Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

    Аз съм сигурен, че никоя дружинка няма да си отмени ловния излет заради нас. А ние не можем да ги принудим.
    А да се играе в район, където се ловува на едър дивеч е меко казано неразумно. Поразяващата способност на едрите съчми се запазва до 600м., а на куршум от карабина над 2000м.
    Помислете добре!
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #17
      До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

      Първоначално публикуван от e100 Преглед на мнение
      Съботата и неделята ,когато са местните избори ловът ще е забранен.
      Само като идея ,тогава може да се проведе мероприятието.
      Идеална възможност.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #18
        До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

        Аз пък не съм сигурен че някоя местна дружинка ще се осмели да излезе на лов след като е предупредена. Понеже горе цитирания период е времето в което привеждаме и много други мероприятия досега не е имало случай да се срещнем с ловци и да не се разберем. При всички случаи са си тръгвали моментално с едно изключение когато ние решихме да сменим района защото те пък ни предложиха по-добър. На всеки ловец следва да му е ясно че може да ловува само и единствено ако не нарушава закона, няма НИКАКВИ по-особени права в гората и спазва изключително изискванията по закона за КОС. Да не говорим че в момента в който се появим с джиповете ловът се закрива така или иначе - глухи животни в гората няма...

        Не виждам никаква причина да съобразяваме датата с датите на лова. Гората е на всички без оглед ловци, туристи, офроудажии и всякакви други... Всеки който се опита да узурпира това право ще има сериозни проблеми...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

          А мислили ли сте за примерно 2 или 3 дена да е самата война. Да има нощни стрелби или нещо по различно. Поне тия 50 лева да има за какво да ги дадем в крайна сметка. Иначе и аз съм твърдо за да има пак джипове по терена. И да се промени леко сценария на играта, да няма само някакви храсталаци дето трябва да държиме. Имам впредвид примерно една част от играта да е с 1 точка и двата отбора без джипове или превозни средства, а само пеша да се стремят да я контролират първи. И не е необходимо според мен да сме чак на такъв голям терен. То в крайна сметка се получи повече возене отколкото стреляне.
          [FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][SIZE=5][B][URL="http://www.specialopspaintball.com/positions/sm.asp"][IMG]http://www.specialopspaintball.com/positions/images/title_sm.gif[/IMG]
          [/URL][SIZE=2][I]Ние, сме млади ( по душа). Ставаме все повече (луди). Обичаме да се забавляваме. Обичаме пейнтбола. Сами използваме продуктите, който предлагаме и вярваме в тяхното качество. Всички обичаме България и вярваме в уникалността на това място. Обичаме плaнината и морето. Обичаме нощния живот в големите градове. Обичаме да пътуваме. Ние сме ваши приятели. [/I][/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][B]We are woodsball : ) [/B][/COLOR][/FONT][/I][/SIZE]

          Коментар


          • #20
            До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

            Всеки е длъжен да се грижи за сигурността си.
            Добре, да приемем, че те ще сменят района( ако има къде,защото 50кв.км са районите на няколко дружинка). И какво ще стане ако от съседния хълм долети заблуден куршум и удари някой(не дай си боже)?!? Кой ще поеме отговорността за случилото се??
            Куршумът не е топче за пейнтбол и често причинява непоправими щети!
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #21
              До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

              Малки стрелби ,без превоз се провеждат почти всяка седмица,но целта тук е съчетание на двете.А що се отнася до нощни мероприятия /в същия формат/,не мисля че на този етап сме готови за това.Смятам ,че е меко казано рисковано.
              Густо майна , пътят свърши !!!

              Коментар


              • #22
                До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Всеки е длъжен да се грижи за сигурността си.
                Добре, да приемем, че те ще сменят района( ако има къде,защото 50кв.км са районите на няколко дружинка). И какво ще стане ако от съседния хълм долети заблуден куршум и удари някой(не дай си боже)?!? Кой ще поеме отговорността за случилото се??
                Куршумът не е топче за пейнтбол и често причинява непоправими щети!

                Отговорността е ясно на кой е. На който е организирал лов без изрично да се погрижи за абсолютната сигурност на всички и конкретно на ловеца който си е позволил такъв изстрел. Същото важи и за гъбари, туристи и прочие. При вас няма ли някой ловец който да си спомня какво пише в закона? При инцидент с пушка ВИНАГИ е виновен този който е стрелял. В закона ясно е описано че изстрел може да бъде произведен само и единствено ако стрелящия е АБСОЛЮТНО уверен че вижда в какво се стреля и няма НИКАКЪВ начин да увреди друг! От много години карам в горите по всяко време на годината. Съобразявам се с другите там както и очаквам те да се съобразяват с мен. Искам да го видя този "ловец" който ще се осмели да ми оспори правата в гората...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Искам да го видя този "ловец" който ще се осмели да ми оспори правата в гората...
                  Аз си мислех, че сериозно обсъждаме организацията на Войната 3, а то се оказа че някои имат лични проблеми с "ловците"( който и да визират с това понятие).

                  Добре успокойте се!! Бяхте по-добри в последната война, разбихте ни, смазахте ни, попиляхти ни, върнахте си го тъпкано за Войната1! Ние сме разпасана шайка шкембелии-лигльовци, които ще биете на всякакви спортове, на канадска борба, и в пейнтбол-двубои голи до кръста, и на ......! Вие сте по корави мъже от нас, вашите джипове са по-скъпи от нашите, но на вас не ви пука за тях, защото вие сте по-успешни!
                  Въобще вашите кардани са по-големи от нашите!

                  След, като написах всичко което искахте да чуете надявам се да се успокоите и да започнем спокоен диалог по организацията на следващата Война.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                    Не знам кой и за какво трябва да се успокои. От края на "войната" насам единственото което чувам е:

                    счупено ми е огледалото... пушките са усилени и е много опасно... боли и оставя синини... половината година не може да играем защото видите ли е опасно в гората...

                    Еми хора я се уточнете по всички позиции от които ви е страх или се притеснявате пък тогава да се разбираме за каквото и да е... Голям ни е терена и не можем да го "разузнаем"... Не сме бавачки все пак... Който го е страх от нещо да не ходи в гората... Ще ви организирам една виртуална война за да може всеки да играе от хола си и да не му е страшно... Спирам да се занимавам с този проблем организирайте си война на някоя детска площадка и се забавлявайте там... Аз в подобни девически организации повече не участвам!
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                      Е мисля ,че прекалявате!
                      Венци недей си мисли,че пък всеки е длъжен да се съобразява с теб ,или че ти като идеш в гората всички ще трабва да ти козируват, и да ти освободат терен.Кво значи много искам да видя тоя... ...Ми той отсреща с пълно право ще си каже и той - много искам да видя кой е тоя......
                      И кво става ,пак едно мерене на кой е по-по.
                      Значи че ние сме решили да правим нещо ,не ни дава право да лишаваме други.
                      И в никой закон не пише ,че когато влизат в гората някой не ловец,ловците трябва да прекратят лова,и да се изнесат.Да ловеца си носи отговорност,но незнам какво ще го грее някой това ,когато отнесе съчмите.
                      И последно,досега каквото и да беше предложено от нашия отбор се оказа тъпо.Ми кво мислим тогава,напишете правилата и това е!
                      Густо майна , пътят свърши !!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                        Колеги, темата се преобразува в "Кой има право в гората?",
                        а такава съществува и ако обичате по тези въпроси пишете там.

                        Едвам скалъпих "отбор" за Войната2,
                        само и само, да се продължи традицията,
                        а вие сте на път да провалите Войната3, преди да е започнала.
                        Поех отговорността, за Войната2 единствено от огромното уважение което изпитвам към всички участници в Войната1, към организаторите
                        и най-вече към "Ловците" в лицето на Волк, Голди, Е100(който всъщност ме покани да участвам тогава), Дерхунтер, Миро(Самурай1),
                        Толкман, Булдог и всички съотборници.

                        Мисля, че никой няма право да проваля,
                        нещо несъздадено от него с лека ръка,
                        Войната3 е на всички и аз дадох предложение за развитието и,
                        а вие се опитвате да я вкарате в задънена улица.
                        Тук исках да видя мненията и на Волк, Дерхунтер, Миро, Голди,
                        на Събин, Обера, Патрик, Злати, Яро, Алекс Марков и др.,
                        които са двигател на това състезание,
                        а не дребни свади и нападки!!!!!
                        Поемам вината за провала на "ловците" на Войната2!!!
                        Поемам вината и за отказването на Злати, като Главен Съдия!!!
                        Но няма да поема вината ви, за последващите събития,
                        които трябваше, всъщност, да са конструктивни преговори,
                        за Войната3.
                        Продължавам да се чувствам отговорен лично пред хората,
                        които вече посочих по-горе и няма да допусна следствието от
                        мое решение да провали общото дело!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Моля Венци Петров, да преосмисли решението си,
                        за оттегляне от организацията!!!!

                        Тъй като темата му бе затворена по негово желание,
                        се възползвам от тази трибуна
                        и поднасям личните си извинения, като човек, на Злати Златев!!!!
                        Нямаше нищо лично Злати и ще те разбера,
                        ако не приемеш това извинение, но аз лично винаги ще ти подавам ръка,
                        като на приятел, когато се видим и няма си променя мнението за теб, независимо от реакцията ти!!!!

                        МОЛЯ ВСИЧКИ,
                        да продължим дискусията по същество!!!!!!!!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                          МОЛЯ ВСИЧКИ,
                          да продължим дискусията по същество!!!!!!!!
                          Добре, конструктивно предложение:

                          Война 3 да е на 2.09.2007 - неделя.
                          Няма събития за този ден в оф-роудърския календар. Тази дата не е в ловния сезон. Има достатъчно време капитаните да си подготвят отборите. Времето все още е хубаво през септември.

                          Съгласни ли са капитаните на отборите с тази дата?

                          Ако да, да минем на следващата точка - "Избор на терен"...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                            Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                            ...Тук исках да видя мненията и на Волк, Дерхунтер, Миро, Голди,
                            на Събин, Обера, Патрик, Злати, Яро, Алекс Марков и др.,
                            които са двигател на това състезание,
                            а не дребни свади и нападки!!!!!...
                            Аз не се обаждам много тъй като така или иначе от пейнтбол не разбирам особено. И тъй като се заговори, че Войната 3 трябва да е по-професионализирана (или поне така аз разбрах думите ви в предишни дискусии) и да участват основно хора - пейнтбол-исти затова не пиша (поне аз).

                            В общи линии, извън конретиката на пейнтбол-а на мен идеята с участието на джипки на по-голям периметър (40-50кв.км.) ми допада, заради карането, транспортирането на troops и промяна на тактика в последния момент, както и естествено момента с GPS ориентация.

                            Не ме разбирайте погрешно, не държа да участвам, както и да има каквото и да е преобладаващо участие на 4х4 (пред пехота например), но смятам, че ще бъде по-интересно.

                            Успех в избистрянето на правилата и концепциите, вярвам, че вие заедно ще се справите добре!

                            А ето и едно предложение от мен - W3 (или "the payoff", тъй като сега е 1:1) може да се направи в събота, след което вечерта да се направи купон на палатки в гората - победители и победени. Това ако е септември (октомври не бих спал на палатка в Стара Планина).

                            Коментар


                            • #29
                              До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                              Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
                              Добре, конструктивно предложение:

                              Война 3 да е на 2.09.2007 - неделя.
                              Няма събития за този ден в оф-роудърския календар...
                              За началото на септември ЛРЕ имаме поход в Стара Планина (към Ком), просто не е отразено.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Голямата Война3, а сега накъде???!!!!

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                За началото на септември ЛРЕ имаме поход в Стара Планина (към Ком), просто не е отразено.
                                Ами хайде отразете всички предстоящи и 100 % планирани събития, за да видим какво остава свободно.
                                Ако това не е 100 % решено или го пратите само хора, не участващи в тези войни - няма проблем да се фиксира Война 3 тогава.
                                Какво пречи този поход да го оставите за след месец? Хълмовете ще избягат?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X