Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се лекарство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търси се лекарство

    Колеги,
    тъщата го закъса с дископатията.Рехабилитатор е отблокирал мястото , били са и
    Профенид - 10 инжекции , но все още има проблем.Преди години са и помогнали
    едни инжекции,които не можахме да открием - "Ултрадемопласт-Н".Въпреки,че
    Профенида го дават като заместител, май не е съвсем същото.
    Та молбата ми е ако знаете откъде могат да се намерят 5бр. от въпросния Ултрадемопласт
    или ако някой има такива излишни ,драснете на лични или на 08884242осем1
    Наско
    На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

  • #2
    От: Търси се лекарство

    Трудна работа,Ултрадемопласта го спряха от производство и го изтеглиха от аптеките,аз го замених с Дипрофос, друг добре действащ не стероиден препарат е Дексофен!
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      От: Търси се лекарство

      Двете лекарства не са аналогични.

      Като ,,заместител" може да се използва почти всеки кортикостероид, но дали е нужно...
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Търси се лекарство

        Благодаря ви,
        Дископатията и е доказана L5S1 със изтръпване на десния крак.Преди лечението с Профенид,единствено в легнало положение се е чувствала добре - без болка или
        дърпане в крака.Последно през 1986г. е имала същите оплаквания и след лечение с Ултрадемопласт всичко е отминало.
        Не знам дали мога да го открия в чужбина,но ако наистина е спрян от производство няма да се получи.
        Да допълня информацията - след лечението с Профенид ,вече може да ходи ,кляка и т.н. но остава
        пареща болка от тазобедрената става до коляното с изтръпване.В момента е на 58г , ако има значение де...
        Emanuilis , моля те кажи къде да я водя на преглед, да и изпишат нещо.Явно предписаното лечение има резултат но не пълен.
        На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

        Коментар


        • #5
          От: Търси се лекарство

          Комбинирай текущото лечение с "мидокалм" 3пъти по 1. За разлика от останалите той не е противовъзпалително а отпуска мускулатора около нервите. Помага и то много добре, профила за безопасност е много добър. Разбира се съветвам те винаги да се консултураш с лекар(дори и по телефона).
          Успех, дано да и помогме.

          Коментар


          • #6
            От: Търси се лекарство

            Този край на България е всеизвестен с... за което имам собствени емперични наблюдения.

            Ако няма слабост в крака и проблеми с ходенето по малка нужда може да изчака още малко.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: Търси се лекарство

              Профенид и ултрадемопласт нямат нищо общо. Ултрадемопласта не е панацея. Тъща ти е по-добре да се консултира с невролог, а не да и търсиш чудодейно лекарство в мрежата.
              Успех.

              Коментар


              • #8
                От: Търси се лекарство

                Естествено,че невролог предписва лечението.Сега са и изписали Милгама и Мидокалм - хапчета.Вече ходи на работа,обаче
                болката ,по-скоро свръхчувствителност от тазобедрената става до коляното остава.
                Засега проблеми със слабост в крака и ходенето до 00 няма.Ще изчакаме резултата и ако не се подобри ще
                ви моля да препоръчате къде да я водим на преглед или санаториум.
                Благодаря за отзивите, Наско
                На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                Коментар


                • #9
                  От: Търси се лекарство

                  Ултрадемопласт се произвежда но не се внася в България.
                  Ето какво съдържа
                  1 ампула съдържа в 1 ml инжекционен разтвор:
                  4 mg dexamethasone
                  8 mg prednisolone
                  10 mg Indocaine hydrochloride

                  До колкото разбрах ги продават в Съседна Турция - но и аз не съм се снабдил още , един приятел трябва да пътува до там но още не знам кога.

                  От дископатия не знам да дават такива проблеми ! Явно става въпрос за дискова херния !
                  Във Варна има много добър скенер , също така и Ядрено Магнитен Резонанс -намират се в УМБАЛ" Света МАрина" така наречената терапия. Търсиш професор Узунов за изсредванията било скенер или ЯМР. Важно е да се установи точната диагноза !!!

                  След това си вземаш диска от изследванията и водиш жената в София при доц. Каракостов -
                  МБАЛ "Свети Иван Рилски"

                  Работно време от 8:00 до 16:00

                  гр. София, бул. "Академик Иван Гешов" № 15

                  тел: 851 08 14
                  тел: 952 20 18
                  Ако е дискова херния и не прави тазоворезервоарни смущения като испускане или задържане по малка и голяма нужда може да се отърве операцията. Но трябва ежедневни тренировки на мускулите в поясната област - всеки физиотерапевт може да ти ги покаже !

                  Успех.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X