Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за смяна на антифриз Исузу 2.8тд 88г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за смяна на антифриз Исузу 2.8тд 88г.

    Здравейте, искам да сменя антифриза на Трупчо, защото вече е на доста години, а и не знам кога е сменян от предишния собственик. Какъв е реда за смяна на антифриза при този мотор - от къде да източа стария/цялото количество/? и съответно как да налея новия /количество, което събира; от къде се обезвъздушава след наливането системата или си го прави сама и др. подробности ако има за да не прегрея после мотора или да си изгубя парното,което доста често се случва когато се сменя антифриз на автомобил/. Благодаря Ви за отговорите !!!

  • #2
    От: Въпрос за смяна на антифриз Исузу 2.8тд 88г.

    Колега, хубаво си решил да сменяш антифриза, но направи и промивка на охладителната система. Има препарати за целта, само трябва да знаеш дали главата е чугунена или алуминиева. Може да се промие и с вода и оцет в съотношение 1:1, но ако има много ръжда има опасност да избият тапите. Ако можеш да вкарай вода под налягане само в радиаторчето на парното, сменяй посоките вход с изход няколко пъти, то е най-ниската точка и задържа най-много тлак. Слагай антифриз от 14лв нагоре, червен или син. Аз лично съм с червен. В долната част на радиатора трябва да има болт, от който се източва системата, но трябва да извадиш термостата. Би трябвало да се самообезвъздуши, но за всеки случай след наливането на новия антифриз и стартирането на ДВГ-то, пипай радиатора и маркучите дали загряват равномерно.
    Количеството на антифриза е някъде 7-8 литра, но не съм сигурен.
    Последно редактирано от skandi66; 05-02-12, 21:53. Причина: допълнение

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X