Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Тойотата днес.

    Днес го завърших, но нямам много снимки.

    Водачите бяха изработени от неръждаем кух правоъглен профил 20х10х1мм. Мислех да ги лепя с епоксидна смола към новите подложки от маслоустойчива гума (деб.2мм), но добре че не го направих; само съм залепил гумата към стъклото с полихлоропреново лепило. Водачите едва влязоха и то с доста напъване и смазване.

    Така вързах механизма за да занитя новите ролки (старите бяха много зле):
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4628_res.jpg
Прегледи:1
Размер:378.8 КБ
ID:5698197

    Поглед отблизо:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4633_res.jpg
Прегледи:1
Размер:347.5 КБ
ID:5698198

    И от още по-близо:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4638_res.jpg
Прегледи:1
Размер:212.0 КБ
ID:5698199

    Всъщност, тези снимки са от първото занитване в края на миналия месец с първи вариант на ролки и оси за тях. Оказаха се не съвсем удачни - не бях предвидил криволинейното движение на стъклото и механизма доста се товареше. Затова се наложи преминаване към втори вариант - леко освободени и с намек за сферична част:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Window Backdoor V2 Spherical Roller.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5698200
    Получи се доста добре; движението е плавно и дори и да не съм улучил оригиналния ъгъл надявам се да изкарат доста години с подходящо периодично почистване и смазване
    ______________________________________
    4Runner 2L-T О87879393пет

    Коментар


    • От: Какво направих по Тойотата днес.

      Аз пък днес си монтирах ей това нещо



      Преди няколко седмици си направих и волана.

      Коментар


      • От: Какво направих по Тойотата днес.

        Пусни една снимка от вътре, да видим как свети.

        Коментар


        • От: Какво направих по Тойотата днес.

          След, едно отваряне на двете задни врати в байр на горе и изсипването на металния съндък на земята, реших че трябва да се направи нещто за да се закрепи. Разглеждах форума като идеята ми беше да се направят чекмеджета но поради малкото разстояние между седалките и задните врати, направих най простото - една дъска срязана по дължината на двете странични кори. Бутилката за газ, я бях взел за пълнене не е от постояно возените неща в джипНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160326_1246581111.jpg
Прегледи:1
Размер:300.8 КБ
ID:5707938а.

          Коментар


          • От: Какво направих по Тойотата днес.

            Резервната гума поради каква причина се вози в купето? Такава "симбиоза" между пасажери и гуми е характерна за Рейндж Роувър и Чероки, но 70-ката си има много удобна стойка отзад. В случая резервната гума те лишава от възможността да возиш още един пътник, както и разправии, свързани с намиране на подходяща седалка.

            Коментар


            • От: Какво направих по Тойотата днес.

              Джипа се ползва за лов и за разходки в гората, което предполага постояно отваряне на задната голяма врата, а тя е увиснала от пантите и долния водач на вратата е много износен. Предстои ремонтиране на пантите на вратата, но може би пак гумата ще остане в джипа. По въпроса за третия човек, както се вижда разположението отзад, седалките са две но отзад съм возил и по трима колеги с резервната гума, малко неудобно но за гората за кратко става. Когато беше купен джипа нямаше задна седалка, голямо търсене падна тогава но не намерих никъде. Затова реших, че ще сложа други, като изискванията ми баха - най малко дупки по купето, да могад да се демонтират и да може да се слага една от тях по средата. Скоро ще направя снимки и ще ги кача тук.

              Коментар


              • От: Какво направих по Тойотата днес.

                Това обяснява нещата. За да има такова голямо провисване, най-вероятно една от пантите е със скъсана ос. Добре е да се огледа и мястото, където пантите се захващат към купето - при изгнила колонка самата ламарина поддава под тежестта и вратата с резервната гума провисва. Аз също съм ремонтирал панти на задните врати (смяна на износени и скъсани оси) и бих те посъветвал при ремонта да ти монтират гресьорки на пантите. Изглежда малко УАЗ-каджийски, но с гресиране проблемите с пантите бяха решени. Като се постави върху гресьорката подходящо гумено тампонче, нещата не изглеждат зле. Успех с ремонта!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160327_18_06_39_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5708031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160327_18_07_02_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5708037Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160327_18_07_19_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5708038
                Последно редактирано от kartechar; 27-03-16, 18:14. Причина: добавяне на снимки

                Коментар


                • От: Какво направих по Тойотата днес.

                  Благодаря за идеята колега. На лято ще се занимавам с пантите. На снимката виждам, че си гуми каквито търсех, на какъв размер си?

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Тойотата днес

                    Това е регенерат на Малатеста - Кобра 215/80/16. Сигурно здраво са се опекли, че не мога да ги изтъркам, та да си купя други, пък и не ми се изхвърлят - с толкова грайфер за калта стават.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Тойотата днес

                      Както написах в друга тема на нивата имах такива, от 2007г. до 2015г. само с тях я карах и не можах да ги изтъркам а иначе откъдето вървяха уазките и аз след тях. Много добре се държаха при обикрачването на коловози. Със сегашните директно се плосвам в коловоза. На топъл асфалт до 110-120 км/ч съм ги карал.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Тойотата днес

                        То затова не можеш да ги изтъркаш. Пльосването в коловоза може да се отдаде и на значително по-голямото тегло на Тойотата. А Кобрата, понеже е с посока, гребе добре напред, ама назад е мъка.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Тойотата днес

                          Опитах да пусна тема и да опиша подробно какво съм направил по нея.
                          Всичко което се вижда съм го правил,но не ми дава да качвам повече от една снимка и се отказах.


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0898.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5715169
                          878511557

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Тойотата днес

                            Първоначално публикуван от choko Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]867449[/ATTACH]
                            Разкажи де.., що е, какво е, за къде е..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Тойотата днес

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160909_153851.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5727388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160909_153908.jpg
Прегледи:2
Размер:125.6 КБ
ID:5727389Е това си монтирах за удобство и се получи мн.добре на 70ката
                              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Тойотата днес

                                Сподели какъв е донора , от двуврата кола ли са , и сгъват ли се достатъчно добре за да се качи човек на задната седалка ?
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X