Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

    На мен ми се ще, да го съчетаем с купон, например,
    на Цигов чарк, два дена, ако искате и един лек нощен бой,
    може и съчетано с лодки, аз ще ги осигуря, имаме около двайсет!!!
    След боя, песни и танци на народите, а който се напие пръв
    губи лазарета и медсестрите и на другия ден кара само на мускули,
    без кръвна банка...!!!

    Коментар


    • #32
      До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

      Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
      Ами хайде отразете всички предстоящи и 100 % планирани събития, за да видим какво остава свободно.
      Ако това не е 100 % решено или го пратите само хора, не участващи в тези войни - няма проблем да се фиксира Война 3 тогава.
      Какво пречи този поход да го оставите за след месец? Хълмовете ще избягат?
      Колега Тайгър, виждам че си много ентусиазиран по темата, но поне ела да участваш на една Война и тогава се меси "компетентно"...!!!!???

      Коментар


      • #33
        До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        На мен ми се ще, да го съчетаем с купон, например,
        на Цигов чарк, два дена, ако искате и един лек нощен бой,
        може и съчетано с лодки, аз ще ги осигуря, имаме около двайсет!!!
        След боя, песни и танци на народите, а който се напие пръв
        губи лазарета и медсестрите и на другия ден кара само на мускули,
        без кръвна банка...!!!
        Айде да се върнем на въпрос "Кога" и след това да минем на "Къде" и "за колко време".
        Да обсъждаме едно след друго нещата?

        Та съгласни ли сте, че щом не е отразено нещо в календара за 2.09.2007, то не е на 100 % сигурно и тази дата е свободна за Война 3?
        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        Колега Тайгър, виждам че си много ентусиазиран по темата, но поне ела да участваш на една Война и тогава се меси "компетентно"...!!!!???
        "Компетенция" имаме... Ако предпочитате, ще си мълча и няма да се меся в дискусиите ви?

        Коментар


        • #34
          До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

          Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
          Айде да се върнем на въпрос "Кога" и след това да минем на "Къде" и "за колко време".
          Да обсъждаме едно след друго нещата?

          Та съгласни ли сте, че щом не е отразено нещо в календара за 2.09.2007, то не е на 100 % сигурно и тази дата е свободна за Война 3?

          "Компетенция" имаме... Ако предпочитате, ще си мълча и няма да се меся в дискусиите ви?
          Напротив, добре дошло на всяко конструктивно мнение!!!

          Коментар


          • #35
            До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

            Аз смисля следното... терена може да не е много хълмист както беше в Бухово, за да се получи игра. Всякакъв терен може да е подходящ стига да е достатъчно голям, така че двата отбора да не се засекат в първите 20-30 минути. Може да е равнинен, като тук там има и някоя горичка.. дори в равнина може да се получи по-интересна игра, защото всяка по висока точка веднага се превръща в потенцялна цел за наблудателен пункт.
            Отделно според мене всеки играч трябва да има карта на терена в себе си. Дори и без GPS човек би могъл да се орентира- по слънцето ли, с компас ли, просто има перфектната вградена в мозъка орентация ли... това си е негов проблем. Защото на миналата война си пролича веднага как без GPS сме гола вода- като не можеш да обясниш на тея дето те търсят без карта и GPS къде точно се намираш какво правиме... да ви кажа ли какво викаме си Ехо..

            Това със заплащането на играта.. ми хубаво ама за толкова пари какво ще получи човек при игра за един ден.. Офроудърите искат да карат джипове може би в по -голяма част от времето, ама има хора които искат повече да стрелят, а не да се возят..

            Според мене за толкова пари трябва да е поне още един ден отгоре за играта.

            Ако вземе пример от Хамериканците и по точно тея от specialopspaintball.com (дето организираха игра насткоро в Щатите) то дори и да са повече парите сигурно ще се намерят хора, но трябва и предлагането да е добро. Ето например тея Хамериканците, при тях се плаща и то доста (в няколко хиляди долъра на човек), но играта беше разделена на 3 дена като всеки ден се изпълняват вякакви видове мисии в които имаше и такава през ноща със съответното оборудване.. е да ама хората органицираха всичко от спането, яденето, та до безпланто оборудване... за тея пари.

            Коментар


            • #36
              До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

              За карта на терена съм съгласен че би било добре да има във всеки който командва група от примерно 4-5 човека.
              За големината - аз бих предложил терен който да е не по-голям от 10-15 км, да има места където да не може да се мине с джип, но и места където да има смисъл да се минават само с джип - примерно достатъчно големи открити пространства които ако тръгнеш да ги пресичаш пеш да те видят от далече и да се подготвят а ако с с джип да можеш да ги пресечеш за нула време и да се изсипеш в гората
              May the Force be with You

              Коментар


              • #37
                До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                Съгласен съм, че ако отборите останат във същия формат по-малкия терен ще доведе до по-интензивни бойни действия. Терена над Бухово също става, просто трябва да се поограничи. Какъв е смисъла да обхваща периметър до с.Ябланица например , като военните действия са около базите и пътищата?
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #38
                  До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                  Ми, той може да обхваща и до Русе, ама ти сам каза, че боевете стават около базите и около пътя, така че теренът до голяма степен сам се ограничава. Пък, ако някой има да търси нещо в Ябланица, никой не го спира.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    ...
                    Ако превърнем "Голямата Война 3" в състезание по ориентиране, "пейнтболската" част ще намалее още повече. В миналата война битките бяха по-малко от возенето нагоре-надолу.
                    Значи има и други, които мислят като мен, че пейнтболът е бил малко.


                    Пичове, каквото и да решите за Голямата Война 3, искам да кажа, че аз ще участвам. За първи път бях на Голяма Война, хареса ми и пак ще дойда.

                    Такса участие 50 лв. е малко множко, защото е 10-кратно увеличение. Според мен 10-15-20 лв. на човек ще са напълно достатъчни, за да се финансира организацията и съдийството.

                    Аз лично бих предпочел теренът да е малко по-малък, но не защото битките бяха малко, а защото е трудно "лечението" на войските и "ремонта" - впрочем така е по-близо до реалните условия - загубата на войник е дори завинаги.

                    Според мен ако ще играем на терен с подобна големина, няма да е лошо да играем поне 7-8 часа.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                      Тепърва ще уточняваме формата.

                      Таксата я предложиха, гледайки тавана и не я приемам сериозно.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Тепърва ще уточняваме формата.

                        Таксата я предложиха, гледайки тавана и не я приемам сериозно.
                        Обаче, като организатори, имате оборудване, което окончателно е заминало - все пак е хубаво да си покриете и тези разходи, освен организацията и съдийството...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                          Потрошеното и загубено оборудване трябва да се компенсира от наема, а не от таксата. Хората с лични пушки, не са виновни с нищо, че другите имат щети.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                            Здравейте, отново съм на линия. Имам нещо конкретно на ум, ще напиша утре едно подробно предложение за организацията на Голямата война 3, пък Вие ще решите дали Ви харесва.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #44
                              До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                              Мда. Четох, четох ... В лични разговори чух това - онова ... Сърцето ми е преизпълнено със скръб.
                              Говорите не каквото трябва, и най-лошото - не за каквото трябва. Група музиканти спорят за мю-мезони. Някога имаше военно обучение в гимназията, и учебници за това. Почти всички остро се нуждаят да прочетат поне такава книга. За по-напредналите, и служилите в армията е задължително да прочетат Бойния устав и ква да е книга по военна топография. Гпсите са лъскава дрънкулка, със същия успех може да се фетишизира курвиметърът. Също е скъп и изглежда умно. Липсва ви разбирането на местността, какви ти координати ...
                              А нощния бой е работа само за напреднали професионалисти, и не за всеки от тях даже, така че забравете да танцувате Лебедово езеро, преди да можете да ходите между люлките. Пример - за един час нощен танков бой, загубите на механик-водачи са 60%.
                              Прочее, смятам цялата тая идея и двете досегашни игри за изключително постижение. Ръфанията и приказките за зарязване на работата - за морално престъпление. След като вече всички видяха че нещо някакси става, вече спокойно може да започнете от простото крачка по крачка. Без всякакъв ущърб за самочувствието, ИМХО. И без това никой по света не знае как, не може, и не е правил нищо подобно. Армейските спецназове не са в сметката, зад тях стоят други ресурси.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                И без това никой по света не знае как, не може, и не е правил нищо подобно. Армейските спецназове не са в сметката, зад тях стоят други ресурси.
                                http://www.ddayadventurepark.com/

                                http://www.skirmish.com/scenario.html#ion2006

                                Руснаците също не изостават. Така че не може да се каже, че никой не е правил нещо подобно при 4000+ играчи сравнени с нашите ~70...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X