Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Адаш, то сега е имало смазка, ама как да си сигурен, че някой вече не се е пробвал да "закърпи положението" преди колата да стигне до теб ?
    Ми слезе от платформата от Италия и аз го "гушнах", а там едва ли някой е ровил детайлно колкото мен, а и нямаше грам феродо на "калотките"!?
    Важното е, че вече всичко е ОК!
    Поздрави.

    Коментар


    • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

      Колеги, имам нужда от информация, за което предварително благодаря!
      Знае ли някой, кардана за задния мост на Паджеро 2,5 дизел, дали е същия като на Паджеро-Спорт 3000 бензин.

      Коментар


      • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
        Колеги, имам нужда от информация, за което предварително благодаря!
        Знае ли някой, кардана за задния мост на Паджеро 2,5 дизел, дали е същия като на Паджеро-Спорт 3000 бензин.
        Пропуснал съм да уточня, че става дума за Паджеро 2,5 дълга база.

        Коментар


        • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

          здравеите колеги от една седмица притежавам паджеро 3.2д 2001г супер селект е отличен мотор но се появи теч на масло от полуозката на страната на шофьора кадето влиза в дифр. моля за помош какво може да е

          Коментар


          • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

            Започна да се затопля, а ръцете ме сърбят за рязане, напасване и заваряване!
            Идеята ми е да изработя и монтирам експедиционен багажник на тавана на "Спорта", ама моя няма рейки и това което открих под гумените лайсни на тавана малко ме обърква!Ще съм много благодарен, ако получа напътствия или нагледен пример какво точно захваща рейката за "Г" образните рамена на тавана за да избистря картината и да изработя съотвентите планки.
            Иначе багажника вече го скицирах но пустото му захващане ... не мога да го измисля макар, че ми изглежда съвсем елементарно, амаа хем да не мърда настрани, хем да не ходи и напред/назад ... !?
            Благодаря предварително!
            Поздрави.

            Коментар


            • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

              След продажбата на "Тойотата", за известно време караваната остана тъй да се каже "сирак", а за да заформя нова композиция бе необходимо "Спорта" да има теглич който при мен липсваше и ето какво направих през 2012г.! ... в домашни условия!
              Поздрави.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5899 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5462346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5897 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5462345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5924 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:136.3 КБ
ID:5462347Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5925 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:92.7 КБ
ID:5462348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5927 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:81.9 КБ
ID:5462349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5929 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:205.3 КБ
ID:5462350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5947 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:120.6 КБ
ID:5462351Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5948 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:161.7 КБ
ID:5462352Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5951 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:104.2 КБ
ID:5462353

              Коментар


              • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                НЕщО ОТ ТОЗИ ВИД РЕЙКИ ЛИ СИ НАМИСЛИЛ.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000469.jpg
Прегледи:2
Размер:206.7 КБ
ID:5470645

                Коментар


                • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                  Никъде не открих такива рейки? Нямат болт, нали? Само в канала, на едно плитко ухо се закачат?
                  Biagini Passo Powered By VW Syncro

                  Коментар


                  • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                    Това са частите. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 380.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:5472322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 379.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5472313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 378.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5472312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 375.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5472309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 374.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5472308
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                      След доста умуване и чесане по главата там където не ме сърби последва сгъване, изправяне, напасване на едно парче оловна шина и ... отново и отново до като най накрая успях да изработя шаблона който ми бе необходим за направата на истинските планки за окачването на тавана!Шината е дебела 3мм, а за да придобие завършен вид е необходимо да заваря вече изрязаните и оразмерени ъгли/ребра под "П"-то или по точно където ще ляга скарата на самия багажник!Естествено съобразих и височината на отварянето на "капандурата"!Работата по проекта ... продължава!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                        Вече оребрени, грундирани и монтирани!
                        Скарата ще е тръбна с размери 210 дълга, 110 широка, Ф-35мм и 2мм стена - безшевна.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                          Багажника е на тавана!!!
                          С няколко реда ще Ви запозная какво промених в първоначалната концепсия и какво се получи към момента.
                          След като оребрих скарата с напречните тръби я поставих за проба на тавана и ... ето първият проблем!Уж предварително премерих височината на захвата, ама стъклото на люка на второто ниво на отваряне опира в една от тръбите ... и отново в изходна позиция.Няма да обяснявам какво промених защото ще го видите на една от снимките ... направо ми се разказа играта, е да де и люка вече може да се ползва!
                          След известно мъдрене и забит поглед в скарата качена на тавана реших да си спестя доста трудоемкото монтиране - захбвата с болтовете към самите стойки и вместо от горна страна заварих планките от страни на скарата, разпробих ги и нанизах болтовете.
                          Багажнике е лек макар и стръби със стени 2мм., като показания на снимките е все още в заготовка защото ще монтирам планки за халогените, ще се изрязват част от Г-то на планките, ще измисля капачета за странична визия над главите на болтовете, кит, грунд и боя.
                          Ами за сега толкова, като е напълно завършен ще Ви го покажа!
                          Размери - 210X100!
                          Щях да забравя да споделя, че след монтажа и натягане на всички болтове скарата се фиксира и не помръдва въобще и с нея клатя целия джип, е да де ... качих се и отгоре - 90кг. ... без проблем със скачане и клатене.
                          Поздрави.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                            Някои приятели и съмишленици от гр.Стара Загора изказаха мнение, че съм прекалил с дължината на скарата и същата някак си в предната част не стои добре защото линията на тавана слиза надолу и не изглежда добре!?Има време преди да китна и боядисам та, ако някой колега има мнение ... приемам всякакви!
                            Изглед отгоре!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                              Сега ако я скъсиш пък, предната стойка ще остане твърде напред и в края. И това няма да се хареса на някои, например на мен
                              Някъде по снимките се мярнаха по 3 стойки на страна, какво стана та останаха по две? Извинявай, ако си писал по въпроса, напоследък нямам време да следя темите

                              Коментар


                              • От: "Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Сега ако я скъсиш пък, предната стойка ще остане твърде напред и в края. И това няма да се хареса на някои, например на мен
                                Някъде по снимките се мярнаха по 3 стойки на страна, какво стана та останаха по две? Извинявай, ако си писал по въпроса, напоследък нямам време да следя темите
                                Стойките изработих съвсем еднакви, ама средната част на тавана ме изненада с по висока точка и поради това демонтирах временно средните за да ползвам равнината на останалите за да продължа работата по изработката на конструкцията на скарата.След корекция във височината на средните стойки от днес вече е с по три такива ... просто не съм ги снимал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X