Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT или 3B

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2LT или 3B

    Здравейте колеги моля за няколко компетентни съвети при избора ми между 2лт и 3б моторите на тлк

  • #2
    От: 2LT или 3B

    +1 за 2лт . 86 магаренца , 2.4 , не е самолет , но върши работа ! Тази машина твоя ли е ? Много е хубава .
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: 2LT или 3B

      Отговора е даден в другата ти тема - "Купувам ТЛК 70" - 3В!
      Бях предложил да разгледаш една в Шумен.
      От Добрич, направо е близо.
      Ако търсех, щях да се вдигна и от София.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: 2LT или 3B

        Е в другата теме аз не виждам отговор . Тази от Шумен я гледах не ми допада нещо

        Коментар


        • #5
          От: 2LT или 3B

          Първоначално публикуван от ivo_djorko Преглед на мнение
          Здравейте колеги моля за няколко компетентни съвети при избора ми между 2лт и 3б моторите на тлк
          Сравняват се ябълки и круши, вероятно вече си наясно с това.
          Само двигатели ли сравняваме или съответните модификации на Ленд Крузър с тези двигатели?

          Тъй като писа, че дизела е за предпочитане (пред бензина), поради по-ниския данък, аз бих взел 2LT-то. На тези години, окачването със сигурност ще трябва да се ревизира (да се смени), а цената на ресорите ще те разплаче. Пружини що годе читави криво ляво ще намериш.

          Коментар


          • #6
            От: 2LT или 3B

            Ами не само двигателите а като цяло. Аз и затова не се набивам на парвата срещната а търся някоя обслужена и подготвена без много работа по нея . Като гледам предишните оферти вече съм изтървал изгодните за мен

            Коментар


            • #7
              От: 2LT или 3B

              3B двигателите също са дизел,само,че са редова помпа,долен разпределителен вал и 24волта инсталация.А самата джипка е хеви дюти с 9.5 диференциали.

              Коментар


              • #8
                От: 2LT или 3B

                Моята 3В е 12 волта инсталация, с два акумулатора. Като я взех имаше счупени листа на задните ресори и си взех ОМЕ (по спомен се разделих с около 1300-1500 канадски $ за ресори, тампони, U болтове и амортисьори Bilstein). Возията с тях е доста по-добра в сравнение с оригиналните.
                Мотора е с голям въртящ момент в ниските обороти. Понякога я карам (на черен път като ходя за риба) почти като автоматик- само на втора от 1000 до 2200 об/мин. (при 2000 е на 30 км/ч с 31-ци).
                Освен това няма верига/ремък а е с ангренажни колела.


                Не съм карал/имал ТЛК с 2LT и не мога да сравнявам. И все пак самото наименование си говори само за себе си- 3В се слага на хеви дюти, докато 2LT е на лайт дюти. Може би от тук трябва да се тръгне-за какво ще се ползва приоритетно.

                +1 за 3В

                Успех в избора
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X