Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Vitara или KIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

    Първоначално публикуван от sim43 Преглед на мнение
    Изключително лоши впечатления от КИА-99г.бензиновият вариант!/5бр.служебни/Много ниско качество на стоманите използвани в конструкцията на тази марка.
    Страшно съм шокиран,че последните им модели са в топ 10-те за 1911г. (Ъ?!?)
    Къде намери тази архивна класация за 1911 г.
    Nissan Terrano R20 2.7TDI
    Toyota RAV 4 2.2 D-4D

    Коментар


    • #17
      От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

      Кията е по- комфортна от Витарата и с повече екстри, според мен Кия с дизеловия мотор е по- добрия избор. Но всияко си е въпрос на предпочитания. Според мен си купи колата която ти харесва повече.

      Коментар


      • #18
        От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

        Интересно защо никой не спомена за LSD-то на Кията.
        Според мен е едно от най-удачните. При обратен завой на асвал вътрешната гума присвирва.
        В кал и баир, помага много.Пробвано и то точно срещу витара.
        От поддъжниците на витарата никой ли не е над 170см или повече от 80 кг ?
        А къде ще сложите такъмите за риболов ?
        Най-големия проблем на кията е лошото състояние при покупката. Тъй като е била евтина и като нова, обикновенно е карана душманската.
        Веднъж вкарана в пътя е много държелива , проходима и сравнително комфортна кола.

        Коментар


        • #19
          От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

          Първоначално публикуван от joro_c Преглед на мнение
          Интересно защо никой не спомена за LSD-то на Кията.
          Според мен е едно от най-удачните. При обратен завой на асвал вътрешната гума присвирва.
          В кал и баир, помага много.Пробвано и то точно срещу витара.
          От поддъжниците на витарата никой ли не е над 170см или повече от 80 кг ?
          А къде ще сложите такъмите за риболов ?
          Най-големия проблем на кията е лошото състояние при покупката. Тъй като е била евтина и като нова, обикновенно е карана душманската.
          Веднъж вкарана в пътя е много държелива , проходима и сравнително комфортна кола.
          Защо да го споменаваме, не е нещо уникално, което да го няма и на витара.
          Аз съм 184см, 80кг и не се оплаквам, над главата ми има доста пространство и никога не съм се удрял в тавана. Колеги от сузуки подфорума, дори повдигат седалката нагоре.
          В дългата база се събират сгънати, а при късата съм минал на телескопични.
          Единствено киата ми изглежда по конфортна отвътре.

          Коментар


          • #20
            От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

            Аз имам следното питане: кой от двата горепосочени модела има централен диф. или и двата са твърдо 50/50, т.е. не е добре при сух асфалт с 4х4 и раздатката на пъвата гранд витара същата ли е като на витарата? Благодаря предварително!

            Коментар


            • #21
              От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

              И двете са Парт-тайм.
              Гранд Витара след 2005г е фул-тайм.Спортидж след 2005 е он-деманд.И двете нямат много общо с по-старите си модели,за които се предполага че се пита в темата.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

                Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                ... Само дето Киата е малко по-голяма паркетка отколкото Витарата ...
                Няма да те питам от какъв опит е това заключение,само ще те попитам - разглеждал ли си подробно окачванията на двете коли!?

                Коментар


                • #23
                  От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

                  Тази първата Кия нали има и бавни ? При витарата как е има ли бавни ?
                  [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

                    Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                    Тази първата Кия нали има и бавни ? При витарата как е има ли бавни ?
                    И КИАта и Витарата имат бавни скорости.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #25
                      От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

                      Да използвам темата, че при мен има същата дилема: Киа срещу дълга Витара. 2000-2002год. 4000-4500 лв за Киа.1997-1999год 5500-6000 лв за Витара. Е за разлика от 1000-1500 лв.тази Киа ще стане картинка. Пък и по някога ми се струва, че се плаща и за марка.
                      Между другото приятели автоджамбази ме взеха на подбив, като им казах, че си търся Киа. То не бяха приказки от рода на "правена е в час по трудово", "Като идеш на лов кучетата ще ти се смеят", "с какво е по-добра тази след 2000 само дето има повече пластмаси". Ама те това си знаят Опел и Фолксваген се продават бързо и това са хубави коли.
                      Та така, какво е в повече Витара да речем 1997 бензин срещу Киа 2001 год. бензин. Ще почакам отговори и ще поръсъждавам още малко
                      LZ1ACU

                      Коментар


                      • #26
                        От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

                        може ли само едно уточнение , че нещо се обърках- за витара знам че не всички имат ЛСД диф, при кията също ли е така или е фабричен при всички модели от 1 генерация?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Suzuki Vitara или KIA Sportage

                          Кумът ми има киа 1 дЪлга база. Тоя идиот от 2 години се опитва да я убие и не става. Бензин не е виждала от 2 зими. Обикновенна газова. Взеха да не му зацепват от време на време хъбовете и отиде при някакаъв "маистор" и му зацепи хъбовете постоянно сега му вадя душата да си сложи ръчни. Единствения недостатък и е 3-4 места с "акне".
                          Инак се води 2001г.
                          Съседа има витара дълга база дизел ама бая повече ръжда даже седалките му не се местят.
                          И с двете имам бая километри навъртени. Киа та вози доста по добре.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X