Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

    Здравейте колеги,

    Интересна тема смятам че би било, да споделим какви гуми всеки един от нас използва (марка, модел, размер - Както темата с какви джипки имаме), на каква кола ги кара и съответно впечатлението си от тях. Публикувам тази тема, тъй като за мен гумите са едно от най-важните неща по колата (след марката) и ми е интересно да разбера с какво са "обути" колегите и разбира се да сондираме мнение за марките и поведението им на пътя както и извън него. Мисля че по-добре е да съберем менията в една тема, вместо да се побликуват нови и нови. Знам че има тема за сравнения и т.н, но няма такава в която всеки да сподели с какви гуми кара и личното му мнение за тях.

    Моля модераторите да я залепят ако харесват идеята, ако ли не да си я оставят или изтрият. Както преценят.

    Айде да почвам аз (Моля да подреждаме информацията по този или подобен четлив и подреден начин)

    Марка: Мерцедес
    Модел: МЛ350
    Размер: 1.) 255/55/18
    2.) 295/45/20
    Гуми: 1.) Toyo Open Country W/T
    2.) Toyo Proxes S/T

    Впечатлрние:
    1.) Toyo W/T е много добра зимна гума. Несъм имал никога проблем зимата. Карам разбира се само по пътя, тъй като "джипа" не ми позволява своеволя извън него. От време на време газя някой и друг по-дълбок сняг, но толкова. Карам ги вече 4та зима на МЛ-а и все още се представят добре. На абсолютен снежен път заработват здраво и при натискане на спирачка или завиване реагират моментално. Впечатление ми прави това, че на мокра или суха настилка също се държат добре и нямат много шум. Много ми харесва.
    2.) Toyo S/T е гума дето ме изненада. Винаги съм карал Michelin ,но бях удивен от сцеплението което прави тази гума както на сухо така и на вода. 5 лета изкарах с тях и сега ще видя това как ще бъде. Края на лятото се появи един шум от гумите заради износването на външната част на гумата (кубчетата станаха неравномерни), но ако държат по 5 лета съм съгласен на всяко 6то за взимам нови . Лошото е че пуснаха нов различен модел и този няма да се прави. Казват че е по-добър но ще видим.

    Марка: Мазда
    Модел: Б2500
    Размер: 245/75/16
    Гуми: Toyo Open Country A/T

    Впечатление: Рабори какро трябва на всякакъв терен. Лятно време по планините нямам спънки без значение дали е кал, камани или пръст. Доволен съм. Разбира се не правя някакви екстремни работи, първото защото "легена е голям" и защото все пак си с А/Т. На мокър и сух асфалт също има добри качества и никак не е шумна. Зимно време на пътя и извън него също добре се представя, но при повечко сняг не трябва да се очакват чудатости от нея.

    Марка: Рейндж Роувър
    Модел: Класик - 1986
    Размер: 235/85/16
    Гуми: Toyo Open Country M/T

    Впечатление: Говорим все пак за М/Т - уникална. Излезеш ли от пътя М/Т-то си казва думата. За държание на пътя няма да говоря щот на всеки му е ясно че М/Т няма което да стой на пътя. Toyo M/T има много сходна шарка с Goodyear Wrangler MT/R и Cooper Discoverer STT. Карал съм Goodyear но ми се стори по-твърда от Toyo, а Cooper никога не съм пробвал. Приемущество на Toyo-то смятам че е не само цената, но и това че позволява да се кара много мека, да не кажа даже и изключително мека.

    Марка: Тойота
    Модел: Ленд Круйзер 90
    Размер: 1/2.) 265/75/16
    Гуми: 1.) Goodyear Wrangler DuraTrac
    2.) Toyo Open Country M/T

    Впечатление: DuraTrac-а на мойта Тойота несъм го карал още. Карал съм го на пикап Hilux и показа много добри качества. Имах възможността да я тествам и лятото и зимата тази гума. Лятото в горски терен се катери като коза. Няма грешка. Кал, каманаци, трева, пръст - върви здравата. По зимните терени също се представя добре. Направи ми пречатление че много добре се чисти гумата и не се увартулва цялата в сняг. Разбира се не може да се сравнява с някоя М/Т гума, но преймуществото й идва в това че на асфалт стой добре и е досра по-тиха.
    60
    BF Goodrich
    33.33%
    20
    Michelin
    8.33%
    5
    Toyo Tires
    13.33%
    8
    Cooper
    3.33%
    2
    Super Swamper
    1.67%
    1
    Silverstone
    5.00%
    3
    Goodyear
    6.67%
    4
    Pirelli
    3.33%
    2
    Bridgestone
    6.67%
    4
    Fulda
    5.00%
    3
    Dunlop
    1.67%
    1
    Yokohama
    5.00%
    3
    Continental
    6.67%
    4

  • #2
    От: С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

    Липсва опцията да се гласува за повече от една марка.
    Липсва KUMHO и т.н.
    Но все пак:
    Патрол Y60 - KUMHO KL-71. 33x12.5-15. Good Year MT-R - 32 x11.5-15.
    Toyota-90 - TOYO Open Country 265x75-16 AT. Toyo WT - 245x70-16(зимни, купих автомобила с тях и ми малеят, но са чисто нови и стават -много бяга с по-малкия диаметър).
    Honda Civic 1.5(D15-b2) - TOYO-350 185x70-13.
    Струва ми се, че най-доброто, което досега съм имал е от марката TOYO, затова са и най-много.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

      Липсва опцията "Други".

      Марка: Опел
      Модел: Фронтера 2.4i
      Гуми за зимата: 235/75/15 MICHELIN LATITUDE ALPIN EL GRNX
      Впечатления: Гумите се справят чудесно със зимните условия. Карам ги предимно на пътя и съвсем малко по черно. То черно, черно ама сега е бяло На утъпкан сняг и лед се справят със задачата си да движат колата в желаната от мен посока без пируети и тройни аксели. В дълбок сняг се справят задоволително.
      Гуми за лятото (евентуално - още не съм ги взел): 31"/10.5"/15 BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM2
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

        Гласувах за Toyo с уговорката, че с тази марка карам комбито - Proxes CF1 195/65/14, една от най-добрите летни гуми, които съм имал, зимните ги няма в анкетата. Vitara-та карам с Lassa Competus 4x4 AT 215/80/15, но и тях ги няма в анкетата, макар че са нелоши АТ в ниския ценови клас.
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #5
          От: С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

          Goodyear Wrangler DuraTrac 265/75/16
          One Planet, One Internet!
          We Are All Connected!

          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

          Коментар


          • #6
            От: С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

            Mercedes-Benz W140 S300 Turbo Diesel 98г.
            Зимни гуми: 235/60/16 Goodyear купени 2010г. края , чисто новички от reifendirekt.at (има и български аналог). Цената беше 125€ бройката
            Зимата на сняг поведението в завой е невероятно ... но спирането нещо куца (сигурно щото си е бая танкер колата).
            Това им е 2ри сезон, около 15 000км ... не са мръднали ... дори цветните линии между грайферите се виждат все още !!!


            Летни: 245/45/18 Марка: Star Performer (китайски пак от същия сайт) Цена 100€ бройката.
            Поведението им на сух път е много добро , нервен шофьор съм и обичам да я настъпвам колата, никога не е имало каквито и да е проблеми.
            Поведение на мокро ... не се пързалят но не ми харесват особенно как спират ... може пак да е от теглото на колата.
            Търкалям ги 2 сезона , около 45 000км ... и имат за още толкова!!!!
            По тестовете с сайта откъдето ги купих , не отстъпват на скъпите марки.
            (така ги получих)

            Ето ги и на колата:
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #7
              От: С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

              доста от участниците във Форума имат повече от едно МПС - не е лошо да може в анкетата да се гласува повече от един път...

              На Пасат-а съм с Фулда 195/65/15 и са много по-добре от предишните зимни, с които взех колата... Те бяха Lassa Snoways 205/55/16...
              Днес се замислих над интересен факт - тоя пасат го карам 5 години почти всеки ден и никога не са ме бутали...

              На Гранд Витарата съм с Good Year Wrangler HP All Weather 235/65/17 - нямам забележки до момента /за 3 месеца употреба/... Взех я с Michelin Alpine същия размер с около 5мм грайфер и бяха доста склонни към аквапланинг при висока скорост (на магистрала Хемус при обилен дъжд на няколко пъти "олекна" колата)...
              Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 09-02-12, 15:50.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: С какви гуми карате? Марка, модел и размер.

                BF Goоdrich All Terrain 31/10.5/15 на Mitsubishi Challenger 2.8 TDI. Карал съм ги 1500-1700 км. от нови.Лично за мен и моето каране това е гумата.Отлична е на всякъде-на и извън пътя,зиме и лете,в кал и сняг...без забележки !!
                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X