Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигателно масло за КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигателно масло за КИА

    В прединша тема стана въпрос, че на таблото започна да ми свети червената лампа ( ! ) ВНИМАНИЕ! и днес реших да, разчовъркам да видя защо свети... Оказа се, че няма двигателно масло, не минимума е дори под него...
    Интерсно, защото до сега съм нямал проблеми с маслото, до скоро беше пълно. Днес меря няма масло... Къде е изчезнало изведнъж, не ми я ясно... Доколкото знам маслото се сменя когато помътнее и почернее а не се изпарява...

    Другия въпрос е какво масло, ще ми препоръчате за KIA Sportage 95 бензин 128HP... Засега съм се насочил към Liqui moly - има ли по-добро от това?

  • #2
    От: Двигателно масло за КИА

    Ако няма локва под колата, значи го е изгорила. Отива на сегменти, май. Това за колко пробег го е отнямало?

    Коментар


    • #3
      От: Двигателно масло за КИА

      както ти е казал Пенчо, най-вероятно го е изгорила или има теч отнякъде. Ти не си ли проверявал за нивото му, не вдигаш ли капака от време на време? Кога е сменяно маслото за последно и какво е сложено знаеш ли? Маслото не се сменя при определен цвят, а при определен пробег или на една година, сменя се на всеки 10000км, ако искаш и по-рано. За марка всеки залага на личен избор, слагай 10W40 каквото решиш и гледай нивото всяка сутрин преди палене, като колата ти е на равно място.
      Honda HR-V 4WD D16W1

      Коментар


      • #4
        От: Двигателно масло за КИА

        Да не е издухано маслото през турбото?

        Коментар


        • #5
          От: Двигателно масло за КИА

          Първоначално публикуван от gladiator777 Преглед на мнение
          Да не е издухано маслото през турбото?
          Няма турбо. Но не пречи да го е изгорила. Сегменти, гумички на клапани и пр. Пуши ли синьо? Зимата, като не стига работна температура, разхода на масло се качва малко.

          Сипвай Лики Моли и го проверявай често. Маслото е добро, само гледай да е правилното.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Двигателно масло за КИА

            Колега маслото дори и ново потъмнява при работа на двигателя. Освен основната му функция за смазване на триещите се части да двигателя, маслото има и почистваща и охлаждаща функция. Смяната на масло се препоръчва при пробег 10 000 км. или една година, освен при някои масла - пълна синтетика. Лично аз карам от доста години автомобилите си, вкл. и "КИА" със 128 к.с. двигател само с една и съща марка масло, а именно "Кастрол Магнатек" 10 W 40. Препоръчвам ти го, тъй като аз съм много доволен от него.

            Коментар


            • #7
              От: Двигателно масло за КИА

              Колега аз карам Кията само със Liqui moly 10W40 молибден. 40000км ,тоест 4 смени само с него и съм доволен..Тази зима при -28градуса пали от раз ...Просто мисля ,че това масло е правяно за този автомобил...А при Liqui moly знаеш ,че си е немско.Но избора си е твой..
              Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

              Коментар


              • #8
                От: Двигателно масло за КИА

                Аз също карам с ЛикиМоли,10/40,няма проблеми.Немско масло с доказано качество.Специално Кастрол има много ментета,иначе си е класа марката.

                Коментар


                • #9
                  От: Двигателно масло за КИА

                  Аз съм се спрял на това http://www.repsol.com/se/ProductosyS...bricantes.aspx
                  Поне не съм чул да има менте на него . Като цена качество мисля да е повече от добре .
                  В таблицата може да видиж какво ти препоръчват. Успех
                  Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигателно масло за КИА

                    Първоначално публикуван от ivan abt Преглед на мнение
                    Аз съм се спрял на това http://www.repsol.com/se/ProductosyS...bricantes.aspx
                    Поне не съм чул да има менте на него . Като цена качество мисля да е повече от добре .
                    В таблицата може да видиж какво ти препоръчват. Успех
                    Ама искат да се сменя на 6 месеца?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигателно масло за КИА

                      Лично мое мнение базирано на дългогодишна практика е че при по старите автомобили е трудно да се обвърже определена марка масло с определена марка и модел автомобил.Всичко си зависи от състоянието на двигателя.А иначе подкрепям мненията на колегаите ,че маслото трябва да се сменя на 10000км. или 1 година(освен ако производителя на автомобила не препоръчва други интервали),като се взима впредвид и режима на каране на автомобила.Примерно градското шофиране се смята за тежък режим на работа на двигателя и обикновенно ако се върти предимно градско е добре да се намаля пробега.Не се подвеждайте по думите на търговци за масла според които пробега е 20-30000км.Никоя уважаваща себе си фирма не пише пробег на маслото защото не е ясно на какъв автомобил ще се налее(става въпрос за масовите универсални масла).

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигателно масло за КИА

                        Здравейте и от мен,та като стана въпрос за масло да попитам и аз.Какво се случва с моята киа 2000TDI 97g.когато я карам извън града и започва да хвърля масло,в градцки условия не,та четах някаде за такъв проблем но сега не откривам темата.до колкото си спомням смениха го с по гъсто май и проблема изчезнал,някой може ли да сподели който се е сблъскал с това.Да допълня че хвърля някаде между шаибите на ремаците зад радятора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигателно масло за КИА

                          По добрия вариант е да се отстрани причината за разхода на масло,вместо да се минава на по-гъсто.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигателно масло за КИА

                            Забравих да спомена, че имам обикновена газова на киата. Пак ли остава препоръката за Liqui moly 10W40 MOS2?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигателно масло за КИА

                              Може ли да ползвам това масло на Киа - та. Моята е бензин 95 коня и съм с обикновена газова. Преди имах витара 1,6 моно та тя беше с такова и много добре работеше. Иначе Киа - та масло не губи просто не ми се дават много пари за скъпи масла.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X