Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

    Мисълта ми беше че не ти трябва да отключваш, заключваш,връщаш нищо докато не се изчисти снега по улиците. Тогава пък когато се сетиш.
    Откак започнаха студовете и снеговете съм закопчан.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

      Знаете ли ,тази тема сигурно е с възрастта на форума.Ама си има почитатели.Кой знае може и нещо ново да излезе.Като он деманда от съседната тема.Ама за друго пиша тук.Хъбовете са ми ръчни,че и втори по ред .За друго пишех.Фронтерата през седмицата е автонобила на Жената.Не случайно с главна буква.Та на мен ми е все едно дали ще слизам да въртя хъб или ще побуксувам малко на задно ,и после пей сърце.Да ама за жената и без това книгата с инструкции за каране на фронтера ,вече набъбна сериозно.И влючвам хъбовете ,и обяснявам-щом видиш зор и не тръгва-буташ малкия лост напред.Като тръгне ,както си караш ,го връщаш назад.Ако е много сняг -не го връщаш ,ама караш бавно и предпазливо.Е понякога ефекта е странен -като джип да се мъкне с 40 на хубаво място,ама тръгва и се прибира в къщи в пълна комплектация. РЪЧНИТЕ ХЪБОВЕ СА СИ УДОБСТВО,АКО КАРА ЖЕНА ТИ.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Ръчните хъбове са по- доброто решение.
        А за тези които са с автоматични - не е чак толкова наложително да връщаш постоянно назад след всяко включване, освен ако не захапеш магистралата. Ще покараш 1-2 км. и все някъде в градски условия ще се наложи да дадеш назад и ще се разкопчеят. Разхода не се увеличава съществено.
        Лошото е, че понякога се откопчават по тяхно усмотрение и то не напълно. И тогава се чува едно доста стряскащо стържене от някое колело. Затова ръчните са за предпочитане-винаги знаеш дали са включени (ако са изправни). Не е проблем и постоянно да се карат така. Аз моите не съм ги изключвал от Септември м.г.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
          Знаете ли ,тази тема сигурно е с възрастта на форума.Ама си има почитатели.Кой знае може и нещо ново да излезе.Като он деманда от съседната тема.Ама за друго пиша тук.Хъбовете са ми ръчни,че и втори по ред .За друго пишех.Фронтерата през седмицата е автонобила на Жената.Не случайно с главна буква.Та на мен ми е все едно дали ще слизам да въртя хъб или ще побуксувам малко на задно ,и после пей сърце.Да ама за жената и без това книгата с инструкции за каране на фронтера ,вече набъбна сериозно.И влючвам хъбовете ,и обяснявам-щом видиш зор и не тръгва-буташ малкия лост напред.Като тръгне ,както си караш ,го връщаш назад.Ако е много сняг -не го връщаш ,ама караш бавно и предпазливо.Е понякога ефекта е странен -като джип да се мъкне с 40 на хубаво място,ама тръгва и се прибира в къщи в пълна комплектация. РЪЧНИТЕ ХЪБОВЕ СА СИ УДОБСТВО,АКО КАРА ЖЕНА ТИ.
          И при мен жипката я кара основно жена ми и съм сигурен, че ако й се налагаше да слиза и зацепва ръчни хъбове, по скоро щеше да я засили в някое дере. А вероятно и аз. Моята фруктиера се кара 90% на асфалт и 10% извън пътя и то не при супер екстремни терени и не бих заменил никога удобството на автоматите...
          ОФА КБ 2.0 '95

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Ръчните хъбове са по- доброто решение.
            А за тези които са с автоматични - не е чак толкова наложително да връщаш постоянно назад след всяко включване, освен ако не захапеш магистралата. Ще покараш 1-2 км. и все някъде в градски условия ще се наложи да дадеш назад и ще се разкопчеят. Разхода не се увеличава съществено.
            При мен този подход дава неприятни за ухото резултати. Като не ми разкачат хъбовете и карам с над 20км/ч от предния мост се чува едно лупкане - все едно че на всеки оборот на колелото минавам през 1/2 цолова метална водопроводна тръба. Друг път се е чувало едно жужене - като да хвърлиш едно кило чакъл в пералнята и да пуснеш на центрофуга
            Затова си играя с лоста и връщам назад докато разкачи.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

              Заваряй.....и спират всякакви шумове....не се вдига разхода,няма страшно..Пък като намериш нови ги сменяш и всичко си е ОК.
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                А ако заваря двата дифа, пък колко проходима ще стане
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                  Автоматичните хъбове са цирей на задника на автомобилостроенето и трябва тотално да се забранят. А който ги има на колата си, да ги зацепи постояннно.
                  При всичките им убавини, ако спускаш заледен наклон, използвайки двигателя като спирачка, имаш само задно и задницата иска да мине отпред
                  Връщането назад е за сигурност. Схемата е проста - когато полуоската върти колелото хъбът заключва, а когато колелото завърти полуоската отключва независимо от посоката. "Разклащането" е добър начин да ги строшиш.
                  Колкото до ръчните - отдавна престанах да ги изключвам. Установих, че не влияят на разхода и динамиката.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Автоматичните хъбове са цирей на задника на автомобилостроенето и трябва тотално да се забранят. А който ги има на колата си, да ги зацепи постояннно.
                    При всичките им убавини, ако спускаш заледен наклон, използвайки двигателя като спирачка, имаш само задно и задницата иска да мине отпред
                    Връщането назад е за сигурност. Схемата е проста - когато полуоската върти колелото хъбът заключва, а когато колелото завърти полуоската отключва независимо от посоката. "Разклащането" е добър начин да ги строшиш.
                    Колкото до ръчните - отдавна престанах да ги изключвам. Установих, че не влияят на разхода и динамиката.
                    С всичко съм съгласен,освен с едно-разхода.От както карам тая зима с постоянно включени хъбове два пъти по-често съм на бензиностанцията

                    Коментар


                    • #25
                      Re: От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                      Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                      С всичко съм съгласен,освен с едно-разхода.От както карам тая зима с постоянно включени хъбове два пъти по-често съм на бензиностанцията
                      Ами изключи ги при сегашните условия и ще видиш, че пак толкова често ще посещаваш бензиностанциите.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Автоматичните хъбове са цирей на задника на автомобилостроенето и трябва тотално да се забранят. А който ги има на колата си, да ги зацепи постояннно.
                        При всичките им убавини, ако спускаш заледен наклон, използвайки двигателя като спирачка, имаш само задно и задницата иска да мине отпред
                        Връщането назад е за сигурност. Схемата е проста - когато полуоската върти колелото хъбът заключва, а когато колелото завърти полуоската отключва независимо от посоката. "Разклащането" е добър начин да ги строшиш.
                        Колкото до ръчните - отдавна престанах да ги изключвам. Установих, че не влияят на разхода и динамиката.
                        Хайде стига с тия постове за изключването на авт.хъбове по нанадолнище.
                        Има нови хора дето ще вземат да повярват и да хвърлят сума ти пари да си сменят хъбовете щото да не се пребият по баирите надолу! Имаше си тема по въпроса и там е обсъждано.
                        Та хората дето я вярват тая работа ще кажа две неща: първо малко прочетете теоретична механика и по точно раздела за ъгловите скорости. После си изяснете как работи парттайм задвижването при Фронтерите и не само и на последно място вземете покарайте малко и Фронтера като мен по нанадолнище и пак ми говорете.
                        Защо за толкова години нито един път не са ми изключили авт. хъбове по нанадолнище не знам!
                        Айде стига с неподплатените твърдения!
                        Поздрави!!!
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                          Хайде стига с тия постове за изключването на авт.хъбове по нанадолнище.
                          Има нови хора дето ще вземат да повярват и да хвърлят сума ти пари да си сменят хъбовете щото да не се пребият по баирите надолу! Имаше си тема по въпроса и там е обсъждано.
                          Та хората дето я вярват тая работа ще кажа две неща: първо малко прочетете теоретична механика и по точно раздела за ъгловите скорости. После си изяснете как работи парттайм задвижването при Фронтерите и не само и на последно място вземете покарайте малко и Фронтера като мен по нанадолнище и пак ми говорете.
                          Защо за толкова години нито един път не са ми изключили авт. хъбове по нанадолнище не знам!
                          Айде стига с неподплатените твърдения!
                          Поздрави!!!
                          Не са ти изключили, защото не си разбрал. Пиша само от личен опит, на базата на това, че наистина добре познавам принципа им на действие и детайлите им.
                          Мога да го покажа нагледно на кола с такива хъбове.
                          А ти можеш да се убедиш сам. Вдигни едното предно колело и завърти полуоската с ръка. Какво става? След това завърти гумата в същата посока. Какво става?
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                            EXALIBUR,абсолютно прав си.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Не са ти изключили, защото не си разбрал. Пиша само от личен опит, на базата на това, че наистина добре познавам принципа им на действие и детайлите им.
                              Мога да го покажа нагледно на кола с такива хъбове.
                              А ти можеш да се убедиш сам. Вдигни едното предно колело и завърти полуоската с ръка. Какво става? След това завърти гумата в същата посока. Какво става?
                              Това е много неподходящ пример защото в действителност полуоската продължава да се върти поради твърдото зацепване на предният и задният мост. Не може да се получи разделно въртене на двата елемента по време на движение при положение че е парттайм задвижване и гумите са с еднакъв диаметър!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Не са ти изключили, защото не си разбрал. ....
                                Каква е логиката тогава по равно и по нагорнище (сухо) да не изключват, а само по надолнище? Хъбовете откъде разбират какъв е наклона? Истината е, че наистина изключват ПОНЯКОГА при движение направо, но не съм намерил закономерност и обикновено изключва само единия. Вероятно е имало някакво въртене на полуосите от инерцията на дифа (внезпно спиране например). Иначе за другото си прав-лашкаш ли, заминали са одма....
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X