделяш е изключение, и в никакъв случай не бих го приел за обичайно или често срещащо се...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Да и да ме посъветват да чета кое как се кара защото тия трансмисии били железни пък аз съм кьрьк.

                Това ми е обяснявано,като зацикли нещо ще ти го снимам и съм до там,писмата ги оставям за писателите.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Да, снимай когато зацикли нещо... Но все пак предай и обстановката...
                  Щото и аз сега мога да ти направя видео как не мога да тръгна и колата сама ще отива на Р ако не съм сложил колана и вратата е откопчана... Но разбира се това не е нормалното положение за потегляне
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Ето малка илюстрация как става превключването...
                    Усещането - при изключване изключва моментално (едновременно с гонга)... Усеща се като моментално изчезване на моторната спирачка...
                    При включване - замисля се (на дисплея до D се вижда малка цифричка, която в случая е 7-ма предавка, която бързо преминава към 8-ма предавка), след което подава газ, изравнява идеално оборотите. Включването е напълно неусетно, и след около секунда, се усеща отпускането на газта и появата на усилието на моторната спирачка (свързано с намаляване на скоростта).. В повечето случаи винаги първо се появява 7-ма предавка, освен ако скоростта не е под 65км/ч - тогава вече подбира най-високата възможна предавка...
                    Опит за включване на D почти едновременно с подаване на газ явно променя алгоритъма - процесът на 'зацепване' протича почти моментално. Пробата ми бе със сравнително повечко газ, и кутията превключи директно на по-ниска предавка, предавайки почти моментално ускорението...
                    Съжалявам за фоновото осветление, ама слънцето блестеше юнашката в очите, но пък спускането бе много удобно за снимки...

                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X