Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот на последния етаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Живот на последния етаж

    Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
    Битумните керемиди не са евтини(ако са качествени),Тук става въпрос наистина за най-евтиния и най-некачествен (според мен) материал ОНДОЛИН.Ако колегата казва ондолин на битумните керемиди,нещата не са толкова зле.
    Ондулин, Бердолин - ако щеш - Изола Петров, са търговски марки. Въпросните производители могат да имат в листата си и битумни керемиди и въпросните пластмасови покривни пана, които ти имаш предвид. В предходните мнения от темата, става въпрос за битумни керемиди. И да, паната все пак са по-доброто.

    Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
    ...Не мога да се съглася,че апартамента е със статут на слкадово помещение...
    Разбира се, че не е складово помещение - особено пък по официален статут. Става въпрос, че в тази част от сградата, най-удачно е да се разполагат подобни и дори да е оформена като жилищна - то това са "друга" категория жилища. Много добре е, че на теб ти харесва, това обаче не променя обстоятелството, че стойността трябва да е съобразена с обективността - това е смисълът на препоръката ми.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: Живот на последния етаж

      Davc,съгласен съм с теб,но тук ситуацията с имотите е страшна!Продават се какви ли не неща,с какво ли не изложение и статут и единственото което определя цената е местоположението на имота!От там нататък в зависимост от етажност и разните му други там параметри цената варира съвсем малко!Основното е местоположението!Наистина,цената която ми искат за този имот е доста добра за района в който се намира!Но все пак да не забравяме скосовете...!При започването на търсенето ми бях изключил първи и последен етаж,но се оказа че такива апартаменти са почти на последен етаж!Или са на безбожни цени!Но...в БГ е така...
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #33
        От: Живот на последния етаж

        Това не са апартаменти, а ателиета. Височината също обикновено им е по-малка. Около 2,20-2,25м.

        Коментар


        • #34
          От: Живот на последния етаж

          Това е въпросния Ондулин.
          http://www.youtube.com/watch?v=ZqqNc...eature=related

          Той няма нищо общо с пласмаса(поне първите две три години) и с Изола Петров(не знам те да произвеждат такъв).
          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
          (А1+)
          О877ООО98О

          Коментар


          • #35
            От: Живот на последния етаж

            Аааааааааа не не!С това съм си покрил сайванта на село!Е то ако е с тия плоскости никога няма да му обърна внимание даже!Толкова разбирам!Височината си е съвсен нормална-2.70 е мисля!
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #36
              От: Живот на последния етаж

              Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
              Това е въпросния Ондулин.
              http://www.youtube.com/watch?v=ZqqNc...eature=related

              Той няма нищо общо с пласмаса(поне първите две три години) и с Изола Петров(не знам те да произвеждат такъв).
              Koлега davc ти го е казал, ондулин е френска марка и е станало нарицателно за леките покривни материали, както и JEEP за джипките.
              http://www.onduline.com/bg/ май не требваше да го поствам това.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #37
                От: Живот на последния етаж

                Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                ...........И моля те кажи ми кое е термомост ....!
                Термомостовете са най-грубо казано проводниците на топлина/студ по тавана,ограждащите елементи, или дограмата.Има и специални апаратури за тяхното изследване.Но не е нещо конкретно.Обикновено се получават при най-лошите изолатори-слабо защитени бетонови елементи, недобро уплътнение с покривната топлоизолация, пропуски при защитата на дограма отвън ,некачествени профили на дограмите и т.н.На практика вече ти казах как и с кого да постъпиш.
                Битумни керемиди има най-различни-от такива , с посипка която пада в олуците , до такива с по-голяма дълготрайност от всичко за което се сетиш.Няма полза да се теоретизира и обсъждат всякакви хипотетични варианти.За теб важно е какво е положението конкретно на въпросния имот.По това което писа до момента, смятам че имаш нужда от компетентно съдействие при огледите и преценките.И ако не е суперспешно , най-добре изчакай до пролетта, да видите многото цикли замръзване-размръзване как са повлияли и да има възможност да се огледа навсякъде.Полезна практика е купувача да си повика специалист, да открият недостатъците и да ги остойностят,след което се преговаря с продавача-кой и какво прави.Преглеждат се договори, проекти и т.н.,после замазки, стени, тавани,готовност за боя ,прозвъняване на инсталации-с две думи да се установи какво те очаква после теб.Като при покупка на автомобил,само че тук недоглежданията може да ти излязат няколко автомобила

                Коментар


                • #38
                  От: Живот на последния етаж

                  Не разбирам, защо сте се хвърлили всички срещу ондулина. Ако е монтиран правилно на съответните му скари и конструкции, дава мноооого по-добра изолация от простите битумни керемиди (грозни, поне според мен), налепени върху дървен покрив.
                  Друг е въпросът, ако не е монтиран както трябва, а е доста вероятно.
                  Нямам наблюдения, да става на пластмаса след една-две години, нито да има някакво стареене.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Живот на последния етаж

                    Най-добре поискай копие от енергийният паспорт на сградата преди сделката и си намери добър строителен специалист, и най-добре от някоя надзорна фирма да е този човек, а ако няма такъв паспорт бягай по-бързо оттам, иначе като материал колкото и да са спазени технологичните изисквания при монтажа няма да имаш никакви ядове 10-12 години оттам нататъка всяка една ти е "подарена".
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Живот на последния етаж

                      Искай техническия паспорт. Там има всичко.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Живот на последния етаж

                        Имаме колега във форума който може да ти изпрати хора за да снимат с термокамери и да направят анализ за течове,термомостове...
                        Съветът ми е да си ги наемеш и да обходиш с тях всички избрани апартаменти.
                        Цената която ще платиш за услугата е смешна сравнена с най-дребният проблем(ремонт) който те чака в последствие.
                        Разгледай това:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108710
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #42
                          От: Живот на последния етаж

                          Началото на другата седмица ще правим следващ оглед,и тогава ще ги поискам,ама да видим дали ще ми ги предоставят!Това с IR изследването не се бях сещал!Писах вече на колегата,само да видим дали ще откликнат за Варна!
                          Последно редактирано от jouzzin; 09-02-12, 21:00.
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #43
                            От: Живот на последния етаж

                            Колега, баджанака и балдъзата в момента живеят на последен етаж (5-ти) в кооперация ново строителство. Лятото в апартамента не се стои от жега, а сега не могат да го стоплят. Покрива е плоча и битум, слагаха и изолация отвъре, но няма спасение. Повярвай, каквото и да правиш, голямо дърво ще ядеш с отоплението и охлаждането.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              От: Живот на последния етаж

                              Бре я кажи цената за кв.м., че иначе всички съвети са безпредметни. Ако е под 500 Евро - ти си.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Живот на последния етаж

                                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                                Искай техническия паспорт. Там има всичко.
                                http://www.mrrb.government.bg/index....&type=7&id=320
                                http://www.gasflowbg.com/docs_sait/N5TPS.doc

                                Ето ги документите.И да ги има , това ли е всичко?Жокери:
                                -някой участвал ли е в съставяне на строителна документация-т.е. какво се случва на практика?
                                -някой разглеждал ли е проекти за нова сграда и да се чуди къде са детайлите за "тънките работи"-именно тези които създават проблемите?
                                -и още един-въобще нормите за проектиране покриват ли експлоатационните потребности-специално за топлоизолации?
                                Сега разгледайте пак документите и си отговорете каква сигурност получавате само с тях...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X