Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използвате ли в лошо време двойното предване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
    Не е феномен.КУАДРА ДРАЙВ му викат.Има подобно и на Исузо с он деманд раздатка.На Исузо може да се изключва от бутон.При мен не може ,лоста има две позиции-4бързи и 4бавни.А сега чети
    Хитро. Вземи прочети първото мнение. Освен това Full time 4x4 не е постоянно 4х4 в смисъла на българския превод. Щяха да му викат Permanent 4x4 ако беше постоянно. Научи се да се изразяваш.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

      Само когато се налага. А именно, когато паркирам, че има високи коловози. Предпочитам да карам само на задно, че повече се усеща какво се случва, и колко бързо може да се кара. Пък и по-лесно се овладява.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #33
        От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

        Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
        Направо онемях.
        + 1
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #34
          От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

          В лошо време си пускам чистачките ако не се пуснат сами.Чакам да му поникне двойно,до тогава карам на задно само...........

          Тая тема си е за Блясьци
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

            В това отношение Суперсъклетът е много блага работа.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

              Чукчи писател, чукчи не читател

              Та за да не е само спам, макър и цялата тема да е поредния спам по темата, ще вметна много набързо, за мързеливите или бавно зацепващите. Има 2 основни типа раздатки при 4х4. Такава дето и се пуска преден мост и такава дето си е пуснат постоянно. Едната е Part Time, а другата Full Time. Лошото на първата е, че трябва да е хлъзгаво за да не се износва и поврежда като е пуснат предния мост, а лошото на втората е, че това износване и повреждане е сведено до минимум, за да може да стои пуснат постоянно, перманентно ако ще колегата дето се изразява много добре, но все пак се износва и поврежда повече от само заден мост. Има и разни, които са на обратно и се пуска задния мост, с разни виско муфи, има и други лостове и блокажи, но ме мързи да похилядвам неща писани и дъвкани от началото на форума в мнооооого мнооого теми.

              КОЛЕГИ МОЛЯ, НЕКА НЕ ВИ МЪРЗИ, ПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА УПОРИТО И АКО ПО ТОЧНО ТАЯ ТЕМА НИЩО НЕ НАМИРАТЕ, ПИШЕТЕ ТЕМА КАК СЕ ПОЛЗВА ТЪРСАЧКАТА!!!
              Последно редактирано от Насов; 07-02-12, 22:22.

              Коментар


              • #37
                От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                ...Ако бях някой балък да го разкърша с остри маневри да паркирам най-верочтно щях да потроша нещо!
                Тва добиче ми е първата жипка(еле пък парт-тайм) и преди да я подкарам съм питал, разпитвал и...слушал!!!
                Колега то ако от 2 маневри се чупеше тая концепция отдавна нямаше да се произвежда . Повярвай ми много зор трябва за да го счупиш . Ама както сам си написал 1вата ти е затова ти е простено

                А по темата аз хъбовете на пикапа ги изключвам само лятото , а през останалото време дори и в снеговете си играя с малкият лост постоянно (така ме кефи)

                Коментар


                • #38
                  От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                  Явно има доста неясни неща, въпреки главните букви. Quadra Drive, Isuzu On-Demand, както и другите full time изпозлват автоматично включване на предния/задния мост при нужда, било в някакво съотношение, било 50/50. Тъй като определено не съм запознат с всички системи 4х4 ще ми е интересно да разбера коя е с перманентно 4х4.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                    Е, какво и е на темата?! Идеална си е. Що да няма и "Кога се превключват предавките?", като имаше за спускане на неутрална и какво ли още не. Всички тези неща касаят движението, и са от теорията на автомобила. Колко трЕбва да е хлъзгав асфалта, та да се ползва предното на Парттайма? Просто казано, може да се ползва всеки път, когато хлъзгането е ясно осезаемо, при спокойно темпо на каране, и хлъзгавите участъци са достатъчно дълги. Сега ще питате и какво е спокойно темпо на каране... няма да обяснявам. И казах, че може да се ползва, но не е задължително. На мокър асфалт, сцеплението (и респективно силите в трансмисията) може да е сравнимо със сцеплението на някои терени извън пътя, при които се ползва включването на 4х4. Т.е. няма да навреди на трансмисията, но въпреки това да не е подходящо за движение с висока скорост по асфалт, заради някои особености(като недозавиването в завой). С всички тези неща се свиква и тогава може да се шофира безопасно във всеки от режимите, които не биха навредили на трансмисията. И тази теза, че от веднъж на сух асфалт ще се строши нещо е изсмукана от пръстите. Раздатките не са от кашкавал. Прецакват се от системни злоупотреби с тях и то предимно тези с вериги. Повече се износват гумите, повишава се разхода на гориво(заради циркулацията на мощност).Има и естествено износване на частите от трансмисията, та са малко относителни тези неща. На теория трансмисията се оразмерява по максимално сцепление на колелото на сух асфалт. Всички потрошаци по нея обикновенно идват от слагане на по-големи гуми, при ударни натоварвания или вследствие износване(което също може да е различно). И те така...

                    А за глупостите, мога да си призная, че нЕкога в казармата съм шофирал УАЗ(и джип и фургон) с включен преден мост с колкото могат да вдигнат.(и не един път) На единствената широка част от Околовръстното на София тогава, в метеорологични условия като сегашните(чистено-недочистено и хлъзгаво).Фургона вдигаше около 100км/ч(показваше близо 120), а джипката беше по-вървежна но пак до към 120 реални(показваше точно или съвсем малко повече). Тогава бЕх луд, ама ако е за идеята мога да го повторя без страх. Много по-стабилно се държаха с включен преден мост. Лично мнение.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                      Е как каво и е,Русенско един отворен пьт няма,зимата ви е затиснала яко и се пуска тема с това заглавие.

                      Не че не ме кефи де,има база за развитие.

                      Едно време не му мислех много,пия 2-3 и жената трябваше да кара.Тя пали,аз дьрпам малката рьчка на Патрола в крайно задно положение и сьвета беше Гледай да не минеш през някое Тико.И после смях - що не завива много...........щото малко газ даваш.............и никога не ми е минавало през ума на сняг да ги карам на задно примерно.Качване кьм Драгалевци или спускане по уличките там си или на четворка или превземаш козирката на автобусната спирка на крьстовището.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        ..абе, чисто, мръсно, като дойде време за веригата в раздатката, ще разбереш и дължината , и дебелината на х%я, дето си го вкарваш самичък, ама опита се трупа или с четене, или с главата в стената....

                        Недей така, ще ревеш, плащайки, или ще плащаш, ревейки..
                        Така е то и месото е вредно ама го ядеме нали

                        Коментар


                        • #42
                          От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          ... Освен това Full time 4x4 не е постоянно 4х4 в смисъла на българския превод. Щяха да му викат Permanent 4x4 ако беше постоянно. Научи се да се изразяваш.
                          Искаш ли да ми обясниш на какво 4х4 съм като ръгна раздатката на 4Full time?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                            Бе, двойно ... Днеска за 20 километра из София май че 6 пъти включвах понижената, и четири пъти пусках лебедка.
                            Най-тъпото е че всички, и полицаите, изпадат в шок, когато просто спреш, помогнеш, и си тръгнеш. Толко невярващ поглед едно време имаше само в приказката "обран евреин".
                            Ебати света си построихме(((

                            Коментар


                            • #44
                              От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Искаш ли да ми обясниш на какво 4х4 съм като ръгна раздатката на 4Full time?
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Хитро. Вземи прочети първото мнение. Освен това Full time 4x4 не е постоянно 4х4 в смисъла на българския превод. Щяха да му викат Permanent 4x4 ако беше постоянно. Научи се да се изразяваш.
                                Тука леко си се пообъркал! Всеки Full Time режим на задвижване, независимо по какъв начин се блокира раздатката и какво е разпределението между преден и заден мост - говорим за постоянно 4х4! Поне аз не съм чувал за раздатка, която в режим Full Time при сух грунд да разпределя 100% към 0% в полза на задния мост! Винаги има едни проценти отдавани на предния мост, които могат да стигнат и до 100% само на една от гумите при системата Quadra Drive II на Jeep! При Super Select и Selekt Track в режим Full Time разпределението между преден и заден мост е нито повече, нито по-малко 50/50! Е на това ако не му се вика постоянно 4х4, не знам на какво..?!! Що се отнася до това - кога да се включва 4х4 при раздатките Part Time, отговора е много прост - когато задкормилното устройство не може да се оправи само на "задно"!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X