Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano I - Проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Terrano I - Проблем

    Здравейте колеги,

    Баща ми си купи Терано I 93 V6 3.0i каса база. Перфектно отвсякъде от Швейцария. Обаче в Италия както си тегли караванката започнало да се дави. При натискане на педала на газта при изпреварване тотален кап..т. Махнал вуздущния филтър и се пооправил малко но си останал проблема.
    Докара го в БГ и започнахме да търсим проблема
    Има си дисплей за самодиагностика тествах го. Показа Дебитомер(МАФ) проблем. Сменихме дебитомера с работещ такъв на 100% сигурен но уви.
    При подаване на рязко газ се чува едно много специфично съскане (фучене) от кутията на въздушния филтър. Не може да се фурсура добре. Имам съмнения за TPS'а на дроселовата клапа също.

    Интересно че от време на време се оправя.

    Ходихе и до Ниссан сервиза в Студентски град и зад София Ленд но от там нищо.

    Дайте идея къде да го караме вече.

    Колата е на 130 хил реални.

    Поздрави и Благодаря предварително!

  • #2
    До: Nissan Terrano I - Проблем

    Най-вероятно смуче въздух някъде от колекторите.Има ли ЕГР?И клапи?Понякога от там,от остта...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Nissan Terrano I - Проблем

      Най вероятно причината е в дебитомера.Нисана може да се тества сам но си трябва специалист.

      Коментар


      • #4
        До: Nissan Terrano I - Проблем

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Най-вероятно смуче въздух някъде от колекторите.Има ли ЕГР?И клапи?Понякога от там,от остта...
        Колега не знам дали има ЕГР но ще прегедам всички вакуми и ще пристегна всичко.

        Коментар


        • #5
          До: Nissan Terrano I - Проблем

          Първоначално публикуван от sariev Преглед на мнение
          Най вероятно причината е в дебитомера.Нисана може да се тества сам но си трябва специалист.
          Мисля че дебитомера може да се изключи като вариант за проблема. Днес са ми донесли още един. Ще пробваме и с него Мерси за мнението.
          Ще си имаме три. Ако на някой му е нужно за проба мога да услужа

          Коментар


          • #6
            До: Nissan Terrano I - Проблем

            Ходихме до Митвас. 140 лв диагнстика оказа се Бензиновара помпа. Прави налягане 1.2 бара от 3. Нова 790 лв. Била е с реголатор на налягането в нея. Дайте идея къде мога да попитам за такава.
            От Сервиза сме много доволни.
            Поздрави

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X