Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключва от скорост в студа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изключва от скорост в студа.

    Няколко сутрини забелязвам, че като реша да потегля изключва задната скорост, а днес ми се случи и през деня след известно време престой.
    По принцип я пускам на неутрал на раздатка и 2-ра да се разбие маслото. Синтетично 75w90 GL4+5 , такова дето Ясен го препоръчваше. Кутията е 5 степенна от проблемните.

    Та въпроса ми е дали може да е от студеното време или просто някой синхронизатор/фиксатор е заминал към великите ловни полета.
    Александър

  • #2
    От: Изключва от скорост в студа.

    Чака те ремонт на скоростна кутия - смяна съответните зъбни колела и други неща, които вече съм забравил. При мене се случи на 5-та скорост и до ремонта трябваше да държа с ръка ск.лост на тази позиция.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Изключва от скорост в студа.

      Я първо провери дали не се е разхлабила гайката която е най-отзад отвън на кутията.Въпреки че е застопорена с предпазна ламаринка понякога се разхлабва и скоростите започват да изключват!

      Коментар


      • #4
        От: Изключва от скорост в студа.

        Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
        Я първо провери дали не се е разхлабила гайката която е най-отзад отвън на кутията.Въпреки че е застопорена с предпазна ламаринка понякога се разхлабва и скоростите започват да изключват!
        При това положение изключва втора,без смъкване на задният капак няма да стане,виж вилката(комбинирана е с пета) на паразитното колело на задна да не е изтъняло,има ги в два вариянта,стоманена и бронзова,втората е проблемна.Ако е здрава,най-вероятно зъбите са износени под ъгъл и изхвърля предавката,подменя се целият набор от три зъбчатки.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Изключва от скорост в студа.

          Чудесно. Това с отварянето ще стане на пролет, ако издържи дотогава. Интересното в случая е, че изключва само когато е студена колата, на паркинга. Като я оставя да се "разджурка" маслото не изключва. В движение не ми е изключвала все още. Вероятно скоро ще започне.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Изключва от скорост в студа.

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Чудесно. Това с отварянето ще стане на пролет, ако издържи дотогава. Интересното в случая е, че изключва само когато е студена колата, на паркинга. Като я оставя да се "разджурка" маслото не изключва. В движение не ми е изключвала все още. Вероятно скоро ще започне.
            Най-вероятно тъй ще стане.
            Саше между другото моята кутия също беше започнала да изключва на задна.
            Причините-точно тези,които спомена колегата Пламен от Силистра.
            Вчера сменихме трите зъбчатки+вилката.
            За сега всичко е нормално.
            Сложих и и нов съединител,че стария даже и за боклука не става.
            Хайде Лека,че днес доста ми дойдоха ремонтите и лягам вече.

            Коментар


            • #7
              От: Изключва от скорост в студа.

              Моята е така от както съм я купил. Винаги когато е студено като тръгна назад от паркинга и по някаква причина отпусна газта и задната изключва. Вече съм и свикнал, но първия път преживях голям стрес. Спомних си навремето баща ми със семейния Москвич 408 с лост на кормилото, как си беше отработил навика да го придържа на първа с изправен десен показалец, докато машината катери баира към лозето. Аз сега правя същото, но с цяла ръка.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #8
                От: Изключва от скорост в студа.

                Виж вилката

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X