Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж "Вежен" на задния мост :) ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокаж "Вежен" на задния мост :) ;)

    Колеги, от вчера съм с т.нар. блокаж "Вежен" на задния диф и мога да кажа, че разликата в проходимостта е огромна! Само да видим колко ще издържат заварките. Сега в снега няма проблеми, но на сухо ще е трудно. Притеснява ме единствено да не повредя раздатката заради повишеното натоварване. Как мислите, има ли опасност за нея?
    Land Rover Discovery 200TDI

  • #2
    От: Блокаж "Вежен" на задния мост

    А какво породи тази така добре обмислена постъпка?

    Коментар


    • #3
      От: Блокаж "Вежен" на задния мост

      Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
      А какво породи тази така добре обмислена постъпка?
      Кръвопреливане от донор,собственик на БМВ 3-та серия .Простете за оффтопика.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        От: Блокаж "Вежен" на задния мост

        Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
        Колеги, от вчера съм с т.нар. блокаж "Вежен" на задния диф и мога да кажа, че разликата в проходимостта е огромна! Само да видим колко ще издържат заварките. Сега в снега няма проблеми, но на сухо ще е трудно. Притеснява ме единствено да не повредя раздатката заради повишеното натоварване. Как мислите, има ли опасност за нея?
        Сваля ли диф-а или отвори прозорче в кожуха с оксижен?
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Блокаж "Вежен" на задния мост

          Ако си ползваш колата за селски екшън из преспите, защо не?! Но ако ти е колата за всеки ден това си е...

          Коментар


          • #6
            От: Блокаж "Вежен" на задния мост

            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
            А какво породи тази така добре обмислена постъпка?
            Поредното чупене на оста на сателитите. От това пак ми се изрониха сателитите и планетите, но короната и пиньона останаха незасегнати. Затова реших да заваря карантиите и да го карам така на снега, докато не се стопи, а после ще си сложа нормален диф, като се пооправи времето. Или ще чакам един приятел да ми намери някакво LSD втора ръка от Англия, каза, че ще може. Или поне касета с 4 сателита.
            Land Rover Discovery 200TDI

            Коментар


            • #7
              От: Блокаж "Вежен" на задния мост

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Сваля ли диф-а или отвори прозорче в кожуха с оксижен?
              Оооо, само сваляне и заварки първо между планетите и сателитите, а после - всяко зъбно колело към касетата. То упражнението "сваляне на заден диференциал вече го нямам за нищо" - за няма и половин час е вън
              Land Rover Discovery 200TDI

              Коментар


              • #8
                От: Блокаж "Вежен" на задния мост

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                Кръвопреливане от донор,собственик на БМВ 3-та серия .Простете за оффтопика.
                Не те разбрах, колега.
                Land Rover Discovery 200TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Блокаж "Вежен" на задния мост

                  Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
                  Не те разбрах, колега.
                  Опит за шега,колега-бедняшки вариянт на т.нар "шпер диференциял",при собствениците на БМВ,да могат по-добре да "дрифтят".
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокаж "Вежен" на задния мост

                    Първоначално публикуван от scaramouche Преглед на мнение
                    Ако си ползваш колата за селски екшън из преспите, защо не?! Но ако ти е колата за всеки ден това си е...
                    В момента се ползва и за това, макар че звучи малко грубичко, надявам се да няма лоша умисъл. Кара се всеки ден градско, но на снега няма проблем, върви екстра. А иначе съм виждал доста джипки - и УАЗ, и Витари, и Самураи, със заварен заден диф, които се карат и на сухо, и по асфалт така, че и по състезанията, пък издържат. Е, да, по-леки са от Диското, но пък явно заварката на дифа не е толкова фатален ход. Не знам как точно ще подейства на Диското. Ако има колеги, които са експериментирали с това на Диско, моля да кажат какъв е резултатът (освен увеличаване радиуса на завой).
                    Land Rover Discovery 200TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокаж "Вежен" на задния мост

                      Заваряй и карай - аз така карах 2 годино. На асвалта и на сух път малко трудно се завива ама като внимаваш..........
                      TLC 73 4.2-TD
                      Автоматик
                      Тел.0887859269

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокаж "Вежен" на задния мост

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Опит за шега,колега-бедняшки вариянт на т.нар "шпер диференциял",при собствениците на БМВ,да могат по-добре да "дрифтят".

                        Аха, ясно Е, на мен дрифта не ми е цел, въпреки, че се получава, като понагазя газта
                        Land Rover Discovery 200TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Блокаж "Вежен" на задния мост

                          Първоначално публикуван от karosa Преглед на мнение
                          Заваряй и карай - аз така карах 2 годино. На асвалта и на сух път малко трудно се завива ама като внимаваш..........
                          Ама диско ли? А иначе за завиването, то и на снега се усеща, че по-трудно завива
                          Land Rover Discovery 200TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Блокаж "Вежен" на задния мост

                            Каквото и да се счупи в тоя мост няма грижи, важно е електрожена да работи!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X