Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес W 140

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес W 140

    Здравейте колеги,
    интерисува ме дали някойима инфо за MB W140 300d или 350d? дали от тези модели има 4х4
    Предваритено благодаря за инфото
    Между другото съм проверил всички сайтове за които съм се сетил
    Поздрави

  • #2
    От: Мерцедес W 140

    Мисля, че не. Сега хвърлих едно око в нета и там прочетох, че е със задно. Аз не знам от W140 да има 4x4, но може и да греша.
    п.п Във Викито видях, а наистина боса ще знае най-добре.
    Последно редактирано от O.K; 16-02-12, 19:15.
    Лопата - друг солдата!!!

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес W 140

      Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
      Мисля, че не. Сега хвърлих едно око в нета и там прочетох, че е със задно. Аз не знам от W140 да има 4x4, но може и да греша.
      Грешиш. Поне според тия тук има и с дизел, и с бензинови мотори:

      http://www.autoscout24.bg/ListGN.asp...mml0=66&flzh=1

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес W 140

        Първоначално публикуван от Pwter-D Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        интерисува ме дали някойима инфо за MB W140 300d или 350d? дали от тези модели има 4х4
        Предваритено благодаря за инфото
        Между другото съм проверил всички сайтове за които съм се сетил
        Поздрави
        Има,но не мога да намеря инфо.
        Най добре се свържи с колегата БОССА според мен е най в час с нещата.
        ПАВКО
        0888802068

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес W 140

          MB S300 , S350 дизел имат блокаж на заден диф.

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес W 140

            MB S300 , S350 дизел имат блокаж на заден диф.
            Опция е..

            Вероятно, ще успееш да изчакаш до утре..
            Ще имаш верната информация - не бързай.

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес W 140

              W140 със стандартно вградена 4x4 няма. Следващият модел W220 е първата S класа с 4x4. Иначе първият лек автомобил на Mercedes с 4x4 e W124, който се предлага с 3 различни мотора два бензинови и един дизел все шестаци.
              през 2008 г. са регистрирани 8 042 тежки транспортни произшествия като при тях са отнети 1 058 [COLOR=Red][SIZE=4]БЪЛГАРСКИ [COLOR=Black][SIZE=2]живота[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR]

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес W 140

                Mежду 300 и 350 дизел за предпочитане е 300д. 350 е по-слаб като коне с 27коня.Карал съм 2 години 300д- 177к.с. с блокаж на дифа и мога да кажа само едно: Желязна кола, освен масло и накладки нищо друго.А колата беше на 230 000 км. Като разход градско дава от 8 до 11 литра,извън града може да падне до 7 ако не го натискаш.Скоростната кутия и дифа са супер здрави, стига да не тече семерингата към кардана на дифа. За 350д мога да кажа не много хубави работи: пукат глави, текат масло, слаб мотор и за да върви трябва да се натиска и оттам вдига разхода,скоростната кутия е по-стар и трошлив модел и т.н.Карал съм 350 около 3000 км и мога да кажа: Нищо общо с 300. Дано съм ти бил полезен.
                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес W 140

                  Горните две мнения изчерпват въпроса - всичко, казано по-горе - е верно!

                  Очаквах и Боса да се намеси, ама той дизелова W140 май не е пипвал

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес W 140

                    Боса кара само бензинки и то големи кубатури,не си играе с малки двигатели. Мерцедес W140 4х4 няма и модела с 350 двигателя си го избий от главата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес W 140

                      Боса та Боса,аз все едно сьм ги измислил тия коли

                      Всяко едно мнение горе е вярно - няма 140 кабрио,няма 4Х4,има комби,но е много рядко нещо.

                      350 мотора го забравяш,няма по-скапан от тоя мотор правен от Мерцедес.Има тема по вьпроса,но като цяло заводско излиза с проблем в главата и вкарва антифриз в цилиндьр или 2 и криви бутала,оправяне няма.

                      Ако тьрсиш дизел си взимаш 300,пьрвите години имат по-прости скоростни кутии,но имат децки проблеми които колкото и смешни да са могат да излязат скьпо.След 97-98 проблеми няна,но и цената е друга.

                      Не е малка кола и ако ще се кара на дьлго се загледай в шестака бензин след 97 макар,че аз проблеми с моя 94 нямам,но го карам и с едно на ум.

                      Теми колкото искаш,зима е и питаш за 4Х4 на голяма кола.С 2 думи НЯМА,а зимата това си е ад.4Х4 добьр дизел като комбинация на Мерцедес се намира трудно - 124 модела му е проблемна четворката,че тече и се ремонтира скьпо и трудно,на 210 модела тоя проблем го няма,имат добьр 300 или 290 с пьрвата директна инжекция,но пак гният - заводско пак са им пропуснали леко антикорозионното покритие та или взимаш потенциален проблем с четворката или потенциален проблем с тенекето.

                      Решението - Г класичка с голям прост стар дизел,но няма да вьрви с 200 по магистралата,а това за почти 20 годишен шестак си е без проблем при 140 модела като при това си е комфортно,а не е като Гегата.

                      Ако клекнеш на модела 140 пиши,има трикове при избора и от години и мотор до година и мотор си има значение.Като цяло - 97+ с 300 дизел или редовия шестак ако искаш да вьрви евтино.Ако ли не..................мьлиииии,Брабус
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес W 140

                        Както са ти казали вече.......Няма w140 4x4!
                        И аз мога да кажа само суперлативи за 300тд/177к.с.!Имам такъв и мога ти кажа всичко,което те интересува за него,но като цяло мога ти кажа,че по-комфортна и сигурна кола за мен няма! ...Возя се постоянно в лимузини 2005г и нагоре и наистина не са това моите виждания за надеждност и поведение на пътя!
                        Ако идваш към София мога да ти дам да покараш на всякакви условия и да й се порадваш,таман да прецениш,дали това е твоят автомобил!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес W 140

                          Един вьпрос кьм теб - колко парици би дал за комби 4Х4 от модела 140 с дизеловия мотор и петица скорости?

                          Представи си го само.Е те тва би било утепец ма на,изиграха ни грубо.

                          Аз за това Германците не ги обичам - никакво виждане напред в бьдещето,извадиха МЛ да си го чукаме в тиквите,а не направиха една 140ка комби дизел 4матик.

                          Вьпреки това гледах ги карат и зимата тия коли и то в голямата зима.Не е лесен зимно време и аз лично бих предпочел половината паркинг пред 140 в зимна обстановка,но а се стопи снега,а им стопих идеите за автомобил на цената на половината легени по улицата.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес W 140

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Комби 4Х4 от модела 140 с дизеловия мотор и петица скорости?
                            Е това е мечтата на много хора....Като се замисля и моята!
                            Аз моя w140 го карам с четири чисто нови зимни гуми ТОЙО и да кажа честно,го предпочитам пред доста коли с предно за зимата!Не съм закъсвал вече две зими и не съм имал проблеми с тръгването!Поне за мен е малко мит проблема със задното през зимата.....Мерц-а е достатъчно тежък....Има блокаж....И поне според мен превъзхожда много коли зимата при усет при шофирането му!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес W 140

                              Трудна работа си е автомат сьс задно и тежка кола.Как и да го мисля си е по-нормално да тегли с повечко гуми,да е висок и да е рьчка.Поне това усетих едно време,все у Субарце се оглеждах или в Патрулите и разни сьс задно им идваше времето на пролет.

                              Зависи и за какво го взима - малкия кьс шестак го ползвам за градско както и самотно дьлго,малкия осмак е главно магистралния бегач на жената,а големия осмак за всичко каквото ми кефне,той покрива всякакви изисквания.Харчи половин литьр,айде литьр да е ако аз карам повече от малкия осмак,но пьк кефа е друг.Дизел бих карал на дьлго с кеф,проблеми сьс скороста няма и няма трошене,а разхода ти си го знаеш.Ако беше и 4Х4 комби..............
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X