Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих по Тойотата днес

    Понеже гледам , че в страниците на другите марки има такава тема , и не видях тук такава реших да направя . Нека когато някой прави нещо по джипа си да споделя тук със снимки и обяснения . Ако такава тема съществува , или модератора смята , че няма да е полезна , нека бъде изтрита !
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Какво направих по Тойотата днес .

    Браво колега-нямахме си тука ние Тойотаджиите такава тема!Полезна е, и още как!И от мен...днес замених стария добре прослужил вече акумулатор с нов 95 Аh!Стартера,нивга не виждал толкова ток се побърка в началото.Първо въртене-крррррр....поразръчках скоростите-пак крррррр,на третия път даже и четвърт оборот не долови ухото ми и запали!Понеже пет дена не я палих,поради умирането на стария акумулатор,си викам да не и замръзнал нещо бендикса или па много да му е тоя як ток,ама като позагре гледам пали си как си трябва!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих по Тойотата днес .

      Аз преди около 2 години предложих същата тема, ма не се прие...?
      Да кажа преди(ако) се затрие темата
      Наскоро се сваля радиатора, за да се свали помпата, ремонтирах горна помпа на съединителя, смених ангр. ремък(на 35000км.,ама за по-сигурно)и нам си още кво, но след 2-3 дена гледам едни бистри, чисти много сладки синьо-зелени капки разхвърляни по акумулатора и наоколо..бре!Усъмних се в частта от маркуча, който е от горния край на радиатора и влиза в отливката на термостата...след няколкодневно наблюдение се видя, че е той.Нямаше никакви видими пукнатини, но май си е оригиналния и след смяната му нещата "заспаха".Изпускаше за кратко време при отваряне на термостата-ако не се напъне добичето на дълъг път в студовете нямаше проблем!Добре, че често вдигам капака

      Имам да оправям разни други дребнички кусури, ама те ще са за тема:" какво ми предстои да направя"-що да няма такЪва?!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих по Тойотата днес .

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        какво ми предстои да направя"-що да няма такЪва?!
        Това също ще бъде добра тема . Могат да се предоставят идеи , и така да си помагаме един на друг !
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих по Тойотата днес .

          Такава екстра и направих,че направо нямам думи. Какво вдигнах ръчката на облегалката на шофьорската седалка,че облегалката замръзна в едно положение тип "спортно каране от недовиждащо старче" и отказва да мръдне на никъде повече. Някой знае ли на какъв принцип действа механизма и как да изляза от ситуацията и да си вляза в джипа?? Става въпрос за ТЛК/70 ,къса база,двувратка . Благодаря.

          Коментар


          • #6
            От: Какво направих по Тойотата днес .

            А бе и днес "хърка"проклетия бендикс!И как па така точно след като сложих новия акумулатор вчера започнаха тези истории?Да съм нещо разместил кабели-уж не съм...гледах ги!Масата към купето също си е на място!Някакви предположения???
            Последно редактирано от sonda; 03-02-12, 10:56.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Какво направих по Тойотата днес .

              Ми май си за нов бендикс? Иначе приветсвам темата!!!!!! Мойта Тойотка е със замръзнала нафта и чака по топли дни.Заредих при тия от Петрол и си вкарах автогол.И сега като си седа пред компа си мисла дали немога да сложа някакви нагреватели в резорвоара и за догодина да не се мъча пак?Някой дали го е правил?Нямам подгряване на горивния филтър.

              Коментар


              • #8
                От: Какво направих по Тойотата днес .

                Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
                Ми май си за нов бендикс? Иначе приветсвам темата!!!!!! Мойта Тойотка е със замръзнала нафта и чака по топли дни.Заредих при тия от Петрол и си вкарах автогол.И сега като си седа пред компа си мисла дали немога да сложа някакви нагреватели в резорвоара и за догодина да не се мъча пак?Някой дали го е правил?Нямам подгряване на горивния филтър.
                Ти хубаво ще подгрееш резервоара,но как ще затоплиш трасето по маркучите до двигателя... Моята "Баба" има отпред един мущук за евробукса и като му пуснеш 220 волта по кабел започва да загрява охладителната течност, а оттам и целия двигател. Е - трябва да почакаш 2-3 часа де, но после проблеми с паленето няма.
                Последно редактирано от CarTest™; 03-02-12, 15:11.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих по Тойотата днес .

                  Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
                  Ми май си за нов бендикс? Иначе приветсвам темата!!!!!! Мойта Тойотка е със замръзнала нафта и чака по топли дни.Заредих при тия от Петрол и си вкарах автогол.И сега като си седа пред компа си мисла дали немога да сложа някакви нагреватели в резорвоара и за догодина да не се мъча пак?Някой дали го е правил?Нямам подгряване на горивния филтър.
                  Моята също , довечера ще се мъча да я отмразявам , че утре ми трябва !
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво направих по Тойотата днес .

                    Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                    Такава екстра и направих,че направо нямам думи. Какво вдигнах ръчката на облегалката на шофьорската седалка,че облегалката замръзна в едно положение тип "спортно каране от недовиждащо старче" и отказва да мръдне на никъде повече. Някой знае ли на какъв принцип действа механизма и как да изляза от ситуацията и да си вляза в джипа?? Става въпрос за ТЛК/70 ,къса база,двувратка . Благодаря.
                    Хм...дръж ръчката вдигната и ръчкай енеригично облегалката напред-назад...мисля, че ще се оправи.
                    После смажи де-що видиш сгодно и подходящо за смазване!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво направих по Тойотата днес .

                      [QUOTE=KRISTO-SVISHTOV;1757268]Ми май си за нов бендикс? Значи такова хъркане не е имало НИКОГА преди да сложа новия акумулатор вчера,за да ме наведе нещо на мисълта за заминал бендикс!Как па отведнъж??Да неби да е имало нещозамръзнало и при подаването на този як ток от нов акумулатор да се е изронил някой и друг зъб на бендикса??
                      Последно редактирано от sonda; 03-02-12, 14:33. Причина: допълване
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво направих по Тойотата днес .

                        Няма как да се разбере без да се свали стартера.Той поне лесно се сваля.Може пък като стопли времето да спре да стържи.Ако нещо смазките вътре са се удървили ще изчезне.Невярвам от акумулатора да е причината.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво направих по Тойотата днес .

                          Ония ден в големия студ джипката пали но неможе да вдигне по-вече от 1000 оборта.Сгрях около 5 л.дизел сипах 2.5л.газ добавка на КастролТДА налях в резервоара разлашках я напред назад да се омеша и след малко всичко си дойде на мястото.Вчера обаче всичко се побеляло и се сгъстило въпреки манипулацийте от предния ден.Сега пак грея 5л.нафта само че съм сложил и 1л.бензин.Количеството нафта е около25-30л. в резервоара.Незнам дали и утре ще бъде пак същото.Дано не е,че да мога да я поизгоря и да сипя някаква друга нафта ама каква и от къде един господ знае,че в Свищов няма ОМВ или други от известните вериги бензиностанций.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво направих по Тойотата днес .

                            Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
                            Ония ден в големия студ джипката пали но неможе да вдигне по-вече от 1000 оборта.Сгрях около 5 л.дизел сипах 2.5л.газ добавка на КастролТДА налях в резервоара разлашках я напред назад да се омеша и след малко всичко си дойде на мястото.Вчера обаче всичко се побеляло и се сгъстило въпреки манипулацийте от предния ден.Сега пак грея 5л.нафта само че съм сложил и 1л.бензин.Количеството нафта е около25-30л. в резервоара.Незнам дали и утре ще бъде пак същото.Дано не е,че да мога да я поизгоря и да сипя някаква друга нафта ама каква и от къде един господ знае,че в Свищов няма ОМВ или други от известните вериги бензиностанций.
                            Маай бензин и си питай дедовия..няма страшно!На 30 литра и 3 кила да сипеш -нищо му няма,само дето няма да замръзва!Недей дава пари за глупавите добавки!Аз на една бензиностанция на Гръцката граница дорде се усетя и намаах 13 кила бензин!Викам е нема да го точим сега,че ми предстоеше пътуване до Кавала,а времето напредваше!Досипах до горе дизелче и ...пей сърце!Тойотата си работи съвсем нормално,върви та кине и даже не изпушваше досадно черно при рязко подаване на газ!Така,че-давай смело!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво направих по Тойотата днес .

                              До преди ден проблема беше замръзналата нафта .. Днес акумулаторите ми бяха паднали , а уж са нови и надеждни ! Вече започна да ми кипва от това време ! А ако на някой му е замръзнала нафтата да пробва с бензинова лампа да нагрява отдолу . Действа !
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X