Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Стефане на мокро ABS-а съм го пробвал на БМВ-320.Върши работа.
    На сухо беше същото пак помагаше!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #32
      Знаеш ли как руснаците събират екипажите за по година в космоса? Представи си гаров кенеф, също толкова мокро и вонящо, обаче по-шумно и непрекъснато светло. И не можеш да излезеш от там цяла година. Това са орбиталните станции. Освен това от тебе до нищото и смъртта има една педя. Колкото и да си кротък и дружелюбен човек може да ти дойде малко повече, щото и не можеш да останеш и сам.
      Казва се метода на душа, и вече не го правят в банята с топла-студена вода а просто с къв да е прибор със стрелка. Трябва да туриш стрелката по средата на скалата. За това имаш едно копче, което да си въртиш накъдето искаш. Въпроса е че и другите в съседните стаи трябва да направят същото в същия момент, обаче нямат никва връзка помежду си, а стрелките на всичките са свързани. И всички въртят. Като екипаж излита тая група хора, която изобщо успее да го постигне. А командир става тоя, който пръв се сети просто да спре да върти копчето и да не внася смущение в системата. Тоя пръв е намерил оптималния алгоритъм за управление на процес с недефиниран закон.
      Е, аз не искам да бъда командир на неуправляем екипаж. Нито да бъда подчинен на робот с неизвестен, но със сигурност неоптимален алгоритъм. Той помага в прости случаи, нищо повече. В произволна критична ситуация обаче ме лишава от каквато и да е възможност за влияние върху процеса. Ако искам да го прави друг се качвам в трамвая, в такси, напивам се. А в мойта кола криво-ляво знам за кво служат разните копчета и ръчки, и колкото и да не ми се живее, не е работа на някоя гумичка от китайско мазе да решава кога да спра да го правя. Нито на програмист, който никога не е имал и книжка за кола и се вози само в метрото, щото в самолета няма аварийна ръчна спирачка.
      Прочее, не можеш да изкараш пари като продадеш тия сведения на кандидат - космонавтите)) Това е само идеята, всеки път средата и закона на пертурбацията са различни
      Нали казах че е ИМХО, разни хора - разни идеали. На някого АБСа сигурно му харесва, сигурно 60% от днешните самодейци и не могат да потеглят без антипробуксуването. Някой не знае и кво значи думата "манивела". Аз не знам пък кво е "марчъндайзинг", ама пак съм жив. Живота е многообразен ...))))))))))))))

      Коментар


      • #33
        Хмммммм!!!

        Нещата от който ми зависи живота си ги права сам !!!
        За стрееет незнам си кво си и за голфаджииските истории тва беше намек към мене, но .... Незнам как 170 коня машина на 950 кила ше я карам с 20, но успех ви пойелавам! Дано неви стигат проблемите който са ме стигали мен със системата!!!
        4ао
        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

        Коментар


        • #34
          Ти па къде се буташ у А група? Голфаджийчето не е собственик на Голф, то е философия) Малко ли са ренотчетата, маздистчетата, жигулистчетата ... То и на брат ми жена му има голф, ама ...

          Коментар


          • #35
            карал съм в екстремни условия доста коли, някои от най - съвременните, с най - новите системи, други стари без нищо, та даже лади, жигули, УАЗки и тн.

            ABS е система, която работи всеки път, ако свикнеш с нея може да караш на края на възможностите, ако я няма неможе. това се отнася само за системата на мецедес, те за сега са лидерите в това и говоря за коли с макс. оборудване след 2000г., всичко различно от това е оборудвано с разни компромисни варианти, които са опасни най - вече за начинаещи шофйори. но опасността идва, когато се кара екстремно в екстремни условия, ако човек кара в границите на нормалното тези системи помагат.

            разбира се тук трябва да се спомене за случаите, в които системата я има и работи, но в един определен момент се поврежда, тогава е страшно.

            за офроуд тези всички системи трябва да се изкоренят, защото може да доведат до фатален край.
            drive alive

            Коментар


            • #36
              според мене ABS е хубаво нещо, особено когато работи. помагал ми е на пътя - 80 км/h., мокър гладък асфалт, оранжев светофар. 2.2 тона не се спират хич лесно. а и никoй не твърди че е за офроуд
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #37
                Re: Хмммммм!!!

                Първоначално публикуван от DINI
                Нещата от който ми зависи живота си ги права сам !!!
                За стрееет незнам си кво си и за голфаджииските истории тва беше намек към мене, но .... Незнам как 170 коня машина на 950 кила ше я карам с 20, но успех ви пойелавам! Дано неви стигат проблемите който са ме стигали мен със системата!!!
                4ао

                Колега не знам какви проблеми са те достигали но днес видях просфолутия нисан за който говориш че лети и човека си каза че имал ABS!А човека си каза че без тая система е бил жив умрял на няколко пъти!
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #38
                  ХАХА

                  За нисан 200 сх ли ще си говорим.... два пати съм му трошил мотора кво знае некой който го кара се едно москвич! Акъл незимам от аматйори...
                  4ао и неискам да говора повече! Системата е най-добрата! Няма грешка! Зима лете ти спасява живота а аз... "Обедихте ме" престанете вече да се хабите! :x Забравете просто тва дет съм го казал и давайте натам... Неможе нещо което е толкова добро за града да НЕ е подходящо за оф роад! Аз некарам само по писти с тиа АБС-и налага ми се и по паваж, и по "хубав" път на който са е напишкал на някой камион картера! абе кво да спора....
                  4ао
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

                    До Дани! Приятелю, с 120 км.ч. в населено място, със сигурност не е проблема в АБС, а малкото мозък в главата ти. Погледни статисиката на загиналите в катастрофите хора. Извинявай но не исках да те обидя а да ти кажа да се замисли над това, че за високите скорости и уменията ти на състезател има писти.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

                      Има го АБС в новите коли и това е тенденцията.Ясно е ,че цялата съвременна техника става - "снимащ компютър","движещ компютър 4х4","телефонен компютър" и т.н.Всичко се компютъризира и се ъпгрейдва по интернет.Идеята по скоро е,не да се отрича съществуващото,а как да извлечем максималната полза от него.Щото колкото и да викам "НЕ става",факта е,че го ИМА.
                      Иначе,до колкото знам,вече шепа фирми произвеждат 4х4 за по сурови условия без диви електроники.Почти 90% от пазара е с "всъдеходи" (що ги пишат така по списанията,никаква идея,но много ме дразни...),пълни с електроника.
                      Самите производители не предполагат и че с паркета ще се навреш в гората, след 3 дневен валеж.Отделно в книжката към "всъдехода", си пише къде да НЕ се ползва.От друга страна,как някой дал 50 или 150К за 4х4, да не си докаже,че с тия системи и АБВ,ГДЕ,ЖЗИ и прочее системи,машината му е за Оф - роуд.
                      Точно това ми харесва тук във форума,че има винаги какво да науча от по опитните колеги.Споделянето на опита и решаването на конкретни проблеми е безценна информация,но няма смисъл да се отричат тенденциите в 4х4-строенето.
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

                        Никой не може да ме убеди,че АБС е безполезна и неефективна система.Та нали инжинерите са правили опити и са изчислили,че когато колелото се пързаля по настилката не спира най ефективноАБС системата не позволява на автомобила да занесе при внезапно натискане на спирачката и спира по най оптималния начин.АБС системата е особенно полезна на лед
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

                          Да се намеся и аз, че преди време, следствие на такъв спор, един приятел, за да демонстрира, излезе от стаята, направи едно кръгче и си заби колата в една стена, докато демонстрираше как хубаво спира ))
                          Та...за ABS-а. Някъде бях чел определение, че е "Умишлено намаляване на спирачната ефективност". Карал съм доста коли - и с ABS и без.
                          Според мен единствената полза от ABS-а е, че колата остава управляема, при рязко спиране. Полезно е, особено зимата. Щото без ABS на заснежен/заледен път помпаш на спирачката и щеш-не щеш имитираш действието на ABS-а, за да спреш. С ABS на заснежена настилка колата спира доста по-бързо и е управляема по време на спирането.
                          Е, и никой не може да ме убеди, че на сух асфалт колата ще спре по-бързо с ABS-а, въпреки че с приятели 100 пъти сме го водили тоя спор. Ама на сух асфалт сцеплението между гумата и асфалта е най-голямо.
                          Иначе в калта и при странично занасяне е все тая - във втория случай даже ABS-а идея си няма, че се опитваш да спреш
                          Та така. Идеята на ABS-а според мен е колата да остане управляема в процес на рязко спиране.
                          Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                          Коментар


                          • #43
                            До: Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

                            Точно така е! На сух асфалт без ABS се спира много по-бързо..., понякога дори гумите се износват неравномерно...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              До: Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

                              От моя опит мога да споделя, че няколко пъти АБС системата, сериозно ми е помагала при рязко спиране, когато десните гуми са на банкета, за да се размина с изпреварващия състезател отсреща, на който не му е стигнало мястото, и се опитва да се удари в мен челно. Имал съм подобно изживяване с кола без системата, като резултата беше поднасяне с десните врати на пред, като половината кола е в храстите извън пътя, последва така нареченият "камшик", при който пресякох двете платна, и се поднесох с левите врати на пред, също частично влязъл в храстите, този път отляво на пътя.Лично аз предпочитам на асфалта да съм със системи които да ме подпомагат, защото съм убеден че спасяват животи.
                              А за извън пътя, на Диското при включване на блокажа, АБС не работи, и не съм имал проблеми до сега.

                              П.

                              О.
                              Land Rover Discovery 300TDI 1995 Basic

                              Коментар


                              • #45
                                До: Как е възможно? (блокиране на колелата при спускане)

                                С изключение на гранда до сега нито един от автомобилите, които съм имал не е имал АBS. Спирах си без съедините или с полусъединител до момента на окончателното спиране на автомобила, тогава натисках съединителя до край за да не угася двигателя. Получаваше се нещо като антиблокираща система, двигателя и той забавяше но колелата не буксуваха. Научи ме някога на това инструктора ми на зила.
                                На прахоляк и снежно, определено ABS-а ми помага да държа колата в пътя, ако се наложи.
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X