Обява

Свий
Няма добавени обяви.

за или против червената нафта

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: за или против червената нафта

    Първоначално публикуван от SLAKO Преглед на мнение
    мерси за инфото. Значи да карам и да не се притеснявам. Аз за всеки случаи като ми падне такава нафта си слагам и добавка.
    Ако не ти харесва дай да я сипя при олиото ще му дойде добре
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

    Коментар


    • #17
      От: за или против червената нафта

      Не би трябвало да се кара с такава. Просто после ни е на всички на Гъза, щото е безакцизна, а не безплатна. Не изгарям от кеф, като зареждам на бензиностанция, ама смятам, че така е редно. Не вярвам да съм единствения Тъпак.
      п.с. Ааа. И стига се хвалихте от къде и какво намирате (било червена нафта, трансформаторно масло или нещо друго). Да не стане после олеле, като с ГТП-тата примерно.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        От: за или против червената нафта

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Не би трябвало да се кара с такава. Просто после ни е на всички на Гъза, щото е безакцизна, а не безплатна. Не изгарям от кеф, като зареждам на бензиностанция, ама смятам, че така е редно. Не вярвам да съм единствения Тъпак.
        Не си единствения тъпак бе колега. Но си от малцината, които вярват , че родната държава т.е. правителство т.е. Дянков и компания разпределят правилно и безкористно прибраните от теб левчета акциз. Впрочем има начислен акциз и върху червената нафта но е 50лв/т., а не 650лв/т. защото презумпцията е че ще се ползва за отопление а не за МПС. Някаква ЕС логика.

        Колкото до качеството на нафтата - то е такова каквото е поръчано от базата. Има си съвсем чисто ДГ със сяра под 0.1% има и такова с по-високо до около 0.5%. Няма как да се различи на пипане и гледане. Трябва анализ. Разликата обаче идва само за най-модерните дизели с филтри за фини частици и т.н. останалите би трябвало да си ги хапват без проблем защото, когато са конструирани не е имало стандарт Евро5 - 0.1% сяра.

        Наказания за ползването на червена нафта има предвидени и в нашия закон. Двойният размер на дължимия акциз но не по-малко от 1000лв. Друг е въпроса , че никой не рови в резервоарите за сега. Поел съм обещание да уведомя във форума ако започнат акции. Толкова от мен.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          От: за или против червената нафта

          Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
          Не разбирам точно какво ме питаш колега но е точно така,даже и е по тежка тоест относителното тегло на нормалната по спомени май беше 0,79 а тази е поне 0,83,но отдавна не сам в тази област и не претендирам ,че цифрите са абсолютно точни.
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=134583
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #20
            От: за или против червената нафта

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            Не би трябвало да се кара с такава. Просто после ни е на всички на Гъза, щото е безакцизна, а не безплатна. Не изгарям от кеф, като зареждам на бензиностанция, ама смятам, че така е редно. Не вярвам да съм единствения Тъпак.
            п.с. Ааа. И стига се хвалихте от къде и какво намирате (било червена нафта, трансформаторно масло или нещо друго). Да не стане после олеле, като с ГТП-тата примерно.
            Адаш не би трябвало а не съм СЪГЛАСЕН.

            А кажи със 180лв. заплата ти акциза на горивото ли ще гледаш или ще гледаш да сипеш нещо да си закараш детето на доктор.

            Не забравяй че София не е България ако там заплатата ти е 700-1000лв в провинцията е 150-350лв.

            За какви акцизи ми говориш тогава.
            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

            Коментар


            • #21
              От: за или против червената нафта

              Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
              .........А кажи със 180лв. заплата ти акциза на горивото ли ще гледаш или ще гледаш да сипеш нещо да си закараш детето на доктор.

              ..............
              Ааа. Не така! Като не мога да си позволя да карам такъв тип возило, значи няма да карам такова.Ще взема възможно най-икономичното такова, а даже ще го направя и още по-икономично (примерно бензиново на газ (пропан-бутан или метан)). Заплатата ми не е нито 700, нито още по-малко пък 1000. Ама това не е приказка за тук (а даже изобщо не е и тема за разговор). Няма аз да оправя държавата, но каквото зависи от мен ДА ЩЕ ГО НАПРАВЯ. Пък който каквото прецени за себе си. Не ме разбирайте грешно. Ако някой донесе една туба гориво със сигурност няма да го върна, но безакцизна (предвидена за селско стопанство примерно) със сигурност няма да сложа.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: за или против червената нафта

                Ако си сигурен ,че няма кой да те провери,карай и си свиркай. Ако те хванат обаче,трябва да ти дадат едно картонче на което е записан номера на индиката. Това никой не го прави така,че като им го поискаш и им се озъбиш ,те започват да ти оглеждат колата,да те питат ква е хавата и ти пожелават лек път. Всеки ,който индикира нафта ,получава индиката под номер. Абе вратички да се измъкнеш- хиляди. Караш и казваш,че си купил нафтата от Осман на някой ТИР-паркинг. Те пък да докажат,че си я откраднал от от еди къде си? Трябва да изчезнат тонове индикирана нафта,за да започнат проверки в диаметър 30 км от мястото на кражбата. Абе ,я си карай и не се шашкай. Ако има в излишък,се обади.

                Коментар


                • #23
                  От: за или против червената нафта

                  Аз съм виждал само котелно гориво с такъв цвят,и моя познат ме убеждаваше че само котелните нафти са червени като саидер и много сяра има в нея.Ама като за последна спирка автомобили става...

                  Коментар


                  • #24
                    От: за или против червената нафта

                    Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
                    Аз съм виждал само котелно гориво с такъв цвят,и моя познат ме убеждаваше че само котелните нафти са червени като саидер и много сяра има в нея.Ама като за последна спирка автомобили става...
                    Има и зелена,като мента. Всичко е от индиката. Купувал съм в Гърция от селскостопанските машини . Розова и жълта,ама там барнат ли те с такава,веднага си в Солунския затвор. Всичко е на твой риск,а риска е като наркотик. Просто не приемай свръхдоза.

                    Коментар


                    • #25
                      От: за или против червената нафта

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Ако някой донесе една туба гориво със сигурност няма да го върна, но безакцизна (предвидена за селско стопанство примерно) със сигурност няма да сложа.
                      Тая, дето ще ти я донесе, дали няма да е крадена?
                      "Прекален светец и богу не е драг"

                      Коментар


                      • #26
                        От: за или против червената нафта

                        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                        Не устройство а направо ти бъркат с една тел с памук в Гърция. И глобата е 5000 евро е на бензиностанцията от където си заредил 50 000
                        3 пъти са ме проверявали в Гърция .
                        Това е много интересна информация - може ли подробности... С какво МПС си, колко пъти си ходил в Г., та да те проверят 3 пъти... По какъв повод са те спирали - нарушение, случаен приницип...
                        Аз съм ходил поне 15 пъти вкл. до Атина и само веднъж са ме спирали - за проверка на ЛК...

                        Що се отнася до гръцката червена нафта - продава се на колонка по бензиностанциите, цената е малко под 1евро... Аз не съм я пробвал, но познати редовно си сипват. Според мен си е същата нафта, но без акциз и оцветена - основно се продава за отопление... За селскостоп. техника също (предполагам)...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          От: за или против червената нафта

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Тая, дето ще ти я донесе, дали няма да е крадена?
                          "Прекален светец и богу не е драг"
                          Ще се повторя от една друга подобна тема. С това се занимавам в службата /тук/. Следя по GPS цистерните които развозват маркирана нафта от базите до консуматорите. Да не потъне в дън земя. И такава служба има в идиотската дърава.

                          Всеки има право да си купи такова гориво. Не задължително е крадено демек. Но в повечето случаи май е така. Ориентир - цената. Закона /ЗАДС/ предвижда то да се ползва за отопление. Има други цветове индикатори - син - за МВР гранична полиция , зелен за корабно снабдяване.....
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #28
                            От: за или против червената нафта

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Тая, дето ще ти я донесе, дали няма да е крадена?
                            "Прекален светец и богу не е драг"
                            Темата беше за червена нафта. И ДА не съм прекален светец.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: за или против червената нафта

                              Дайте и на мене малко от червената,омръзна ми да карам само на транформаторно масло....
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар


                              • #30
                                От: за или против червената нафта

                                За нашата червена не мога да кажа ,но от Полската сложиш ли веднъж ,няма изчистване на резервоара от индикатора.А глобите са солени и важели за целия Шенген.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X