Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот на последния етаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Живот на последния етаж

    Не съм изчел цялата тема. През целия си живот(22г.) съм живял на последния етаж с изключение на 3 години докато бъде готова кооперацията в която живея сега. 5 етажа, последния на който живея аз е мансарда. Няма такъв кеф като последния етаж, не го сменям за нищо. Няма асансьор и като ми идват приятели на гости им е малко кофти, но на мен не ми прави впечатление. За недостатъците и проблемите.
    - нямаше изолация като се нанесохме през 1999г. и имахме(имаме) проблеми с влага по стените и тавана, но това не е проблем само на последния етаж а изобщо, сега има изолация на всички стени и покрива и няма почти проблеми. Проблема го има в комшиите на по-долните етажи.
    - течове до сега не е имало с изключение на 2 комина, но там проблема беше, че бяха наполовина съборени и стигна май чак до 3=я етаж.
    - ако случайно някой ден стане така, че се наложи ремонт на покрива, направо го събарям и си правя една голяма тераса там, доколкото съм говорил с архитекти май не е особен проблем да стане всичко законно.
    - за топло и студено нямам наблюдения, тава по-скоро зависи от изолацията, комшиите отдолу топлят малко а отгоре е изолация, от друга страна при нас комините са най-топли.
    Предимства:
    - няма кой да тропа отгоре.
    - няма да слушам разгорите и стъпките на някой който минава по стълбите.
    - няма кой мърси терасата.
    - имам невероятен изглед, но при теб е относително.

    Честно казано не мога да си представя да живея на различен етаж от последен, както не мога си представя да живея и в сграда на повече от 5-6 етажа за постоянно. Във Варна съм на общежитие в 17-етажни блокове и не ми е много комфортно. Баща ми преди да се оженят с майка ми е живял на 3-я етаж в 4 етажна сграда и след това в същия апартамент за 3 години които споменах по-горе и е на твърдото мнение, че от последен етаж по-хубаво няма.

    Колко от пишещите в темата са живели на последен етаж, че се изказвате така компетентно? Защо по-цял свят най-големите и най-скъпите апартаменти са на последен етаж?
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #47
      От: Живот на последния етаж

      Майсторе,ти хем си от Варна!Тука такава цена 500 Е не знам дали има и в Максуда! А иначе апартамента е близо до онази кооперация където се видяхме с теб лятото,и цената е малко над 600 Е/м2!
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #48
        От: Живот на последния етаж

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        ................. Защо по-цял свят най-големите и най-скъпите апартаменти са на последен етаж?
        По-практичния въпрос е защо в България там са най-евтините?.Като прочетеш темата , смятам ще разбереш.Както и ще си отговориш, защо ли по белия свят не е така.

        Коментар


        • #49
          От: Живот на последния етаж

          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
          По-практичния въпрос е защо в България там са най-евтините?.Като прочетеш темата , смятам ще разбереш.Както и ще си отговориш, защо ли по белия свят не е така.
          Прочетох цялата тема. За най-евтини не знам, но щом казваш може и да е така. С баща ми правим като има работа инсталации по ново строителство и ми прави впечатление, че 4 от 4 собственици на строителни фирми си оставиха за тях последен етаж, като предварително още проекта на апартамента беше по тяхно желание и имаха пълен избор.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #50
            От: Живот на последния етаж

            Да,обаче си го правят със скъпи материали,защото си е за тях,а не за продан!Имам приятел който строи блокове в Германия,и досега съм говорил с него,и мнението му е че в БГ никой не спазва предписанията за материали по покриви,изолации и т.н,или ако не е никой,то поне много малко!Затова трябва мноооооооооого да се внимава!Ако се стигне до сделка,ще има и обследване с инфрачервена камера задължително!!!
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #51
              От: Живот на последния етаж

              Не се пали толкова на топлоизолацията, лошата такава намалява комфорта, увеличава режийните и др. под. Лесно (относително разбира се) се прави, допълва, ремонтира.
              Зле изпълнената хидроизолация и изобщо мероприятия по защита на покрива - прави жилището негодно!
              За да се пригодят подпокривните пространства за жилищни, покривите се правят изключително сложни - то са преходи от скат в скат, то са улами, то се редуват наклонени скатове с елементи на плосък покрив и какви ли не "еквилибристики". А това вече са принципно присъщи положения и не става въпрос за качество на вложените материали, или прецизност на изпълнението.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Живот на последния етаж

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Прочетох цялата тема. За най-евтини не знам, но щом казваш може и да е така. С баща ми правим като има работа инсталации по ново строителство и ми прави впечатление, че 4 от 4 собственици на строителни фирми си оставиха за тях последен етаж, като предварително още проекта на апартамента беше по тяхно желание и имаха пълен избор.
                Разбирам ти впечатлението от частните случаи, но исках да ти кажа,че иначе хубавата идея за жилище най-отгоре, обикновено тук е опропастена още на ниво проект, да не говорим за изпълнение и контрол.И колегата jouzzin е напълно прав с това долу:
                Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                Да,обаче си го правят със скъпи материали,защото си е за тях,а не за продан!Имам приятел който строи блокове в Германия,и досега съм говорил с него,и мнението му е че в БГ никой не спазва предписанията за материали по покриви,изолации и т.н,или ако не е никой,то поне много малко!Затова трябва мноооооооооого да се внимава!Ако се стигне до сделка,ще има и обследване с инфрачервена камера задължително!!!

                Коментар


                • #53
                  От: Живот на последния етаж

                  Един приятел живее на последния етаж и ми каза че постоянно някакъв възрастен човек има няма сутринта лупне едно гюле..
                  Появиха им се също така и течове, но не знам това си е твое решение аз само споделям мнение,..

                  Коментар


                  • #54
                    От: Живот на последния етаж

                    Прави сте за качеството. Нямам намерение да се заяждам или нещо подобно. Вкъщи всички външни стени са скосени, няма от какво да се притесняваш. Проблем както казах имахме и сега имаме но много по-малко с конденс. Важно е да имаш изолация на плочата отгоре под покрива.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Живот на последния етаж

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Разбирам ти впечатлението от частните случаи, но исках да ти кажа,че иначе хубавата идея за жилище най-отгоре, обикновено тук е опропастена още на ниво проект, да не говорим за изпълнение и контрол.И колегата jouzzin е напълно прав с това долу:
                      Айде стига с това"тук всичко е опропастено"."Няма добри проектанти ,няма добри строители,няма добри материали,няма контрол"."Ние как строяхме едно време".
                      Глупости на търкалета.
                      Постоянно ходя по нови обекти и повечето от тях са много добре изпълнени.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Живот на последния етаж

                        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                        Айде стига с това"тук всичко е опропастено"."Няма добри проектанти ,няма добри строители,няма добри материали,няма контрол"."Ние как строяхме едно време".
                        Глупости на търкалета.
                        Постоянно ходя по нови обекти и повечето от тях са много добре изпълнени.
                        Написах "обикновено" е опропастено адекватното проектиране и изпълнение на СМР за жилище на последен етаж.Затова и са по-евтини, и купувачите с право ги е страх.
                        Вече писах , че ходим много напоследък по такива проблеми-течове на подпокривни нива.Масово изолациите се компрометират тази зима от големите температурни спадове и последващо омекване .
                        А ти си ходиш къде и за какво, и как преценяваш масовото много добро качество?Понятието "глупости на търкалета" би ли го дефинирал в аспекта на темата?
                        П.с. Ако желаеш, обади се да се видим.Мога да ти предоставя за преглед n-на брой проекти, одобрени и съгласувани от надзори, общински органи, и пр.На каквито пожелаеш сгради.Няма да откриеш нито един работещ, измислен детайл за изолации в тях.Винаги се налага изпълнителя и доставчика да го мислят и после обясняват на проектанта,за когото остава да го впише в заповедната книга.Съвсем друга е темата дали могат да го измислят. Пресен пример си имам от вчера.А ти ми донеси проекти с такива детайли.Хм?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Живот на последния етаж

                          Докато следвах и 2 3 години след това,успоредно с моята работа се занимавах и с В и К инсталации!Там ми е силата,и трябва да ви кажа че ако изпълнението на изолациите по обектите е като на част В и К то си е за плашене.Виждал съм такива неща,че просто ме е страх като минавам покрай някои сгради-прекъснати колони,пресечени плочи,тръби минаващи през средата на хола,течове заради работа с калпави инструменти и т.н!И повечето колеги носиха отговорност и гаранция за работата си до момента в който не си вземат парите и не напуснат обекта! Е затова имам право да се притеснявам,а аз направо изпадам в ужас че мога такава греда да си набия.......
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #58
                            От: Живот на последния етаж

                            Ето и моя случай - живея от 2 години на последен 5 етаж. Нова сграда (3 г), покрива отгоре е равен, двете стаи са със скосяване, само хола е с френски прозорци. Покрива е покрит с това което колегите наричат битумни керемиди - кафяв цвят. Хола и детската стая са югоизточно изложение, спалнята е северозапад. Цялата покривна конструкция е плоча, няма дървена конструкция.
                            За 2 години ползване мога да кажа че явно сме уцелили добър строител в София. Имаше 2-3 теча първата година по покрива, но го оправиха веднага след обаждане (за късмет течовете бяха над стълбищните части, не над нашия апартамент).
                            През лятото наистина е топличко, но нищо фатално. Наклонените прозорци на 2-те стаи са Велукс и сложихме плътни щори, които помагат, но не спират съвсем жегата. Ако сложим и външен сенник на прозорците ще се подобри положението, но и така става.
                            На хола сме сложили пак щори, защото до 13-14 часа влиза слънце и през лятото е жега (но и на по-долен етаж да сме пак ще е същото).
                            Явно има добра термоизолация на покрива, защото наистина не е нещо фатално през лятото ....

                            Преди да мина към условията през зимата да уточня, че още първата година сложихме 1 соларен панел на покрива. Панела загрява 150 л бойлер и после загрятата вода влиза в газов котел. Отоплението и топлата вода стават през газовия котел (на природен газ). Та "соларната" вода всъщност ми спестява разхода за подгряване на вода за миене, къпане и т.н. През лятото солара загрява водата до 70 градуса, а през зимата в ясно време до 40 градуса.
                            Реално газовия котел се използва почти само за отопление.

                            И тук да кажа сега за условията през зимата. Понеже хола и детската стая са с югоизточно изложение, са много топли. По-студено е през зимата само в спалнята, която е северозападна. Явно обаче наистина сме уцелили читав строител, защото въпреки че сме на последен етаж явно има достатъчно топлоизолация и е топло.
                            Да уточня, че газовия котел заради солара съм го нагласил да ми държи 20 градуса за топла вода (това му е минимума), а за радиаторите ми поддържа 40-45 градуса. Вярно, радиаторите не са горещи на пипане, а само топли, но и ние не се разхождаме в къщи по тениски зимата. В стаите си е постоянно 20-21 градуса. Все пак са югоизточни! В най-студените зимни дни наскоро увеличих радиаторите до 50 градуса.
                            И тук идва интересното - през цялата зима сметките ми за газ са около 10 -15 лв за 85 м2.

                            Като започна тия дни топенето на снега се качих горе да погледна дали няма поражения от студовете и леда, но се оказа че всичко е наред. Това е след 3 зими обитаване.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Живот на последния етаж

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Бягай далеч от последния етаж! Освен, ако не си готов за собственна сметка да се бориш с течовете, другите проблеми се понасят.
                              +1

                              Коментар


                              • #60
                                От: Живот на последния етаж

                                Да дам и моите 5 ст.От 1998,та до сега живея на последен етаж.Най-напред беше в стара кооперация - мансарда/мезонет със югозападно изложение и никакви по-специални изолации.Спалнята на втория етаж - между мен и небето само бетонна плоча и керемиди.Благодарение на изложението,лятото си беше доста горещо,но през зимата не е имало проблем със студа.После се преместих в друг подобен в същата кооперация, но със източно изложение - лятото беше по-добре, но зимата по-студено.Нямаше асансьор - 6-ти етаж, за 3 месеца свикнах и
                                не ми пукаше,ако трябва и по 10 пъти да слизам долу.
                                Сега сме в нова ( 3г.)кооперация на 5-ти ,последен етаж.Хола е скосен малко,спалнята не е.Изложението-Югозапад.Не е имало течове , само проблема е като се нанесеш, докато го отоплиш в началото.Ние влязохме през ноември 2009г и до Януари се усещаше,че мястото е било необитаемо.Обаче дограмата е жестока - през зимата,само от слънцегреенето, температурата в хола достига 19-20 градуса.През лятото пускам щорите и всичко е ОК.
                                Преживявал съм и земетресение на старото място - от 6 етаж се слиза за минута и малко без много зор.
                                На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X