Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво направих по Тойотата днес .

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Е-явно мойте не са за Тойота, а казах, че ми трябват за 70-ка!Вромос-а да каже за различни марки ли внася...?Човека, ако си свали утре едната джанта и развие една гайка от фланеца и погледне гайката и отвора на фланеца на цялата си площ са контактували, или на около 3мм. ще му стане ясно за Тойота ли е?Няма да оспориш, че си е проблем, ако конусите не съвпадат, нали...?То и без това фланеца не е интелигентно решение, а и конусите, ако не съвпадат...
    Шими ефекта го знам-преди да сменя де-що имаше по окачването се запознах отблизо с него!

    Инак китайците правят със сигурност и за Мерцедес и за БМВ не само фланци, но мен това не ме топли, щом мойте не са за Тойота!Като всеки път имаше мегдан за натягане реших, че нещо не е наред и попитах Митко-Фулдата, та той ме светна!Затова горещо препоръчвам на колегата да си изясни как е при него?
    Поради несъвместимост в стъпките на резбите при Патрол -1х1,25 и ТОЙОТА /МИСЛЯ, ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ/ 1Х1,5 - фланците не са взаимозаменяеми.
    Колкото до конусите ... донатягането изглежда задължително, тъй като фланците са алуминиеви - т.е. от мек метал.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #32
      От: Какво направих по Тойотата днес .

      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
      Поради несъвместимост в стъпките на резбите при Патрол -1х1,25 и ТОЙОТА /МИСЛЯ, ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ/ 1Х1,5 - фланците не са взаимозаменяеми.
      Колкото до конусите ... донатягането изглежда задължително, тъй като фланците са алуминиеви - т.е. от мек метал.
      Напълно взаимозаменяеми са!Ама е добре да се пипне и огледа един фланец преди да се пише...Фланеца има 6 отвора(в случая),в които влизат шпилките на жипката.От самия фланец стърчат 6 запресовани шпилки, на които се надява джантата.Към шпилките има и гайки-19мм., докато Тойотските гайки, с които се стяга фланеца са 21мм.Така че разлика в стъпката на резбите при различните марки няма никакво значение!
      Инак за донатягането си прав-особенно, ако конусите са различни.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #33
        От: Какво направих по Тойотата днес .

        Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
        В петък моята Тойотка се сдоби с един "Power Box"
        А дюзи поръча ли си?
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #34
          От: Какво направих по Тойотата днес .

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Напълно взаимозаменяеми са!Ама е добре да се пипне и огледа един фланец преди да се пише...Фланеца има 6 отвора(в случая),в които влизат шпилките на жипката.От самия фланец стърчат 6 запресовани шпилки, на които се надява джантата.Към шпилките има и гайки-19мм., докато Тойотските гайки, с които се стяга фланеца са 21мм.Така че разлика в стъпката на резбите при различните марки няма никакво значение!
          Инак за донатягането си прав-особенно, ако конусите са различни.
          Чакай ,чакай колега... Аз гайките,с които дойде фланеца си ги използвах за да стегна самия него за барабана, а джантата си я хванах към фланеца с нейните си гайки!!! Да не би да е трябвало да направя обратното???????

          Коментар


          • #35
            От: Какво направих по Тойотата днес .

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            Напълно взаимозаменяеми са!Ама е добре да се пипне и огледа един фланец преди да се пише...Фланеца има 6 отвора(в случая),в които влизат шпилките на жипката.От самия фланец стърчат 6 запресовани шпилки, на които се надява джантата.Към шпилките има и гайки-19мм., докато Тойотските гайки, с които се стяга фланеца са 21мм.Така че разлика в стъпката на резбите при различните марки няма никакво значение!
            Инак за донатягането си прав-особенно, ако конусите са различни.
            Гайките, приложени към фланците за Патрол са 1х1,25 за да могат да се завият на неговите шпилки - те са №19, по-малки, за да има място да се вкара и ключа.
            Същите, не могат да се завият на Тойотата, защото нейните шпилки са 1х1,5.
            Все пак, може да се заменят с такива, с подходяща /за Тойота/ резба.
            В такъв случай, ако те са с по-различен конус, вероятно ще има и проблем с притягането.
            Стърчащите от фланците шпилки са отделен въпрос.

            Предполагам, сега вече се досещаш защо се налага често притягане на фланците.
            Последно редактирано от mitkochanev; 07-02-12, 12:01.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #36
              От: Какво направих по Тойотата днес .

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              А дюзи поръча ли си?
              Пфухахаха....ти па!Момчето е поръчало и монтирало все що има на тоя свет за 90-ка,а ти с едни дюзи ще го плашиш!Ако требе по 2 на цилиндър ще поръча!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                От: Какво направих по Тойотата днес .

                Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                Гайките, приложени към фланците за Патрол са 1х1,25 за да могат да се завият на неговите шпилки - те са №19, по-малки, за да има място да се вкара и ключа.
                Същите, не могат да се завият на Тойотата, защото нейните шпилки са 1х1,5.
                Все пак, може да се заменят с такива, с подходяща /за Тойота/ резба.
                В такъв случай, ако те са с по-различен конус, вероятно ще има и проблем с притягането.
                Стърчащите от фланците шпилки са отделен въпрос.

                Предполагам, сега вече се досещаш защо се налага често притягане на фланците.
                +1 Гайките,които се продават с фланците са за пристягане на фланеца към джипа,а не за джантата към фланеца!Аз моите фланци също ги купих от Вромоса,но гайките,които ми дадоха с тях си паснаха на шпилките на Тойотата.После си сложих летите джанти със специалните гайки предназначени за тях. Както си ги стегнах при монтажа така ги карам втора година,не съм ги пипал и няма проблеми.
                Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 07-02-12, 20:08.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #38
                  От: Какво направих по Тойотата днес .

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  +1 Гайките,които се продават с фланците са за пристягане на фланеца към джипа,а не за джантата към фланеца!Аз моите фланци също ги купих от Вромоса,но гайките,които ми дадоха с тях си паснаха на шпилките на Тойотата.После си сложих летите джанти със специалните гайки предназначени за тях.
                  Значи само аз съм каръкът, чиито фланци от Вромос не са били за Тойота-това е!
                  Както казах гайките за шпилките на фланците са 19мм., а Койотските гайки са 21мм....или на мойто добиче само са 21мм?За да натягам фланците се наложи да си купя тънкостенен качествен камък.
                  Надявам се Явор-Вромос да се изкаже и да изясни нещата...и да ми замени фланците, с каквито трябва!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво направих по Тойотата днес .

                    Е ти сега ще искаш и да дойде и да ти ги монтира, и да ти плати бензина до магазина за закупуването на тънкостеният камък.

                    И аз си взех такива. Бях наясно, че гайките няма да станат и си купих и едни гайки, не струва милиони. Няма по ефтин вариант за фланци. Моите ги монтирах сам след идеално почистване на главините с телена четка монтирана на бормашина, натягане на необходимият момент с динамометричен ключ, след това натягане и на джантите с динамометричният ключ. Джантите бяха на -10, а гумите 35ци на 12.5. След 6 месеца яко каране нито една гайка нямаше нужда от натягане. Аз съм доволен. Явор много добре ми обясни, че гайките не стават.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво направих по Тойотата днес .

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Е ти сега ще искаш и да дойде и да ти ги монтира, и да ти плати бензина до магазина за закупуването на тънкостеният камък.

                      И аз си взех такива. Бях наясно, че гайките няма да станат и си купих и едни гайки, не струва милиони. Няма по ефтин вариант за фланци. Моите ги монтирах сам след идеално почистване на главините с телена четка монтирана на бормашина, натягане на необходимият момент с динамометричен ключ, след това натягане и на джантите с динамометричният ключ. Джантите бяха на -10, а гумите 35ци на 12.5. След 6 месеца яко каране нито една гайка нямаше нужда от натягане. Аз съм доволен. Явор много добре ми обясни, че гайките не стават.
                      Ти пък-чак такива претенции нямам!И евентуална смяна би била за моя сметка, като транспорт, а и най-малкия проблем ми е камъкът!Ама се заформи спор тук и се оказа, че само моите фланци не са за Тойота, видиш ли!А изрично казах, че ми трябват за 70-ка!Всички други пишат "х1", няма проблем, а, на теб ти е казано, "че не стават", нали?На мен нищо подобно не ми се каза(естествено!)-аз съм прост клиент-квото има тва ще му дадем!Ако има баш за Тойота-ок, късметлия е!Ако не-квото има, все ще стане!
                      Съжалявам, че не ме познаваш-най-малкото съм дребнав, и не споря за цената на фланците-доядя ме, че не ми е обяснено коректно предварително за какво иде реч-това е!Предположих кои ще скочите да защитите Явор, но не е прав!За съжаление това няма да е нито първият, нито последен подобен случай във форума-жалко!
                      Джамбазов-много те уважавам, ти си един от най-големите капацитети във форума, така че точно ти прекрасно разбираш какво искам да кажа!

                      П.С. Всъщност 2-ра година карам добичето с тия фланци-ще си ги донатягам чат-пат, нямам оплаквания, но не за това идеше реч!
                      Хубава вечер!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво направих по Тойотата днес .

                        Аз не защитавам никого. Казвам си моето мнение, понеже и аз си взех от тези другите. Вярно е, че аз знаех че са с друга резба. Явор ще прочете и ще си каже мнението. Не е малък. Имай предвид, че съм виждал и Тойота на която фланци бяха навити с други гайки и нямаше нито една здрава шпилка. Бяха правени от някой стругар, бяха стоманени фланци, 20мм, а гумаджийте просто ги наковали с големият пищов. Според мен не трябва да се донатягат ако са стегнати коректно и отдолу е почистено добре. Имаш проблем там, който трябва да решиш. Ти на какъв момент ги натегна?
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво направих по Тойотата днес .

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Аз не защитавам никого. Казвам си моето мнение, понеже и аз си взех от тези другите. Вярно е, че аз знаех че са с друга резба. Явор ще прочете и ще си каже мнението. Не е малък. Имай предвид, че съм виждал и Тойота на която фланци бяха навити с други гайки и нямаше нито една здрава шпилка. Бяха правени от някой стругар, бяха стоманени фланци, 20мм, а гумаджийте просто ги наковали с големият пищов. Според мен не трябва да се донатягат ако са стегнати коректно и отдолу е почистено добре. Имаш проблем там, който трябва да решиш. Ти на какъв момент ги натегна?
                          Нямам динамометричен ключ, а и нямам идея с колко трябва да се натягат-на усет!Гледам да не прекалявам, но последния път(есента) нямаше нужда.Направи ми впечатление, че предните по-често се налагаше да се натягат...заради по-честото нагряване и изстиване ли?
                          Както казах към качеството нямам претенции, особенно за тази цена!Просто не знам защо реших, че само тези са фланците и пиша някакви глупости тук, а хората недоумяват кви ги плещя?!
                          На 2 пъти в София с висока скорост попадах в дълбоки дупки(съвсем естествено за столицата),като удара беше такъв, че всичко се разхвърчаваше из купето, но фланците издържаха-чак се учудих!
                          Преди монтажа изчистих перфектно контактната повърхност с телена четка на бормашина,минах я с шкурка 200 на трупче, намазах я с ръждопреобразувателя на водна основа(май "Вюрт" беше), и като изсъхна добре минах с пръст малко гресчица...ако си видиш джантите, които купих от теб няма да ги познаеш-рядка порода мераклия съм!
                          Просто исках да кажа: Имало и такива и онакива фланци, но не винаги и не всякакви-всеки с късмета си и... със съвестта си!
                          Последно редактирано от mbenz; 07-02-12, 21:21. Причина: допълнение
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво направих по Тойотата днес .

                            Джамбазов - Дюзи като им доиде времето. Като ги прецата ще го откача и така. Нали е на 2 щипки.
                            Sonda - Не е всичко. Немога да си намеря решетки дето да предпазват фаровете и стоповете и май ще се наложи да ми ги правят.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво направих по Тойотата днес .

                              Много изгодно си намерих гуми Kumho KL71 . Във Вторник ще дойдат и ще видя що за стока са !
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво направих по Тойотата днес .

                                Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                                Много изгодно си намерих гуми Kumho KL71 . Във Вторник ще дойдат и ще видя що за стока са !
                                Прилични са във всяжо отношение С ИЗКЛЮЧЕНИЕ СПИРАЧЕН ПЪТ на време, като това сега.
                                Life is too short to drive dull cars!

                                Fight global warming !
                                ... turn on your A/С !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X