Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

    Това е въпросЪТ!!!
    Дилетантско мероприятие, или професионален пейнтбол с елементи на оффроуд?!
    Джипарска разходка, или тактическа игра с пуцание???!!!
    Мисля, че отговора е ясен. Показа го втората Война,
    на която явно бяха в дисинхрон поне половината от участниците...???!!!
    По този(стария)начин, играта все повече ще запада,
    а качеството ще се превръща в недоимък!!!!
    “Войната3” не може да протече така, няма смисъл и развитие...!!!!
    А за да има смисъл и стане международна, някой ден,
    предлагам следното:
    1.Такса за участие( в момента, за Войната3) - 50лв. на участник
    2. Отбор, или група от събрани отбори - мин. 30 човека
    3.Минимум МПС-та, на отбор( високопроходими) - 6бр..
    4. Съдии – мин. 5 човека с адекватен транспорт
    5. Терен- неизвестен до момента на старта
    6. Точки – 2 бр. на отбор.
    7. Периметър- 50-60 кв./км.
    8. Брой отбори – мин. 2-ва
    9. Оперативно време – 6ч.(светли часове)

    Много “грубо нахвърляно” и непрецизирано.
    Но разчитам на вас, за усъвършенстването на състезанието!!!!

  • #2
    До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

    А при толкова голям терен то тогава пак май всичко ще зависи от транспорта на терена - въобще ще се омаловажи ролята на пехотата... според мен би било добре да се помисли за уравновесяване на тези елементи - офроуда и пейнтбола
    May the Force be with You

    Коментар


    • #3
      До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

      Е добре ,ама тия 50 лв. като бариера ли се слагат?
      И като ще ги дадем,дай да видим за какво ?!
      Защото така казана сума ,без да се знае за какво ,си е налагане на финансово ограничение-финансова дискриминация.
      Аз се сещам за какво става въпрос-сериозно отношение към мероприятието/за което съм за/,но дали това е правилния път?!
      Не трябва ли проблемът да се реши на ниво отбори?
      Съгласен съм че таксата за участие трябва да се вдигне ,но не така драстично.
      Ще го платим не е проблем,но после ще тръгнат приказки от рода - някой си пълни гушата.
      Нека се помисли малко ,да се утолят срастите .
      Според мен е наложително едно събиране на цялото оф-пенбол братство/това е вече цял клан/ за взимане на общо решение.
      И без това накрая всички тръгнахме бързо,и победителите не се нарадваха ,и ние не ги поздравихме подобаващо/с по бира/,нека се съберем.
      Густо майна , пътят свърши !!!

      Коментар


      • #4
        До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

        50-60 кв.км ми се вижда излишно. Както всички се убедиха действията се концентрираха около базите, пътищата и важните кръстовища. Моето мнение е, че на сегашния терен спокойно могат да играят 1000 човека. А ние бяхме едва 70
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #5
          До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

          Колеги терена на територията на който се избираха точките онзи ден е с приблизителен размер ~50кв. километра...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

            Моето мнение е, че война на напълно непознат терен ще се превърне в едно лутане ( както се получи с нас на Войната2) или в най-добрия случай в "разузнаване с бой". Шест часа не са достатъчни за извършване на разузнаване, планиране на действията и осъществяване на замисъла. Ще се получи дилетантщина.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #7
              До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

              В МСС на територия от ~1кв. километър 8 човека откриват "скрил" се за около 2 часа пеша, в условия на сложен терен и ходене само пеша. Това е проверено. 50кв. километра не са много за автомобил ако има някакви пътища но в България подобна територия без пътища няма. Все пак едно от основните качества на всяка една "армия" е способността бързо да се ориентира и бързо да предприеме действия...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                Баш пък над Бухово да е голям теренът... От възвишенията се виждаше пушилката на 10 км и се знаеше, къде има движение. Еле пък с разузнаването от моторите. Според мен 40-50 кв. км изобщо не са много за количеството моторизация, боеве имаше доста, а "лутането" при нас беше единствено на 2ра точка и то пеша.

                Коментар


                • #9
                  До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                  Никой не воюва преди да е разузнал терена (във всичките аспекти на това понятие).
                  Тези които са го правили са съжалявали горчиво.
                  Въобще планирането на една операция е много по-дълъг процес от провеждането и.

                  Ако превърнем "Голямата Война 3" в състезание по ориентиране, "пейнтболската" част ще намалее още повече. В миналата война битките бяха по-малко от возенето нагоре-надолу.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                    Нито за "Войната 1" още по-малко за "Войната 2" отбора ни е ходил на тренировки или "разузнаване" на терена... Аз не виждам нужда от каквото и да е предварително разузнаване за да се ориентирам на непознат терен... напротив ще е много реалистично и ще си проличи кой може да се ориентира и кой не... И освен това си мисля че е редно ако има съдийски екип терена въобще да бъде изцяло определен от тях и да не се спират само на Стара планина а да намерят място което да е съвършено непознато и за двата отбора до момента на обявяването...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                      Планиране имаше преди самата война. Ако вие не сте си провели вашето е дръг въпрос. При нас единствените неисвестни бяха самите точки, но те не се различаваха драстично от очакваното. Все пак там релефът и обстановката е еднообразна и не бяхме изненадани от водопади, ледници и т.н. В момента, в който бяха избрани точките вече се знаеше какво конкретно да правим.

                      За малкото бой - лично аз участвах в 4 битки, от които едната беше леш. Общо са издумкани към 30 000 топчета, т.е. средноаритметично доста е играно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                        Да не говорим, че първо трябва да определим приблизителна дата и тогава да мислим нататък.
                        Имайте впредвид, че между 01.10.07 и 30.01.08 е ловния сезон за едър дивеч и е изключително опасно да играем, където и да сенамира терена.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                          За мен пък именно моторизирана част беше най-якото - организация на колоните, мобилност, оперативна гъвкавост и темп, стратегия, все неща, които в една чисто пехотна пуцалка не можем да видим. добавя цял един пласт на играта.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Да не говорим, че първо трябва да определим приблизителна дата и тогава да мислим нататък.
                            Имайте впредвид, че между 01.10.07 и 30.01.08 е ловния сезон за едър дивеч и е изключително опасно да играем, където и да сенамира терена.
                            Този въпрос беше вече обсъждан в друга тема. Ловците в даден района нямат никакви по-особени права тъй че ще е достатъчно предварително да предупредим че ще правим мероприятие за да се съобразяват. Всъщност не сме и длъжни да предупреждаваме но мисля че така е по -коректно...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                              Съботата и неделята ,когато са местните избори ловът ще е забранен.
                              Само като идея ,тогава може да се проведе мероприятието.
                              Густо майна , пътят свърши !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X