Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности :)

    Здравейте,
    От дълго време не съм навестявал този форум, но преди няколко дни ми се случи нещо много интересно и искам да споделя информацията и тук с вас, за да ви бъде тя полезна.

    Описал съм случката във форума на Honda и за да не пиша пак всичко наново ще пусна линк към темата:
    http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=71402

    Искам да изкажа специални благодарности на Pavle, който познавам благодарение на този форум.
    Занимавах го с моя проблем по телефона, в момент, в който той беше на семейно тържество и въпреки тези обстоятелства той беше безкрайно отзивчив и готов да помогне, дори да дойде на място да решаваме заедно "проблема".
    Радвам се, че все още има такива хора!!!
    Бъди жив и здрав!
    Поздрави на всички!
    Honda CR-V, B20Z1

  • #2
    От: Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности

    Колега май ще трябва да пишеш, защото по правилата на форума не е позволено препращане към други сайтове и линка не се отваря.
    Все пак ни заинтригува, така че пиши.

    Коментар


    • #3
      От: Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности

      Първоначално публикуван от Ivo_Koynov Преглед на мнение
      Здравейте,
      От дълго време не съм навестявал този форум, но преди няколко дни ми се случи нещо много интересно и искам да споделя информацията и тук с вас, за да ви бъде тя полезна.

      Описал съм случката във форума на Honda и за да не пиша пак всичко наново ще пусна линк към темата:
      http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=71402

      Искам да изкажа специални благодарности на Pavle, който познавам благодарение на този форум.
      Занимавах го с моя проблем по телефона, в момент, в който той беше на семейно тържество и въпреки тези обстоятелства той беше безкрайно отзивчив и готов да помогне, дори да дойде на място да решаваме заедно "проблема".
      Радвам се, че все още има такива хора!!!
      Бъди жив и здрав!
      Поздрави на всички!
      Освен Благодаря за хубавите думи друго няма какво да кажа,но ако трябва да съм честен Иво сам се справи с неудачата и откри това копче за блокиране на запалителната система поставено като предпазна мярка от самозапалване при катастрофа или преобръщане.Интересното при него е,че не се беше изключило от катастрофа,а от лашкане при дърпане на заседнал в снега автомобил.Явно от сътресенията,хондата е минала в авариен режим предпазно.Имайте го на впредвид когато теглите друг автомобил.Дано и това не се окаже хроничен проблем.
      Да-а-а!Сега виждам,че найстина не се отваря сайта,а и преди малко се чух с Иво,че е страшно натоварен с работа и ще си позволя да преразкажа случката.
      Вадейки от снега закъсало БМВ,предвид дълбочината на снега и окопаването му,се е наложило да лашка хондата.Тя беквално е подскачала,но е факт,че се е справила ив райна сметка е извадил автомобила.След това,като го оставил и решил отново да запали-нъц.Святка таблото,но не се чува специфичното жужене на помпи и комп и като загасне лампата на чекинга и даде ключа до край-стартер не се чува нищо.Все едно автомобила няма акомулатор.Абсолютна тишина.Оказа се ,че нашите Хондта-първа генерация имат защита против запалване/пожар/на горивната система при катастрофа и преобръщане с автоматично изключване на подаването на гориво към двигателя.Този датчик е снабден и окомплектован с копче за ръчно включване и се намира от дясната страна на централната конзола-от страната на жабката на автомобила.Там където се намира буксата за включването и проверка на компа.Малко по нагоре е. Под кората и се напипва /малко трудно/ но може и без да се сваля жабката и конзолата.Може и така да се достигне и е някакно гумирано бутонче изолирано с черно тиксо изолир.Гъзих се и аз и напипах подобно нещо по указанията на Иво.Натискаш го и колата се връща в нормален режим.Явно при по големи сътресения на автомобила той да възприема това за сблъсак и да се включва тази защита.Общо взето това е.Ще се опитам да го намер в кталога и да кача снимка.В предния пост съм писал на кратко и се надявам,да не е някакъв хроничен проблем.Ще следя автомобила на Иво как се държи-от него зная, че кара доста-над 3к на година и е на реално 260 000 да видим!Та това е!
      Последно редактирано от pavle; 02-02-12, 12:04.
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #4
        От: Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности

        Първоначално публикуван от vasko jonchev Преглед на мнение
        Колега май ще трябва да пишеш, защото по правилата на форума не е позволено препращане към други сайтове и линка не се отваря.
        Все пак ни заинтригува, така че пиши.
        Повредата не е в нашия, а в техния телевизор! Имам регистрация във въпросния форум, и от сутринта не мога да го отворя. Явно имат някакъв проблем.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          Повредата не е в нашия, а в техния телевизор! Имам регистрация във въпросния форум, и от сутринта не мога да го отворя. Явно имат някакъв проблем.
          При мене пък тука нещо се бъгна и затова така натрупах отговорите,като втория път отговарях на цитат на колегата Васко!
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • #6
            От: Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности

            Всички хонди го имат, така наречения шок датчик или сензор. Накратко спира тока на бензиновата помпа при удар. На мен ми се е случвало да се задейства от удар с буца лед под колата. В хонда форума има описан случай и да се задейства от хвърлено шише с вода в мястото пред пасажера. И не само хондите го имат. Дукатото ми и то го има. Рендето на един приятел също.Като си взех първия сивик незнаех за какво е туй нещо и от любопитство го натиснах. После, естествено, не искаше да запали, че виках един приятел знаещ немски да превежда от книжката.

            Коментар


            • #7
              От: Полезна техническа информация за CR-V (1 gen.) + Специални благодарности

              Благодаря на колегите за тази публикация !!!
              Вчера и на мен ми се случи същото от удар отвътре на таблото /заяждаше клапата на парното/ и го потупах и хоп всичко угасна -в най-големия сняг на кръстовище.Добре че четох форума та се светнах какво е станало и потърсих въпросното бутонче и после всичко стана ок.Иначе колицата няма грешка в снега -всички познати завиждат аз нямам спиране в снега.
              Лека и безавариина на всички колеги

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X