Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот на последния етаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Живот на последния етаж

    Живота на последния етаж може да е от едната до другата крайност.Зависи от конкретното жилище и прилежащите му изолации от всякакъв тип и дограми.Това ,че е ново строителство и че в момента няма проблем, не означава че след 1,2 години няма да е така.Последно време тичам и по точно такива проблеми в сгради завършени преди преди 1 до 5 години.Отделно няма как да прецениш свойствата на топлоизолацията в реално ползване.Преди да вземеш решение, предлагам:
    -Разглеждане на проекта в часта си изолации.
    -Проверка на място доколкото е възможно, дали проекта е изпълнен.
    -Преценка за достатъчноста на топлоизолацията в покривния детайл и ограждащите елементи и евентуално ресурс за полагане на допълнителна.
    -Оглед визуален на покрива,когато е възможно.
    -Преценка на дограмата, като свойства , обков, уплътнители.
    -Внимателен оглед на терасите-фуги и т.н.Изолирани ли са термомостовете.
    Отделно оглед на вътрешните СМР и проверка на инсталации.
    Всичко това със строителен специалист.
    Всички тези фактори, повлияват и на преговорите с продавача.

    И ако вземеш решение за покупка, задължително застраховка на имота!
    Успех!

    Коментар


    • #17
      От: Живот на последния етаж

      Ами над мен няма тавански помещения!Има скосове!Кооперацията е "Т" образна и аз съм на последния етаж в основата на "Т" то!над спялнята ми има апартамент и тераса,а над детските и дневната е покрива!Покрива е eй така: /--\ под единия скос са спалните а от другата страна е тераса,която е с идеята да се усвои и дневната да стане доста прилично голяма!Тераси има 2,и над дневната още една голама,където обаче ще са слънчевите колектори!И пак там ще остане масто за една масичка!
      Колега ALEKS_Z,гледам че си запознат със изолации ,покриви и т.н!Кажи ми моля те мойе ли на вече съществуващи изолации над плочата да сложа някакви от вътре в стаята,и кое е най-добро!И моля те кажи ми кое е термомост и как изглежда когато е изолиран!
      Дограмата в апартамента беше някаква хубава марка-т.е не е от най-евтината , капандурите са Велукс-5 бр.Ще попитам за всичко това!
      А за перденцата,тази сутрин в къщи се разрази лют спор за това има ли или няма пердета на капандурите,така че снимките ще ми помогнат да спечеля един бас....!
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #18
        От: Живот на последния етаж

        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
        Аз живея в момента (от 12 години) на последния 6-ти етаж на стар жилищен блок строен 1968 година. Преди това живеех на 2-ри етаж на подобен блок строен 1975 г.
        За нищо на света не бих се върнал един етаж по-надолу.
        Плюсове:
        + никой не ти тропа отгоре. Дори нашия асансьор не го чувам (от 1968 г.)
        + никой не си тупа пътеките и килимите отгоре
        + никой не ти плюе семки на терасата, или хвърля фасове
        + когато протече покрива - можеш да си го оправиш сам веднага въпреки, че ти ще го платиш. Ако си на по-долен етаж и протече на комшията банята или кухнята - няма как да го накараш, ще си скъсате нервите.
        + няма кой да те наводни (ако има теч, пак е в твоите ръце)

        Минуси:
        - лятото жега
        - зимата студено (ама зависи от изолациите, при мен е топло)
        - мъкнене на багаж при развален асансьор
        - по-проблемна евакуация при земетресение, пожар
        Колегата добре ти ги е изброил!
        И аз живея на последния етаж от 5 години! До сега проблеми не съм имал! Прецени си лично за теб кое е повече плюсовете или минусите!
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #19
          От: Живот на последния етаж

          Нашите не са капандури,така че не ти помагам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15122009161.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5345969
          Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

          Коментар


          • #20
            От: Живот на последния етаж

            Гледай хубаво, защото ако изтеглиш "късата клечка" ще си правиш такива улуци, като от снимката. Можеш и цвят да подбереш-да е в тон с перденцата.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              От: Живот на последния етаж

              Приятелю, това за което говориш не е последен етаж! Последният етаж, си е етаж като всички други, просто над него повече няма, но има покривна конструкция и подпокривно пространство. Това пространство може да е складово, сервизно, може и жилищно. Е точно такова нещо си напът да придобиеш (ако не си го купил вече) - подпокривно пространство, пригодено за жилищно и това, че е масова практика и стандарт в последно време, изобщо не променя същността на нещата. Лично моето мнение е, че ако цената му е повече от две трети на средната за останалите помещения в сградата - изобщо не си заслужава...
              Всичко се прави, като няма изолация се слага, като не е достатъчна се допълва. Евентуални течове се отстраняват ит. н. и т. н. Но всичко това струва пари и още какво ли не.

              п п Аз живея на последен етаж (четвърти) но нормален етаж и над мен има нормална четирискатна покривна к-ция. Въпреки това, в момента си имам проблем с теч.
              Последно редактирано от davc; 09-02-12, 15:18.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Живот на последния етаж

                Колега, мен най-много ме притеснява Ондолина.Не е от най издръжливите.Строителя е спестил някой лев от това,дано не е спестил и от много други.
                Успех.
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • #23
                  От: Живот на последния етаж

                  Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                  Колега, мен най-много ме притеснява Ондолина.Не е от най издръжливите.Строителя е спестил някой лев от това,дано не е спестил и от много други.
                  Успех.
                  Да, по отделни елементи може да се съди за цялостното ниво на изпълнение, а също и за нещата, които не се виждат. Битумните керемиди са най-евтиното възможно покривно покритие! Правете сметка и вадете изводи...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Живот на последния етаж

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Да, по отделни елементи може да се съди за цялостното ниво на изпълнение, а също и за нещата, които не се виждат. Битумните керемиди са най-евтиното възможно покривно покритие! Правете сметка и вадете изводи...
                    Битумните керемиди не са евтини(ако са качествени),Тук става въпрос наистина за най-евтиния и най-некачествен (според мен) материал ОНДОЛИН.Ако колегата казва ондолин на битумните керемиди,нещата не са толкова зле.
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • #25
                      От: Живот на последния етаж

                      За съжаление съм лаик на темата с покривите,т.е Ондулин наричам битумните керемиди!В моя случай са едни зелени такива!Ами да ви кажа от доста време тъся жилище с определени параметри,гледах какво ли не,и за сега това е най-доброто което съм намерил,с изключение на тези скосове в 2 те детски!Не мога да се съглася,че апартамента е със статут на слкадово помещение,защото все пак не всички стаи са със скосове!А за качеството на строителството мога да кажа,че е на добро ниво,като си има в предвид какви неща съм виждал,няма гипскартон,всичко си е на замаски и шпакловки и т.н!Уверяваха ме че са спазвани всякакви изисквания за топло и худро изолции и т.н!Не мога да се реша да го взема само заради проблема със топлото и студеното:-)!
                      А как да позная ОНДОЛИН-а и качествените битумни керемиди!?
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #26
                        От: Живот на последния етаж

                        за керемидите - всеки които продава защитава тях.
                        Зелени са - защото цената им е от средната. Мисля че в Бургас бяха 12-13 лв.
                        Къщата ми е с битумни керемиди сини на цвят - цената е 18.
                        Мисля че няма да имаш теч, но все пак кой и как ги е слагал.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Живот на последния етаж

                          [QUOTE=jouzzin;17
                          А как да позная ОНДОЛИН-а и качествените битумни керемиди!?[/QUOTE]


                          Колега най-евтините битумни керемиди са в пъти по добри от ондолина.Те нямат нищо общо,не може да ги сбъркаш.Ондолинът е вилнообразен,битумните керемиди са равни.
                          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                          (А1+)
                          О877ООО98О

                          Коментар


                          • #28
                            От: Живот на последния етаж

                            +1

                            Коментар


                            • #29
                              От: Живот на последния етаж

                              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                              Аз живея в момента (от 12 години) на последния 6-ти етаж на стар жилищен блок строен 1968 година. Преди това живеех на 2-ри етаж на подобен блок строен 1975 г.
                              За нищо на света не бих се върнал един етаж по-надолу.
                              Плюсове:
                              + никой не ти тропа отгоре. Дори нашия асансьор не го чувам (от 1968 г.)
                              + никой не си тупа пътеките и килимите отгоре
                              + никой не ти плюе семки на терасата, или хвърля фасове
                              + когато протече покрива - можеш да си го оправиш сам веднага въпреки, че ти ще го платиш. Ако си на по-долен етаж и протече на комшията банята или кухнята - няма как да го накараш, ще си скъсате нервите.
                              + няма кой да те наводни (ако има теч, пак е в твоите ръце)

                              Минуси:
                              - лятото жега
                              - зимата студено (ама зависи от изолациите, при мен е топло)
                              - мъкнене на багаж при развален асансьор
                              - по-проблемна евакуация при земетресение, пожар
                              +1. от 1975.г. живея на 11-последен етаж!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #30
                                От: Живот на последния етаж

                                E...Поолекна ми малко-не са вълнообразни-плоски са!Скоро ще имам снимки и ще пусна някоя!Сега във Варна бяха едни валежи,снегове,топене и т.н и няма грам теч никъде!Обаче не мога да преценя за топлото и студеното!То е -12 навън,и като духне....!Ужас!А сградата не е живяно и никой никъде не топли!!!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X